Hip Hop,News

Mobbyn nie próżnuje po rozstaniu z Belmondo. Wytwórnia, ubrania i… książka

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Mobbyn nie próżnuje po rozstaniu z Belmondo. Wytwórnia, ubrania i… książka

Na przestrzeni ostatniego tygodnia nie było dnia, w którym nie dowiedzielibyśmy się czegoś nowego, związanego z aferą Belmondo. Zwykle były to przykre informacje, na które z resztą część środowiska odpowiedziała wsparciem, ale nie wszystkie należy tak kategoryzować, bo dowiedzieliśmy się też sporo o planach Mobbyn, które – pomimo odejścia dotychczasowego lidera – wydaje się mieć świetnie.

View this post on Instagram

Medyk Gdańsk Mobbylon Do zobaczenia Jutro !

A post shared by Mobbylon (@mobbyn) on

Ostatnimi czasy wielu artystów decyduje się na własne wydawnictwa, więc kwestią czasu był taki manewr w przypadku Mobbyn. Warto też dodać, że wytwórnia została objęta patronatem Leszka Szyluka nie bez przyczyny. W końcu to ojciec Młodego G. Dziwi nieco fakt, że dzieje się to teraz, w teoretycznie najtrudniejszym dla grupy okresie. Możemy jednak dopatrywać się w tym próby nowego startu, ponieważ dziś podczas koncertu w Gdańsku dowiemy się, jak będzie nazywała się organizacja bez Belmondo.

Za pomocą Instastories GSP zdecydował się później na kolejne ogłoszenia. Przyznał, że Mobbylon to nie tylko nazwa wytwórni, ale również książki o organizacji, którą w tym momencie pisze. Data jej wydania nie jest znana, wiemy jedynie, że ukaże się przy okazji jednej z solowych płyt GSP. Wytwórnia i książka to jednak nie wszystkie działania, którymi zajmuje się teraz kolektyw. Do sprzedaży trafiły ostatnie sztuki koszulek Mobbyn wraz ze specjalnymi pocztówkami.

Trzeba przyznać, że Mobbyn absolutnie nie wygląda na ekipę, która została pozbawiona swego filara. Czy to sprytne wykorzystanie zwiększonej popularności w celu zarobienia konkretnych pieniędzy, czy po prostu silna wola i chęć podniesienia z kolan grupy prezentującej istotne dla jej członków wartości? Nie nam to oceniać, dlatego po prostu z niecierpliwością czekamy na nowe Mobbyn i ich numery. Myślicie, że uda im się dorównać do starych czasów? Dopiero wówczas ocenimy czy Mobbyn bez Belmondo wciąż ma ducha Mobbyn, bo przecież nazwę już nie.

fot. kadr z klipu „BELMONDO X GSP – YEBAĆ”, YouTube.com/MOBBYN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Rap z Polski do Hollywood. Netflix i HBO popchną to dalej?

Globalne marzenia naszych lokalnych zawodników z każdym kolejnym rokiem stają się coraz bardziej realne. Mimo że współprace z raperami i producentami spoza naszego kraju dzieją się już od bardzo dawna, to zawsze pozostawały czymś z czego możemy być dumni raczej jedynie w naszym kręgu kulturowym - bariera językowa robiła swoje. To się powoli rozmywa, bo i Taco i Bedoes po angielsku swoje odrobili, o Ńemym nie wspominając. Więc jakaś furtka jest otwarta (nawet jeśli Childish Gambino nie posłuchał płyty). Pisałem o tym również przy okazji Dawida Podsiadło, który propsował wspomnianego wyżej Borysa. Teraz media oszalały, bo w zwiastunie do głośnego jeszcze przed premierą filmu "Boże Ciało", mamy scenę, w której główny bohater rapuje numer Białasa "Słup". I oszalały drugi raz, kiedy okazało się, że Quebonafide i Krzy Krzysztof udali się na premierę filmu "El Camino: A Breaking Bad Movie", zaproszeni przez Netflix Polska. To ja tylko przypomnę, że HBO produkuje dokument o Moleście Ewenement, a w serialu produkcji tego studia, czyli "Ślepnąc od świateł", mieliśmy okazję usłyszeć muzykę zespołu PRO8L3M (i nie mówię tu o kawałkach promocyjnych).