News

Nie tylko Jay-Z. Kolejni raperzy wspierają De La Soul

Damian Kaźmierczak -
News - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Nie tylko Jay-Z. Kolejni raperzy wspierają De La Soul

Ostatnio pisaliśmy o problemach zespołu De La Soul z wytwórnią Tommy Boy Records. Na bazie niekorzystnej umowy, nestorzy rap branży mieli dostać tylko 10% zysków pochodzących ze streamingu. W pomoc nowojorskiemu składowi zaangażował się nawet sam Jay-Z. Teraz legendarna grupa otrzymuje wsparcie od kolejnych kolegów z branży, w tym od dawnego oponent Jay’a – Nasa.

Nasir Jones na swoim Instagramie udostępnił następujący wpis :

„De La Soul to fundament dla młodych i starych słuchaczy hip-hopu i nie tylko. Szacunek dla tych kolesi, moich przyjaciół.”

Trzy grosze dorzucili również Slug z Atmosphere czy Chuck D z Public Enemy.


Hasztag wsparcia dla De La Soul, „Tommyboycott”, cieszy się coraz większą popularnością wśród odbiorców Instagrama. W protest przeciwko Tommy Boy Records, zaangażowali się nie tylko raperzy, ale również fani nowojorskiej grupy, którzy sprzeciwiają się nieczystym zagraniom wytwórni.

My dalej będziemy przyglądać się rozwojowi spraw i będziemy Was o niej informować. Miejmy nadzieję, że muzyka zwycięży nad biurokracją i umowa zostanie renegocjowana na bardziej korzystnych dla artystów warunkach. Pomyśleć, że zbiegło się to akurat z trzydziestą rocznicą debiutu De La Soul – „3 Feet High and Rising”.

Fot. Coachella 2014r.

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Buty jak komiks. Air Jordan 1 już niebawem w sprzedaży

Kojarzycie customy na komiksową modłę, które jeszcze niedawno były viralem? Na pewno kojarzycie, a jeśli nie, to zapraszamy poniżej. Jedynki w podobnym klimacie już niedługo pojawią się na sklepowych półkach.

Hip Hop,News
Co tam u Słonia? Szykuje się płyta

Nie, nie, spokojnie. Nie tak od razu. Na nowy krążek przyjdzie jeszcze chwilę poczekać. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo krążek zapowiadany jest dopiero na drugą połowę roku. Dopiero albo już - zależy jak na to patrzeć.