Hip Hop,News

Nie tylko Szpaku nowym zawodnikiem chillwagonu? Ekipa uchyliła rąbka tajemnicy?

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Nie tylko Szpaku nowym zawodnikiem chillwagonu? Ekipa uchyliła rąbka tajemnicy?

Pewnie zdążyliście już przesłuchać nowy kawałek chillwagonu, w którym to zaprezentowano nowego zawodnika, którym okazał się Szpaku! Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Jednak klip zdradza nam trochę więcej niż mogłoby się wydawać.

Jak wiecie ojciec chillwagonu zapowiadał, że w ekipie pojawią się nowe twarze, które nie tylko wzbudzą zainteresowanie, ale też wniosą różne style do „podstawowego składu”. Szpaku już przedstawiony, a więc kto teraz?

Musicie zwrócić uwagę na osoby w klipie „Robale”, ponieważ czasem oprócz Borixona, Qry’ego i Szpaka pojawia się czwarta postać. Najlepiej rozpoznać można ją w momencie zwrotki Szpaka. Czyżby właśnie za szefem GUGU w kapeluszu z bronią nie przechadzał się Oki? Odpalcie klip jeszcze raz i zwróćcie na to uwagę. Czy oznacza to, że wiemy kto będzie kolejnym graczem chillwagonu?

fot. kadr z klipu „chillwagon – robale”, YouTube.com/chillwagon

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Krzysztof Gonciarz o realizacji teledysku Tymka i Awich!

Stosunki między osobami tworzącymi treści w serwisie YouTube a raperami bywają różne. Chociaż wydaję mi się, że ostatnio ta bariera zmniejsza się i chętniej dochodzi do ewentualnych współprac na różnych płaszczyznach. Tym razem Krzysztof Gonciarz był odpowiedzialny za realizację teledysku do numeru „Aligator” Tymka z japońską raperką Awich.

Zaskakująca kooperacja

Nie powiem, że nie byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem, kto zrealizował obrazek do utworu. Nikt raczej się tego nie spodziewał. Krzysztof Gonciarz jest znanym twórcą wideo, ale nigdy nie był kojarzony z kręceniem teledysków. Nie oznacza to, że to jakaś przeszkoda, a nawet wręcz przeciwnie, bo klip wyszedł naprawdę świetnie. Krzysztof to osoba, która cechuje się wysoką jakością swoich materiałów. Jego doświadczenie w tworzeniu wideo jest zapewne bezcenne. Do tego fakt, że na co dzień mieszka w Japonii – to musiało się po prostu udać. Tak jak sam zaznaczył, w klipie nie znajdziemy charakterystycznych tokijskich dla teledysków miejsc. Twórca postawił na nieznane przeciętnemu odbiorcy okolice, jednak wciąż intrygujące i cieszące oko. Mimo to widzowie regularnie śledzący vlogi Gonciarza, powinni kojarzyć większość miejscówek.

W oddzielnym filmie na kanale „Krzysztof Gonciarz” twórca wyjaśnił, jak doszło do współpracy i opowiedział o fabule teledysku, która na pierwszy rzut oka jest nieoczywista. Numer sam w sobie promuje akcję „Fresh N Dope Airlines”. Tym razem doszło do współpracy polsko-japońskiej. Także wydaje się, że Krzysztof Gonciarz to idealna osoba do takiego projektu. Świetny ruch ze strony organizatorów. Twórca klipu nie wykluczył, że jeszcze kiedyś podejmie się realizacji teledysków, lecz raczej będą to sporadyczne działania. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, poniżej zostawiam odnośnik do całego filmiku. Moim zdaniem współpraca wyszła świetnie i chętnie zobaczę kolejne tego typu akcje.

fot. kadr z klipu „Tymek x Awich – Aligator / Fresh N Dope Airlines”, YouTube.com/Fresh N Dope

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Magiera z kolejnym projektem i własnym kanałem YouTube!

W sieci pojawił się nowy numer na bicie Magiery z udziałem Tymka i Falcona1 „Balladka”. Jest to singiel zapowiadający nowy projekt producenta. Członek legendarnego duetu White House Records nie próżnuje. Lada moment ukaże się płyta z Kukonem „Afera”. Jednak, z tego co można zauważyć, nie będzie żadnej przerwy w robieniu muzyki. Póki co szczegóły nowego projektu nie są znane. Dziś ma się ukazać teledysk do wypuszczonego w nocy numeru. Warto dodać, że powstał kanał YouTube „MagieraVEVO” [LINK], na którym będą pojawiać się najnowsze produkcje od Tomka. Utwór sam w sobie jest przesiąknięty jazzowym klimatem i brudnym brzmieniem, co nadaje ciekawego vibe’u całości. Singiel dostępny jest w serwisie Spotify, a już niedługo będzie można go odsłuchać w pozostałych platformach streamingowych.

fot. instagram.com/magierski_71

Zostaw komentarz