Hip Hop,News

[NA PIERWSZY RZUT UCHA] Kartky i „chłopcy z placu broni”

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

[NA PIERWSZY RZUT UCHA] Kartky i „chłopcy z placu broni”

Karty jest w trakcie wydawania projektu o nazwie „Outside Of Society”, o którym pisaliśmy [TUTAJ] który ukaże się już niebawem, a tymczasem możemy przesłuchać kolejny singiel z tej płyty.

Do tej pory na YouTubie pojawiło się 6 utworów z nadchodzącego albumu. „mała wojna”, „harlequin vertigo” oraz „ź l i” zostały udostępnione od razu w dniu wystartowania preorderu. Później otrzymaliśmy „ostatni track”, a ostatnio „CTRL Z”, który choć brzmi przyjemnie, opowiada o dużym uczuciu i przeżyciach, które towarzyszyły Kartkyemu podczas przygody miłosnej.

Dziś wcześniejszy reprezentant QueQuality, który założył swój label OU7SIDE wypuścił kolejny singiel – „chłopcy z placu broni”. Wbrew pozorom i pewnego przyzwyczajenia, czyli kawałków głównie o nieszczęśliwej miłości, Kartky daje pełen emocjo utwór, który opowiada o tym jak małe dzieci zmieniły się w dorosłych. Numer mówi o problemach, uczuciach i życiu jego i rówieśników za czasów małolata oraz o tym, że teraz się to pozmieniało. Autor opowiada o osobach, które były, ale niestety odeszły, o tych, którzy z upływem lat zmienili się lub po prostu dorośli. Raper pokazuje tym utworem jak zmienił sam się zmienił i jak zmieniło się jego postrzeganie z tego dziecięcego, na te dorosłe.

A czy Wy czekacie na kolejny projekt Kartkyego? Uważacie, że odejście od QueQuality „na swoje” było dobrym ruchem? Moim zdaniem Kartky jest mega utalentowanym raperem, który swoje już udowodnił i może zrobić jeszcze więcej.

fot. kadr z klipu Kartky – „chłopcy z placu broni”

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
ANOMALIE, czyli projekt, który ma spore szanse na sukces

Przyłu, młody raper, który niedawno dołączył do QueQuality, a 22 maja wypuścił swój debiutancki i zarazem bardzo dobry album, o którym pisaliśmy TUTAJ nie zwalnia tempa! W internecie znajduje się projekt, o którym może jeszcze nie mieliście okazji usłyszeć!

Po wydaniu krążka raperzy zazwyczaj dają sobie chwilę, aby odsapnąć od nagrywek, często wybierają się w trasy koncertowe, jednak w czasach wirusa jest to utrudniony proces. Niektórzy za to nie zwalniają tempa i po dobrym odbiorze debiutanckiego CD publikują bardzo ciekawy projekt w sieci!

„Carnival” to utwór z płyty Przyłu – „Juniper”

Jakiś czas temu w serwisie YouTube powstał kanał o nazwie „ANOMALIE”, na którym szybko został udostepniony numer „Drugi Brzeg”. Jest to bardzo klimatyczny utwór, który opowiada o spokoju i dotarciu z kimś do miejsca, w którym nie ma problemów, a wszystko jest lepsze, czyli na przysłowiowy „drugi brzeg”, lepszy brzeg.

Pierwszy utwór na kanale „ANOMALIE”

Jak się okazało, za „ANOMALIE” w głównej mierze odpowiedzialny jest właśnie Przyłu, który na nowo powstałym kanale zaczął intensywnie udostepniać utwory. W chwili obecnej na kanale wraz z „OUTRO” znajduje się 8 kawałków i pochodzą one z albumu „7578”, który jest dostępny już w serwisach streamingowych.

Ciekawostką jest logo, które na pierwszy rzut oka przedstawia huragan, jednak wszystko zależy od punktu widzenia. W materiale nazwanym „OUTRO” dowiadujemy się, że po odwróceniu obrazka z logiem zobaczymy rybę, która wskakuje do wody. Może to oznaczać, że „ANOMALIE” dopiero zaczynają i tak jak ta ryba dopiero wskoczyli, by zachwilę wypłynąć na głębokie wody.

Odwrócone logo ANOMALIE PRZYŁU
Kadr z klipu ANOMALIE – „OUTRO”

Mi osobiście ten projekt bardzo się podoba. W dzisiejszej fali mocnych, trapowych brzmień, muzyka, która wychodzi z ramienia „ANOMALII” jest pewnego rodzaju odskocznią, spokojem, można przy niej się wychillować. A Wam siada album „7578”? Myślicie, że ma to szansę zajść wysoko?

fot. kadr z klipu ANOMALIE – „OUTRO”, YouTube.com/ANOMALIE

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Polska wybrała Prezydenta. Co na to środowisko rapowe?
https://www.instagram.com/tedef

Wczoraj została przeprowadzona druga tura wyborów prezydenckich. Wyniki sondażowe były bardzo wyrównane, ale dziś rano było już wiadomo, że z niewielką przewagą zwyciężył Andrzej Duda. Jakie reakcje wywołało to wśród raperów?

Można było bowiem spodziewać się, że niektórzy artyści czy ogólnie osoby związane ze sceną wyrażą swoje zdanie na ten temat, ponieważ kwestia wyborów była często poruszana przez przedstawicieli rapgry jeszcze w trakcie kampanii. Swoją cegiełkę i to dwukrotnie, bo w ramach jednej z akcji społecznych oraz przy okazji promocji nowej płyty dorzucił do tego tematu Taco Hemingway. On akurat się jeszcze nie wypowiedział, ale ciekawym spostrzeżeniem, wskazującym na niemalże połowiczny podział panujący w naszym kraju podzielił się Tede na swoim Instagramie.

View this post on Instagram

D O B R A N O C 🇵🇱⚔️😂🤷🏻‍♂️

A post shared by TEDE (@tedef) on

Kwestię wyrównanego wyniku skomentował też Paluch, który jednak nie zdecydował się na podniosłe komentarze i krytykę, choć lubi to robić nawet w swoich utworach. Szef BORu obrócił wyniki w żart, nieco rozluźniając tych, którzy rezultat mogliby przeżywać zbyt przesadnie. Choć formuła zaproponowana przez Poznaniaka na pewno byłaby dużo bardziej efektowna, raczej w poważnym państwie demokratycznym nie ma co na nią liczyć. No chyba, że FAME MMA się postara.

Dużo bardziej gorzką opinią podzielił się za to Ras, któremu trudno nie przyznać racji, niezależnie od tego, na kogo się głosowało. Raper zwrócił bowiem uwagę na poważny problem, którego po prostu nie da się załagodzić łatwo i szybko, niezależnie od tego, co się powie.

via Instagram.com/ras_rsmt

Sporego rozgoryczenia nie krył też Remo, szef My Music oraz od niedawna StoproRap. Oprócz swojej smutnej refleksji podzielił się jednak też bardzo ważną radą na jednym z video upublicznionych na jego Instastories: „Tyle, a my sobie róbmy to, co robiliśmy najlepiej”. My śmiało się pod tym podpisujemy, bo z takim podejściem będzie się po prostu lepiej i efektywniej żyło. Was też do tego zachęcamy.

via Instagram.com/remikmymusic

fot. https://www.instagram.com/tedef

Zostaw komentarz