Lifestyle

Nie słuchasz Brodki? Musisz to zmienić!

Michał Szyndler -
Lifestyle - - Dodane przez Michał Szyndler

Nie słuchasz Brodki? Musisz to zmienić!

W ostatnim czasie Brodka wypuściła dwa niesamowite kawałki: „Game Change” i nagrany wraz z PRO8L3M-em „Żar”. Stosunkowo niedawno, bo w 2018 roku wszyscy zachwycali się jej wykonaniem utworu pt. „Wszystko, czego dziś chcę”, który był elementem ścieżki dźwiękowej serialu „ROJST”. Na wiosnę tego roku zapowiedziała premierę swojego nowego albumu, „BRUT”. Dlaczego powinniście się nią zainteresować?

Brodka podpaliła i zmieniła grę

Powstały z PRO8L3M-em „Żar” był elementem kampanii „Tak to robię” współtworzonej z marką Ballantine’s. Utwór był szeroko komentowany i zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, a jego tematyka skupiła się właściwie na odważnym przeżywaniu codzienności.

„Kiedy ostatnio odczuwałeś głód?/Nasycić się weną, jak bogowie afrodyzjakiem/(…) Bo ja dziś”

Aż chciałoby się po raz kolejny wykrzyczeć: „My chcemy żyć, a nie tylko przeżyć”, ale w o wiele bardziej subtelny sposób. Takich kawałków i takich linijek nam potrzeba. Wspólny singiel Brodki i PRO8L3M-u został zilustrowany niesamowicie dobrym klipem, za którym stał duet reżyserski Andiamo. Ich też powinniście śledzić.

Kilka dni temu Brodka opublikowała kolejny utwór: „Game Change”. Angielskojęzyczny singiel również przyjął się świetnie. Towarzyszyła mu ciekawa akcja promocyjna, w której wziął udział Quebonafide. Na swoim Instagramie opublikował zdjęcie, na którym wraz z Brodką pozują wystylizowani na małżeństwo. Pojawiło się mnóstwo teorii na temat nadchodzącego singla. Od tych najbardziej oczywistych, według których Que i Brodka nagrali wspólny numer, po spekulacje dotyczące „Benz Dealera”. Tych ostatnich nie pozbędziemy się jeszcze przez wiele miesięcy.

Ostatecznie raper nie dograł się do kawałka Brodki. Zamiast tego pojawił się w klipie na tym samym zdjęciu, które widzieliśmy już wcześniej. Fani nie byli jednak zawiedzeni. Ich reakcje były bardzo pozytywne. Docenili również dystopijny i mocny teledysk. Na jego temat padały takie komentarze, jak chociażby to, że kojarzy się z orwellowskim „1984”.

Pół życia na scenie

Brodka jest na scenie dłużej, niż większość Waszych ulubionych raperów. Debiutowała w 2004 roku, a jej pierwszy długogrający album pokrył się złotem. Dotychczas wydała cztery studyjne krążki. Zdobyła aż 6 Fryderyków, w tym jeden w kategorii „Nowe wykonanie” za utwór Izabeli Trojanowskiej „Wszystko czego dziś chcę”. W 2020 roku Monika Brodka wiele czasu spędziła w Londynie. Pracowała tam nad nowym albumem, „BRUT”, którego zapowiedzią jest wypuszczony ostatnio „Game Changer”. Patrząc na poziom publikowanych ostatnio kawałków, możemy spodziewać się naprawdę mocnego materiału. Jego premiera powinna odbyć się jeszcze na wiosnę tego roku.

Jeżeli jeszcze nie znacie twórczości, to koniecznie powinniście ją poznać. Jest artystką z krwi i kości, muzyka jest w jej życiu obecna niemal od zawsze. Zazwyczaj stronię od tego typu wartościowania dorobku artystycznego, ale w tym wypadku trzeba go docenić, bo w jej kawałkach po prostu go widać. Zwłaszcza w zestawieniu z wieloma pojawiającymi się nowymi twarzami, które bez większego warsztatu muzycznego próbują wbić się na salony i zgarnąć jak największy kawałek tortu, póki tylko mogą, Brodka jest postacią, która zdecydowanie się wyróżnia.

fot. kadr z klipu „Brodka – Game Change”, YouTube.com/Brodka

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Dlaczego nie możesz spać jutro o 5.00 nad ranem?
Błachowicz

Rozumiem, jest sobota. Pewnie wszyscy mieliście ciężki tydzień, więc macie idealną okazję do tego, by dziś elegancko się wyspać. O 5.00 nad ranem na pewno chcieliście już sobie słodko drzemać, nawet jeśli na dziś przewidziana jest jakaś imprezka. Ale już Wam tłumaczę, dlaczego po prostu nie możecie tego zrobić.

Rap
MOBBYN powróci? Wygląda na to, że jest to możliwe
mobbyn

Pomimo wielu roszad w składzie legendarnej grupy rapowej Mobbyn, wielu fanów wciąż czeka na powrót starego składu. Jeszcze kilka dni temu było to nie do pomyślenia, zważając na okoliczności, w których rozchodzili się członkowie grupy. Jednak niedawno na profilu grupy na Facebooku pojawiło się kilka interesujących wpisów.