Hip Hop,News

Napisaliśmy zwrotkę White’a 2115, odróżnilibyście? [Zeszyt Rymów #9]

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Napisaliśmy zwrotkę White’a 2115, odróżnilibyście? [Zeszyt Rymów #9]

Miniony piątek był wyjątkowo bogaty w premiery. Nowe albumy wydali przecież nie tylko Young Igi czy debiutujący z solowym krążkiem Lipa, ale również White 2115, który pokazał się w odmienionej względem płyty „Rockstar” wersji.

Musieliśmy więc sprawdzić „Młodego Księcia”, tym bardziej, że porządnie zanęciły nas do tego single. Zresztą, w minionych miesiącach White podgrzewał atmosferę nie tylko nimi. Wyszedł jeszcze „Traproom” i efekt międzynarodowej kolaboracji pod okiem marki Puma pt. „Intruz”, który ostatecznie też znalazł się na krążku.

Jeśli śledzicie tę serię, chyba już dobrze wiecie, dokąd to zmierza. Wszystkie nowe kawałki White’a zaintrygowały nas na tyle, że nie mogły zostać przesłuchane tylko po razie. W efekcie słyszeliśmy go już tak często, że sami postanowiliśmy napisać jego zwrotkę. Odróżnilibyście?

Znów odpalam szluga, bo przede mną jest noc długa
Kiedyś tu tonąłem mordo w długach, ale dziś już nie!
Znowu namawiasz, gdzieś wyciągasz, stary zostaw mnie!
Patrz jak młody Łajcior tu na szczyt się pnie, bez ciebie!
Wciąż ucinam te toksyczne przyjaźnie, w sercu tylko gang
2115 to ogień, co nie przygaśnie, jak ja w klubie, kiedy robię bang
Widzę to po ludziach, nawet emka ich tak przecież nie pobudza
Potem kurtyna w dół, znów do domu, ze mną tylko mrok i nuda
Wciąż mnie depresja chce uśpić, humor poprawiają fury i ciuszki
Na klamrze świeci YSL, leję szklankę, chce się unieść lekko jak hel
Ludzie mi przeszkadzają, dlatego dawno wyłączony leży tel
Powoli się zaczynam czuć tak jak Patrick Swayze
Dupy w głowie tylko seks, życie mi wiruje, czy to Dirty Dancing?
Jadę dwie paki trasą, w Becie przestaje bać się śmierci
Jak chcesz moją sławę, to se weź, mnie już ona mierzi
A chciałem tylko móc zarabiać, nagrywając te piosenki

fot. kadr z klipu „White 2115 – Pałac (prod. Buggy Beats)”, YouTube.com/SBMLabel

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Hitler i Vader są bardziej ambitni niż polski trap?

Kilka dni temu Bartek Kmieciak na portalu blenderrap zamieścił artykuł, którego tytuł jest nawiązaniem do "Żaden rap" Mielzky'ego, czyli "Hiphopolo kiedyś, a dziś mówią na to progres". Jeden z wniosków tekstu podchwycił nawet Paluch - raperzy powinni przeprosić Meza i oddać Lajnerowi co lanjerowe, bo jego poziom z niesławnych lat przebijał część sceny obecnie. Artykuł polecam i poniekąd się do niego odniosę. Poniekąd, bo nie będzie o hiphopolo, a o zjawisku, które kiedyś określono jako "comedy rap". W Polsce głównie kojarzone z Łoną czy Dwoma Sławami - choć z przymrużeniem oka, bo trójka panów umie też w poważne tematy, a jak dowcipem to i tak o rzeczach często niedowcipnych. Dlatego dzisiaj nie będzie o nich, a o Epic Rap Battles Of History.

Hip Hop,News
Chillwagon znowu zaskakuje. Żeby kupić preorder, trzeba będzie przejść grę

W utworze pt. "Kwit" Borixon nawija: "Chillwagon dla tej sceny to j##ana ciekawostka" i teraz chyba już nikt nie ma wątpliwości, że ten wers to real talk jakich mało. Kolektyw nie przestaje nas zaskakiwać. W końcu poleciał do Hiszpanii, by w specjalnie przygotowanym do tego domu nagrać nam kilka numerów oraz ogłosił akcję, która będzie miała za zadanie pomóc nieaktywnym już raperom w powrocie na scenę. Chillwagon absolutnie nie zamierza jednak na tym poprzestać i ogłasza kolejny ciekawy projekt, który będzie bezpośrednio związany z preorderem ich płyty.