Felieton,Hip Hop

Meek Mill i Drake w jednym kawałku! Epicki koniec sporu

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Meek Mill i Drake w jednym kawałku! Epicki koniec sporu

Beef między raperami był jednym z najważniejszych w ostatnich latach. Jednym z tych, które kończą kariery. To, co spotkało potem Meek Milla, faktycznie nie należało do najprzyjemniejszych. O odsiadce nawet nie wspominamy.

Back to Back

Kiedy wyszło na jaw, że Quentin Miller w pewnym okresie był ghostwirterem Drake’a i prawdopodobnie jest również odpowiedzialny za gościnną zwrotkę na „R.I.C.O” Meek Milla, internet zawrzał, a sam raper z Filadelfii postanowił odciąć się od kanadyjskiego giganta.

Drake zareagował na niepochlebnego tweeta dissem: „Charged up”, który nie doczekał się odpowiedzi, więc został wsparty kolejnym – „Back to Back„. Choć Meek w końcu zareagował – drugi diss ze strony Drake’a ostatecznie pozamiatał. Do tego stopnia, że został nawet nominowany do Grammy (!). Do beefu włączył się także The Game (stanął po stronie Drizzy’ego).

Po latach Meek Mill i Drake pogodzili się podczas koncertu, a potem… pograli w ping-ponga. Chichot losu, ale Drake… znowu wygrał.

Going Bad

Po przesłuchaniu pojednawczej kolaboracji można stwierdzić, że Drizzy ukradł show koledze. Trzeba też przyznać, że zrobił to w pięknym stylu, bo wersy typu „I got more slaps than The Beatles” czy „Trust me, at the top it isn’t lonely/Everybody actin’ like they know me” albo „You asked to see the boss, so they sent me” to jest już półka Jaya Z.

Cieszy, że Meek nie postawił na swoje krzyczane flow i podszedł do podkładu z gracją (na tyle, na ile to u Milla możliwe). Wers „Me and Drizzy back-to-back, it’s gettin’ scary” momentalnie wywołuje uśmiech na twarzy. Niestety, dalej to już średniej klasy bragga, choć zwraca uwagę fragment o Lori Harvey: „I got Lori Harvey on my wish list/That’s the only thing I want for Christmas”.

„DC, OVO, we back again, we goin’ plat'”

Po kilku dniach kawałek ma już ponad 8 milionów odtworzeń na youtube. Zobaczymy, jak będzie się rozkręcał, ale znamienne jest, jak wygląda to w porównaniu do… polskich premier. Topowi raperzy potrafią wykręcić grube miliony już w tydzień od premiery. Polska muzyka hip-hopem stoi, co? 😉

Zobaczymy, czy panowie będą nominowani do kolejnych Grammy. Zaznaczamy to nieprzypadkowo, bo po tym, jak przemowa Drizzy’ego została przerwana reklamami na tegorocznej gali, spodziewamy się, że Kanadyjczyk odetnie się od nagród, jak chociażby Jay Z czy Eminem.

fot. kadr z klipu „Meek Mill – Going Bad feat. Drake (Official Video)”, youtube.com/Meek Mill

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Stylowo i funkcjonalnie: Nowa kolekcja od Stone Island Shadow Project

Jesienią Carlo Rivetti, założyciel marki Stone Island, świętował wraz z pracownikami i fanami dziesięciolecie projektu Shadow Project. To linia współtworzona z brandem ACRONYM, skupiająca się na odzieży typowo ulicznej, przy zachowaniu wszystkich technologicznych nowinek. Teraz przedstawił nową kolekcję na wiosnę i lato.

Hip Hop
Znudziła Ci się playlista? YouTube pomoże! Najlepsze kanały muzyczne w internecie
Music

Chyba każdy z nas kojarzy to uczucie, gdy zgrane kawałki - chociaż tak ulubione - zaczynają trochę nudzić. W końcu każdy, nawet najlepiej dograny związek, potrzebuje czasami odrobiny oddechu. Tu na ratunek wkracza superbohater YouTube. A wraz z nim, kanały promujące świeżą, dobrą muzykę. Przedstawiamy kilka tych, na których naprawdę warto się zatrzymać.