Hip Hop,News

„Myślałem, że mnie zabiją” – poszkodowany o A$AP Rockym. Na sali sądowej doradca Trumpa

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Myślałem, że mnie zabiją” – poszkodowany o A$AP Rockym. Na sali sądowej doradca Trumpa

Długo na to czekaliśmy. Wczoraj, 30 lipca w Sztokholmie, nareszcie odbyła się tak długo wyczekiwana rozprawa sądowa rapera, a na sali, oprócz dziennikarzy i fanów, pojawił się – dzięki Trumpowi, który do sprawy podszedł bardzo poważnie – amerykański prawnik i doradca prezydenta d.s zakładników Robert C. O’Brien.

Jak podaje NY Times, wiadomo już, że „ofiarą” był 19-letni Mustafa Jafari, który nawet nie znał artysty. Według jego relacji, miał on podejść do grupy, w której znajdował się Flacko i zapytać, czy nie widzieli jego znajomego, po czym został odepchnięty przez ochroniarza.

Jeśli ktoś powie w miły sposób „Odejdź stąd”, ty to zrobisz. Ale on po prostu mnie popchnął — powiedział Jafari.

Następnie ochroniarz Rocky’ego miał złapać chłopaka za gardło, rzucić na ziemię, a przy tym zniszczyć słuchawki, które ten miał przy sobie. Wtedy 19-latek zaczął podążać za grupą, próbując rozmawiać o uszkodzonym sprzęcie.

Przy tym został uderzony conajmniej 20 razy przez czterech mężczyzn z grupy. Jak mówi jego prawnik, Jafari domaga się 16 tysięcy dolarów zadośćuczynienia za rany na twarzy, ramionach i rękach, które wymagały założenia 13 szwów, i które zostawiły po sobie blizny.

Gdy do nich mówiłem, nagle jeden z nich pojawił się za mną i uderzył mnie butelką (…) Myślałem, że pobiją mnie na śmierć

Werdykt najprawdopodobniej zapadnie w piątek. Całą historię A$AP Rocky’ego opisywaliśmy na bieżąco:

  1. Areszt. Zakaz wizyt i telefonów. Widmo sześciu lat odsiadki i wrogi prokurator. Sytuacja A$AP Rocky’ego w pigułce
  2. Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!
  3. Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?
  4. A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy

fot. kadr z filmu „Rapper A$AP Rocky pleads not guilty as trial begins in Sweden”, youtube.com/CBS News

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Taco Hemingway mieszka w Londynie. Czy polskich raperów tak przygniata sława?

Jeszcze dekadę temu raczej nikt by nie pomyślał, że bycie znanym polskim raperem może być bardziej uciążliwe niż sporadyczne sytuacje, kiedy ktoś rozpozna nas w McDonald’sie. Narzekał na to chociażby Sokół. Wszystkie te utwory typu „Jestem Swój” mówiły o fanach, którzy nie znają granic i umiaru, podbijają pijani po koncertach albo na mieście. Pewnie, to może zmęczyć. Ale co jeśli nazywasz się Filip Szcześniak i obok Kuby Grabowskiego jesteś najbardziej rozpoznawanym raperem w Polsce? No cóż, widocznie wyprowadzasz się do innego kraju, gdzie (jeszcze) nikt cię nie zna.

Nowinka tabloidowa, ale zdecydowałem się sięgnąć po ten temat. Także dlatego, że wyjazd Taco do Londynu prawdopodobnie bardziej był spowodowany miejscem pracy i studiów jego partnerki – Iga Lis uczy się w Londynie i pisze dla Politico. Z płyt Taco przebija się jednak ciągła tęsknota za brakiem rozpoznawalności i bardzo możliwe, że cała ta sytuacja po prostu przy okazji mu sprzyja. W Londynie znowu może jeździć komunikacją, może chodzić bez czapki i ciemnych okularów. Z drugiej strony Quebonafide osiadł w Warszawie, więc jest w samym centrum wszystkich wydarzeń. Zresztą Taco tak do końca nie uciekł, mieszka i tu i tu. Te wszystkie rewelacje ujawnił Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy w programie KitManiak:

Filip (…) mieszka w ogóle w Londynie, powiedzmy pół na pół. (…) Kuba jest z Warszawy.

Po prawdzie to Quebonafide jest z Ciechanowa, ale niech będzie, że to skrót myślowy i chodzi o obecne miejsce zamieszkania.

Czy faktycznie zbliżamy się do czasu, kiedy polscy raperzy będą obecni w naszym kraju wyłącznie na potrzeby tras koncertowych i press-tour’ów? Nie ulega wątpliwości, że zasobność ich portfeli z każdym rokiem się zwiększa, a w tym momencie nie ma większego problemu z możliwością zamieszkania poza granicami naszego kraju, choćby na jakiś czas. Oczywiście w przypadku Wielkiej Brytanii może to ulec zmianie w zależności od skutków Brexitu. W przypadku Taco zawsze zostaje Bruksela.

Jadę autem mojej mamy po Brukseli

słucham Starszych Panów

BXL, Wosk, 2016

Zwłaszcza, że w Londynie może robić się coraz ciaśniej odkąd Paweł Pawlikowski („Ida”, „Zimna Wojna”) chwalił Taco w The Guardian. A całą rozmowę z Tomaszem Smokowskim możecie zobaczyć tutaj:

fot. cover klipu „Taco Hemingway – „BXL” (prod. Rumak)”, youtube.com/Taco Hemingway

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Gotujemy Z Zeppy Zepem „Chcemy być wyżej” Sokoła!

Sokół jest niekwestionowaną legendą, założyciela Prosto Label zna każdy. Zeppy Zep obecnie jest kojarzony chyba przez wszystkich. Pracował z takimi wykonawcami jak Taco Hemingway (i Taconafide), Otsochodzi, czy choćby Julia Wieniawa, zawsze dostarczając wyśmienitego podkładu. Postanowiliśmy, że chcemy być wyżej i dzisiaj dzielimy się nową odsłoną „Gotujemy Z” z Zeppy Zepem, który odsłoni przed Wami procesy stojące za powstaniem hitowego „Chcemy być wyżej” Sokoła!

– Powstało jakieś sześć, siedem wersji. Na początku ten bit zupełnie inaczej brzmiał – mówi Zeppy. – W połowie zwrotki wchodzi dźwięk jak z czołówki „X-Files”. Na samym początku Wojtek w ogóle tego nie tolerował i powiedział, żeby absolutnie to wywalić. Przed samym masteringiem powiedział: „Ty, no dobra, ale tam był taki dźwięk, gdzie on jest?”, więc musieliśmy go dodać – śmieje się producent.

Zeppy opowiedział także o dźwiękach, których używa, choć… nikt ich nie słyszy, ale to one zapewniają jego bitom organiczny feeling. Zresztą, co będziemy się rozpisywać, posłuchajcie i zobaczcie sami! Zapraszamy na nowe „Gotujemy Z”:

Zostaw komentarz