Hip Hop,News

Nicki Minaj wywyższa „białe” media i krytykuje „czarne”!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Nicki Minaj wywyższa „białe” media i krytykuje „czarne”!

Dwa dni temu Nicki Minaj zapowiadając na Twitterze kolejny odcinek audycji Queen Radio, wywołała w mediach społecznościowych mocne zamieszanie. I to mocne na tyle, że szybko usunęła z sieci swój kontrowersyjny post.

Źródło: XXL Mag

Raperka wywyższyła w nim „białe” media nad „czarnymi”, twierdząc, że te drugie piszą o niej tylko wtedy, gdy zabiera głos i dzięki temu mogą podkreślić swoją narrację. Ludzie szybko zwrócili uwagę Minaj na to, że „biali” wcale nie piszą o niej samych dobrych rzeczy, więc jej opinia nie jest uzasadniona.

Każdy komentuje to, co robi. Białe media nawet jej aż tak nie wynoszą, po prostu też o niej mówią. Dobrze i źle (…) mogłaby o tym mówić, gdyby nie była zajęta mszczeniem się na każdym, kto wspomni jej imię.

Dodatkowo w jej stronę padły oskarżenia, jakoby stała po stronie czarnej społeczności tylko wtedy, gdy jest to opłacalne. Oliwy do ognia dolało także to, że w tym roku niewłaściwie wykorzystała #BlackTragicGirl. Hasztag został stworzony po to, aby pomóc odnajdywać women of color. Raperka umieściła go jednak w opisie pod zdjęciem na Instagramie, na którym siedzi na kolanach swojego partnera Kennetha Petty’ego. A ten w przeszłości oskarżany był o przestępstwa na tle seksualnym…

To zaskakujące, że jako kobieta, która powinna stać po stronie „czarnej” społeczności, Nicki zachowuje się tak, jakby w ogóle nie dbała o szowinistyczne podziały, które przecież i dla niej musiałyby być krzywdzące. Tymczasem Minaj sama o nich przypomniała, ale liczymy, że jak zwykle zrobiła to impulsywnie i bezmyślnie (pamiętacie, jak zwyzywała Miley Cyrus od nazwy firmy drobiowej?) , oraz że zdążyła się już zreflektować. A jeśli nie, to… no my też o Tobie, Nicki, piszemy. Mogłabyś nas podpromować.

fot. kadr z klipu „Nicki Minaj – Barbie Dreams”, youtube.com/Nicki Minaj

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Drake zacznie zarabiać na marihuanie

Miękkie narkotyki to w rapie temat tak powszechny, jak niedopieczona bułka do hot doga w Żabce. Wielu artystów z różnych stron świata nawija o użytkowaniu używek (sic!), a niektórzy nawet o tym, że nielegalnie je rozprowadzali, co na przykład dla takiego Małolata i Bonusa RPK okazało się zgubne. Już niedługo o sprzedawaniu marihuany będzie mógł również nawijać Drake, z tym, że on nie będzie musiał martwić się, że ktoś zapuka mu butem do drzwi o 6 nad ranem.

Felieton,Hip Hop
Bedoes: Mr. Polska powinien być prezydentem, a Malik Montana premierem – Kompletujemy resztę rapowego rządu!

Bedoes zaprezentował ostatnio tracklistę swojej najnowszej płyty. Jak mogliśmy się spodziewać, nie brakuje tam głośnych ksyw. Raper postanowił przybliżyć nam pokrótce powody, dla których zdecydował się na takich, a nie innych gości. Przy okazji argumentowania Mr. Polski stwierdził, że ten powinien być prezydentem. Zaraz pod nim widniał Malik Montana, który według Bedoesa powinien być z kolei premierem naszego kraju. Dało nam to trochę do myślenia, dlatego postanowiliśmy zastanowić się, którzy raperzy zajmowaliby poszczególne stanowiska w hip-hopowym parlamencie. Oczywiście poza Liroyem, który w tej rzeczywistości przekornie wróciłby do nagrywania muzyki.