Streetwear

Najdroższe od Off-White i Nike: Za które pary z ,,The Ten” zapłacicie ponad 10 000 złotych

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Najdroższe od Off-White i Nike: Za które pary z ,,The Ten” zapłacicie ponad 10 000 złotych

Okej, kurz zdążył trochę opaść. Kolekcja The Ten” (jeśli wierzyć Virgilowi), skończyła się na premierach kolorystyk Air Max 90 i wydaniu dedykowanym Serenie Williams. Dziś sprawdzimy jak dużo przyjdzie nam zapłacić za najdroższe spośród 35 (tak, tylu par finalnie się doczekaliśmy!) wydań.

Przy tworzeniu rankingu posłużyliśmy się cenami ze StockX – na ten moment zdecydowanie najpopularniejszej platformy, przeznaczonej do sprzedawania sneakersów i ubrań (w szczególności tych najbardziej limitowanych). Dodatkowo, cena którą wzięliśmy pod uwagę, dotyczy najpowszechniejszego rozmiaru, 9 US (43 EU) i tylko i wyłącznie nieużywanych par. Bez zbędnego przedłużania (w końcu miejsce komentarza jest na końcu) – do dzieła!

10. Air Jordan 1 Retro High ,,UNC”

Pierwsza (bo znajdziecie tu jeszcze dwie) para legendarnych „jedynek” na liście. Kolorystycznie nawiązuje do Uniwersytetu Karoliny Północnej, w którym studiował Michael Jordan. Cena: 1199 dolarów (ok. 4600 zł).

9. Air Max 97 ,,Queen”

Kolorystyka dedykowana Serenie Williams. W rozmiarze 9 US do kupienia za 1240 dolarów (mniej więcej 4750 zł).

8. Nike Blazer Off-White ,,The Ten”

Po raz drugi para „jedynek” z początków projektu ,,The Ten”. Chcecie? Szykujcie 1300 dolarów lub jakieś 4890 zł.

7. Converse Chuck Taylor All-Star Hi

Pierwsze Converse’y z kolabo Off-White i Nike. Nietypowa, gumowa cholewka i duży limit spowodowały, że za parę zapłacimy dziś 1400 dolarów (5400 zł).

6. Air Force 1 Low ,,White”

Jeden z ulubionych modeli Virgila, na liście po raz pierwszy. Od tego momentu robi się już naprawdę drogo. Na dzień dzisiejszy do kupienia za 1805 dolarów, czyli 6900 zł.

5. Nike Air Presto ,,The Ten”

Jedno z najbardziej pożądanych wydań z całej kolaboracji Off-White x Nike (i najbardziej wyszukiwane, jeśli chodzi o model Presto). 2300 dolarów (około 8800 zł). Nowsze Presto, zaprojektowane przez Virgila, możecie dostać już nieco taniej – białe za 647 dolarów, zaś czarne za 795.

4. Air Jordan 1 Retro High ,,White”

Tu wysoką cenę ,,zawdzięczamy” głównie temu, że było to wydanie przeznaczone wyłącznie dla klientów z Europy (prócz par family & friends, rzecz jasna). Ameryka to potężny rynek, jeśli chodzi o sprzedaż kicksów, więc wysoka cena była w przypadku tej kolorystyki prawie pewna. Jesteście ciekawi na jakim poziomie się uplasowała? 2700 dolarów, czyli około 10 350 zł.

3. Air Force 1 ’07 x MoMA

Jedno z najciekawszych wydań ze wspólnego portfolio Nike i Virgila Abloha, powstałe przy współpracy z nowojorskim Museum of Modern Art. Wersję tę można było kupić wyłącznie podczas kilku wydarzeń i niewielkich dropów. W limitowanym nakładzie pojawiły się podczas Miami Art Basel,  w 2016 roku i dwa lata później w pop-upie MoMA. Jak nietrudno się domyślić, ścisły limit wpłynął mocno na cenę – za to wydanie przyjdzie nam zapłacić 2800 dolarów (około 10 700 zł).

2. Air Jordan 1 High ,,Chicago”

Prawdopodobnie najbardziej pożądana para z pośród wszystkich 35, które się ukazały. Rozłożona na części pierwsze i zaprojektowana na nowo, legendarna kolorystyka ,,Chicago” (która bez kolabo też dziś sporo kosztuje), jest bez dwóch zdań najlepiej zapamiętanym butem od Virgila dla Nike. Za parę w rozmiarze 9 US przyjdzie nam dziś na StockX zapłacić 3175 dolarów,  czyli mniej-więcej 12 200 zł.

1. Air Force 1 Low ,,White” (Complex Con)

I na koniec, najdroższa aktualnie para z ,,The Ten”. Sporo osób spodziewało się tu pewnie ,,Chicago” z miejsca drugiego. Force’y, owszem, może i wypadają słabej pod względem popularności. Nadrabiają jednak ścisłym limitem – wersja ta trafiła do sprzedaży ekskluzywnie tylko dla uczestników ComplexConu w 2017 roku. Dla nieobeznanych – to jedno z najważniejszych wydarzeń, związanych z szeroko pojętą kulturą uliczną, jednoczącą fanów sneakersów, streetwearu i hip-hopu. Cena? Mniej-więcej tyle, za ile można kupić przyzwoity używany samochód – 4000 dolarów, czyli około 15 300 zł.

I to by było na tyle. Wieść niesie, że na rynku pojawi się kolejna kolorystyka Air Force 1, tym razem już poza ,,The Ten”. Dedykowana Museum of Contemporary Art in Chicago, niebieska wersja ma trafić do sprzedaży w czerwcu tego roku. Podobnie, jak w przypadku powyższych wydań dla ComplexCon i MoMA, nie ma co liczyć na premierę na Nike SNKRS. Niewykluczone więc, że jeszcze w tym roku wrócimy do Was z poszerzonym rankingiem, (i ze zaktualizowanymi cenami, rzecz jasna).

A jeśli szukacie czegoś od Virgila i Nike w bardziej przyjaznym dla portfela budżecie, śledźcie nasz fanpage. Być może wkrótce podrzucimy Wam kolejny ranking, tym razem z najtańszymi spośród 35 wydań.

fot. Nike/StockX
.

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Historia się nie kończy: Justine Skye oskarża Shecka Wesa o napastowanie

W świecie muzyki problem agresji seksualnej i napaści na kobiety jest dość częsty. Ofiary jednak rzadko kiedy wypowiadają się na ten temat publicznie. Zrobiła to jednak Justine Skye. W ubiegłym roku wyznała, że była bita przez swojego ex - Shecka Wesa. Dziś na Twitterze napisała o tym, jak wraz z przyjaciółmi była przez niego prześladowana.