Hip Hop,News

„Myślałem, że mnie zabiją” – poszkodowany o A$AP Rockym. Na sali sądowej doradca Trumpa

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Myślałem, że mnie zabiją” – poszkodowany o A$AP Rockym. Na sali sądowej doradca Trumpa

Długo na to czekaliśmy. Wczoraj, 30 lipca w Sztokholmie, nareszcie odbyła się tak długo wyczekiwana rozprawa sądowa rapera, a na sali, oprócz dziennikarzy i fanów, pojawił się – dzięki Trumpowi, który do sprawy podszedł bardzo poważnie – amerykański prawnik i doradca prezydenta d.s zakładników Robert C. O’Brien.

Jak podaje NY Times, wiadomo już, że „ofiarą” był 19-letni Mustafa Jafari, który nawet nie znał artysty. Według jego relacji, miał on podejść do grupy, w której znajdował się Flacko i zapytać, czy nie widzieli jego znajomego, po czym został odepchnięty przez ochroniarza.

Jeśli ktoś powie w miły sposób „Odejdź stąd”, ty to zrobisz. Ale on po prostu mnie popchnął — powiedział Jafari.

Następnie ochroniarz Rocky’ego miał złapać chłopaka za gardło, rzucić na ziemię, a przy tym zniszczyć słuchawki, które ten miał przy sobie. Wtedy 19-latek zaczął podążać za grupą, próbując rozmawiać o uszkodzonym sprzęcie.

Przy tym został uderzony conajmniej 20 razy przez czterech mężczyzn z grupy. Jak mówi jego prawnik, Jafari domaga się 16 tysięcy dolarów zadośćuczynienia za rany na twarzy, ramionach i rękach, które wymagały założenia 13 szwów, i które zostawiły po sobie blizny.

Gdy do nich mówiłem, nagle jeden z nich pojawił się za mną i uderzył mnie butelką (…) Myślałem, że pobiją mnie na śmierć

Werdykt najprawdopodobniej zapadnie w piątek. Całą historię A$AP Rocky’ego opisywaliśmy na bieżąco:

  1. Areszt. Zakaz wizyt i telefonów. Widmo sześciu lat odsiadki i wrogi prokurator. Sytuacja A$AP Rocky’ego w pigułce
  2. Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!
  3. Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?
  4. A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy

fot. kadr z filmu „Rapper A$AP Rocky pleads not guilty as trial begins in Sweden”, youtube.com/CBS News

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Taco Hemingway mieszka w Londynie. Czy polskich raperów tak przygniata sława?

Jeszcze dekadę temu raczej nikt by nie pomyślał, że bycie znanym polskim raperem może być bardziej uciążliwe niż sporadyczne sytuacje, kiedy ktoś rozpozna nas w McDonald'sie. Narzekał na to chociażby Sokół. Wszystkie te utwory typu "Jestem Swój" mówiły o fanach, którzy nie znają granic i umiaru, podbijają pijani po koncertach albo na mieście. Pewnie, to może zmęczyć. Ale co jeśli nazywasz się Filip Szcześniak i obok Kuby Grabowskiego jesteś najbardziej rozpoznawanym raperem w Polsce? No cóż, widocznie wyprowadzasz się do innego kraju, gdzie (jeszcze) nikt cię nie zna.

Hip Hop,News
Gotujemy Z Zeppy Zepem „Chcemy być wyżej” Sokoła!

Sokół jest niekwestionowaną legendą, założyciela Prosto Label zna każdy. Zeppy Zep obecnie jest kojarzony chyba przez wszystkich. Pracował z takimi wykonawcami jak Taco Hemingway (i Taconafide), Otsochodzi, czy choćby Julia Wieniawa, zawsze dostarczając wyśmienitego podkładu. Postanowiliśmy, że chcemy być wyżej i dzisiaj dzielimy się nową odsłoną "Gotujemy Z" z Zeppy Zepem, który odsłoni przed Wami procesy stojące za powstaniem hitowego "Chcemy być wyżej" Sokoła!