Hip Hop,News

Nadchodzi Mr. Polska. Jesteście gotowi?

Damian Kaźmierczak -
Hip Hop,News - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Nadchodzi Mr. Polska. Jesteście gotowi?

W ostatni wtorek Malik Montana i Mr. Polska zaprezentowali nam swój nowy klip. Kawałek „Jagodzianki”, tylko w ciągu doby, obejrzało prawie 400 tysięcy widzów. Malika już wszyscy dobrze znają, ale Mr. Polska
w naszym kraju jest wciąż postacią mało rozpoznawalną. 30-letni raper swoją karierę budował dotąd na holenderskiej scenie. Czy dzięki współpracy z Malikiem, stanie się teraz gwiazdą i naszej rap branży?

Holenderska rap gwiazda

Mr. Polska w Holandii nie jest postacią anonimową. Jego ostatni album „$NOLLER” uzyskał status złotej płyty, a single trafiały na szczyty list przebojów. Polscy słuchacze poznali rapera za sprawą featuringu u DJ Frodo. W kawałku „Piątek”, oprócz wspominanych już Malika i Mr. Polska, znalazł się również Young Igi.

Wschodni akcent

Mr.Polska, wy gawaricie pa ruski? Takie pytanie mogliby zadać słuchacze, którzy nie znają historii rapera. Dlaczego? Wystarczy przesłuchać jego ostatni singiel z Malikiem. W „Jagodziankach” holenderski raper brzmi, jakby jego krajem pochodzenia była Rosja lub Ukraina. Czy takim specyficznym stylem rapowania zamierza podbić polski rynek? W ostatnim czasie, oprócz kolaboracji z polskimi artystami, raper udzielał się gościnie na płytach hiphopowców z Rosji. Możliwe, że stąd wzięła się charakterystyczna maniera, którą mogliśmy usłyszeć na „Jagodziankach”.

Naaajak 2

Malik zapowiedział, że „Jagodzianki” nie będą jedyną nowością, która wyjdzie od duetu. W najbliższym czasie premierę ma mieć kolejny utwór pt. „Koka i Lalki Barbie”. Czy to oznacza, że możemy spodziewać się wspólnej płyty Malika i Mr.Polska? Na pewno byłby to strzał w dziesiątkę! Dwaj raperzy wzbudzający kontrowersje zawsze potrafią przyciągnąć słuchaczy. Mr.Polska ze swoim charakterystycznym flow i bezczelnymi wersami byłyby u boku Malika idealnym następcą Diho.

Czy Mr.Polska osiągnie w Polsce podobny sukces jak w Holandii? Współpraca z Malikiem na pewno przyniesie mu nowych fanów. Na ten moment, raper dopiero się rozgrzewa. Kto wie, może za rok trafi na sam szczyt.

Fot. Insagram/Donamalikmontana

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Skąd raperzy mają hajs?

Obecnie w kulturze hip-hopu jednym z głównych tematów, do których wciąż się wraca, są pieniądze. Raperzy nawijają o tym, ile pieniędzy mają i na co je wydają. Pytanie: SKĄD zatem je biorą i czy rzeczywiście mają ich aż tyle, nasuwa się samo przez się. Może to wszystko to tylko doskonała kreacja?

Felieton,Hip Hop
Legia Warszawa 2cztery7

Polski hip-hop i świat polskiej piłki nożnej przecinają się właściwie od zawsze. Uliczne składy do dzisiaj otwarcie deklarują na klipach swoje przywiązanie do lokalnych drużyn. Bardziej mainstreamowi raperzy nie afiszują się z tym tak bardzo, ale i nie kryją sympatii. Nawiązania do polskiej (i nie tylko) piłki można spotkać w dziesiątkach kawałków, w których dają podwalinę do zbudowania panczlajnu. Odniesieniami do piłki tętni też od czasu do czasu rodzimy freestyle. Mimo braku poważnych zwycięstw na arenie międzynarodowej, piłka kopana jest najważniejszym sportem w kraju nad Wisłą.