Hip Hop,News

Miał być tatusiem na pełen etat, a zostanie… streamerem!

Michał Fitz -
kadr z klipu "Joyner Lucas ft. Logic - ISIS (ADHD)", youtube.com/Joyner Lucas
kadr z klipu "Joyner Lucas ft. Logic - ISIS (ADHD)", youtube.com/Joyner Lucas
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Miał być tatusiem na pełen etat, a zostanie… streamerem!

Raptem parę dni temu pisaliśmy o tym, że Logic zakończy karierę rapera, ponieważ chce skupić się na ojcostwie. Jak się okazuje, jednak nie będzie to jego jedyne zajęcie, bo przy okazji zostanie świetnie opłacanym streamerem.

Portal The Verge w ekskluzywnej rozmowie z raperem dowiedział się, że podpisał on umowę z serwisem Twitch na około milion dolarów. W ramach tej umowy Logic ma streamować kilka razy w tygodniu swój program, który będzie składał się zarówno z klasycznej transmisji gier, jak i rozmów z przeróżnymi gośćmi oraz nawet spontanicznego nagrywania muzyki.

Niemała część jego fanów może faktycznie skrzywić się na wieść o działaniach swojego idola. W końcu jeszcze parę dni temu w emocjonalnym wpisie żegnał się z fanami, kończąc karierę rapera i twierdząc przy tym, że teraz musi skupić się na byciu dobrym ojcem. Teraz nagle po prostu przebranżawia się i zamiast tworzyć muzykę, będzie po prostu pokazywał siebie na żywo robiącego różne rzeczy.

Trzeba jednak pamiętać, że praca streamera jest mimo wszystko dużo mniej absorbująca od bycia czynnym muzykiem. Nową rolę będzie w stanie odgrywać w pełni zza komputera w swoim domu. Nie będzie musiał jeździć do studia, w trasy koncertowe, co pozwoli mu na faktyczne, częstsze spędzanie czasu z rodziną. A przy tym sporo zarobi. W końcu łączenie ojcostwa ze streamowaniem wcale nie jest jakimś „patologicznym zlewaniem dziecka na korzyść komputera”, czego najlepszym dowodem jest chociażby Izak, który z obiema rolami radzi sobie wyśmienicie.

Logic w rozmowie z wyżej wspomnianym portalem tłumaczy też, dlaczego zdecydował się na porzucenie kariery rapera, co powinno przekonać tych wciąż zawiedzionych jego postawą fanów. Raper przyznał, że tworzenie muzyki w taki sposób po prostu zaczęło go już męczyć i w pewnym momencie robił to na siłę. Zaznacza jednocześnie, że wciąż pozostanie muzykiem i zawsze nim będzie, dlatego pewnie ponagrywa jakieś ciekawe piosenki na streamach, ale już w dużo luźniejszej formie. Transmisje mają mieć za to charakter typowo rozrywkowy, gdyż sam artysta chce się na nich dobrze bawić. Nie będzie wobec tego żadnej polityki i innych poważnych tematów. Logic zaznaczył, że jeśli ktoś chce poznać jego opinię na te kwestie, może po prostu posłuchać jego muzyki, bo w niej zawarty jest jego światopogląd. Nas to przekonuje, a na streama wpadniemy na pewno, choćby z ciekawości.

fot. kadr z klipu „kadr z klipu „Joyner Lucas ft. Logic – ISIS (ADHD)”, YouTube.com/Joyner Lucas”

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Flower Boy” Tylera, the Creatora. Najbardziej paradoksalny album hip-hopowy? [RAPROSPEKCJA]

Zaryzykowałabym stwierdzenie, że dyskografia Tylera, the Creatora obok tej Kanye'ego jest jedną z najbardziej fascynujących. T przez lata przeszedł wielką przemianę, a przede wszystkim nabył imponującą świadomość artystyczną. 21 lipca od jego najbardziej przełomowego materiału mijają trzy lata, a my postanowiliśmy przypomnieć, dlaczego "Flower Boy" jest jednym z albumów dekady.