Felieton,Hip Hop

Napisaliśmy zwrotkę Kizo, odróżnilibyście? [Zeszyt rymów #2]

Michał Fitz -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Michał Fitz

Napisaliśmy zwrotkę Kizo, odróżnilibyście? [Zeszyt rymów #2]

Tydzień temu pisaliśmy o tym, jak popularna i wszechobecna jest teraz twórczość Tymka. Postanowiliśmy się wtedy zabawić i napisać jego zwrotkę samemu na podstawie tego, co już od niego usłyszeliśmy, a było tego przecież mnóstwo.

Nie mniej prężnie działa Kizo i wcale nie rzadziej znajduje się u nas na słuchawkach. Gdański artysta jest w końcu częścią najbardziej popularnego zespołu w Polsce, Chillwagonu, a oprócz tego nagrywa płytę za płytą. W przeciągu dwóch lat wydał trzy albumy, a w drodze jest czwarty, na którym znajdą się chociażby Taco Hemingway, Mr. Polska czy wspomniany wyżej Tymek.

W takim razie chyba nikogo nie może dziwić, że mnogość jego twórczości była dla nas kolejną inspiracją. Odróżnilibyście naszą zwrotkę od tych z oryginalnego repertuaru Kizo?

Kiedyś się biegało typie tu z towarem
Teraz ciągle mało, ciągle tylko palę
Wsiadam se do Porsche, jadę szybciej, dalej
Żadne mordo Grolsche, Aperola nalej
Gramy, bletki, instrumentale
Taką pracę byku ogarnąłem na co dzień
Damy,metki, wokół ziomale
Karmię się tym życiem, wciąż jestem na głodzie
O!Moja mała z lolkiem na tarasie
Waga ciężka, mnie nie pytaj ile w pasie
Ciekaw skąd ten hajs? Się gra, to ma się
Ja to w rapgrze szczupak, wy jakieś karasie
Ty na wczasy jedziesz do Władysławowa
Mi tu po basenie ledwie wyschła głowa
Teraz leżak, trochę hiszpańskiego słońca
Ty kredyty, praca, ciągle tak bez końca

fot. kadr z klipu „Kizo feat. Joda – NAM SIĘ UDAŁO (prod.PSR)”, YouTube.com/KizoOficjalnie

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Włodi pracuje nad płytą, propsuje SYNY i Okiego: „Zapowiada się gwiazda”

Wywiady u Numera Raza cechują się kilkoma rzeczami: nieogarnięciem prowadzącego, ciekawymi gośćmi i bogatymi odpowiedziami będącymi pokłosiem nieprecyzyjnych pytań. Tym razem w studio radiowej Czwórki pojawiła się warszawska legenda i w ciągu 10 minut rzuciła kilka cennych strzałów.

 1. „Oki bardzo szybko rapuje i jest zapowiadającą się gwiazdą”
 2. „Nigdy nie zgodziłbym się nagrać z discopolowcem. Odcinam się grubą kreską od muzyki hiperrozrywkowej w tym kontekście”
 3. „Undadasea to zjawiskowa ekipa. Koncerty odbywają się w bardzo skejtowy sposób”
 4. „Na koncertach Piernikowskiego są inne pokłady energii. Koncerty mogą mieć wymiar spektaklu muzycznego. Możesz je przeżywać wizualnie i też słuchać”
 5. „Pracuję nad materiałem. Mam nadzieję, że skończę najszybciej, jak będę mógł. Myślę, że na początku przyszłego roku zdecydujemy się wydać, bo jest bardzo dużo premier w tym roku. Nie mam ciśnienia, żeby się przepychać w okresie przedświątecznym. To będzie normalna, pełnowymiarowa płyta, 10 numerów”

No i fajnie – krótko, zwięźle i na temat. Okiemu również kibicujemy (ale po jego ruchach widać, że chyba już nawet nie trzeba), SYNY i Undadasea pozdrawiamy, a na kolejny krążek Włodka bardzo czekamy – tu chyba bez zdziwienia.

Z wywiadu dowiedzieliśmy się również, że raper Koza nie trafia do Numera Raza. Wydaje nam się, że beefu nie będzie, choć prowadzący znowu wspominał o tym, że kiedyś musi w końcu się zebrać i nagrać album. Stwierdził również, że na koncertach jego „byłego kolegi” leci disco-polo i nikomu to nie przeszkadza. Mamy rozumieć, że to prztyczek w stronę TDFa? Bo tutaj beef może być w każdym momencie (nawet jeśli studyjnie jednostronny).

Całą rozmowę Włodiego z Numerem możecie zobaczyć tutaj:

fot. Zdjęcie okładkowe wideo „Włodi na Czwartej Scenie Czwórki [Up To Date Festival]”, youtube.com/Czwórka

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Prawnik A$AP Rocky’ego postrzelony w Szwecji! Kule trafiły w głowę i w klatkę piersiową

Szwedzki prawnik, Henrik Olssen Lilja, który reprezentował Flacko w głośnej sprawie, o której rozpisywaliśmy się na naszych łamach wielokrotnie, został postrzelony. Kule trafiły go w głowę i w klatkę piersiową. Policja traktuje to jako sprawę jednostkową i już zatrzymano szereg osób w celu przesłuchania. O wszystkim poinformował szwedzki portal Expressen.

W tym momencie nie wiadomo, czy prawnik został wzięty na cel z powodu natury swojej pracy, a w szczególności sprawy Rocky’ego. Policja zatrzymała panią prawnik, która wcześniej dostała zakaz zbliżania się do Lilji. Świadkowie mówią też, że strzały oddano z czarnego SUVa. Mimo ran postrzałowych, Lilja sam wezwał policję i do czasu zabrania go do szpitala pozostawał przytomny. Jego obecny stan nie jest podawany do informacji.

Lilja zyskał międzynarodową sławę nie tylko przez reprezentowanie Flacko. Jak podaje Forbes, szwedzki prawnik bierze sprawy bardzo kontrowersyjnych klientów – m. in. Qiao Jianjuna, który jest oskarżony przez rząd Chin o zdefraudowanie milionów dolarów.

Więcej o sprawie A$AP Rocky’ego:

 1. Areszt. Zakaz wizyt i telefonów. Widmo sześciu lat odsiadki i wrogi prokurator. Sytuacja A$AP Rocky’ego w pigułce
 2. Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!
 3. Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?
 4. A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy
 5. “Myślałem, że mnie zabiją” – poszkodowany o A$AP Rockym. Na sali sądowej doradca Trumpa
 6. A$AP ROCKY SKAZANY NA 2 LATA WIĘZIENIA W ZAWIESZENIU. “OCZYWIŚCIE, ŻE JESTEM ZAWIEDZIONY”
 7. A$AP ROCKY WYPIĄŁ SIĘ NA TRUMPA. POMOC W SZWECJI NIE POMOGŁA?

fot. WikipediaCC

Zostaw komentarz