Hip Hop,News

Niemal zginął w ringu. 25-letni bokser pozywa Jaya Z

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Niemal zginął w ringu. 25-letni bokser pozywa Jaya Z

Źle się dzieje w Roc Nation, a mówiąc ściślej w Roc Nation Sport, czyli tej części imperium Jaya Z, która zajmuje się sportem właśnie. Internet huczy od informacji, jakoby jeden z byłych wychowanków RNS, Daniel Franco, zdecydował się złożyć do sądu pozew przeciwko Shawnowi Carterowi.

Kim jest Daniel Franco? To bokser, który jeszcze przed podpisaniem kontraktu z RNS, wyrastał na prawdziwą gwiazdę w wadze piórkowej. Mógł pochwalić się bilansem 10 zwycięstw na 0 porażek. Nic dziwnego, że zainteresował łowców talentów z RNS. Początkowo wszystko szło dobrze pod skrzydłami nowego promotora:

My most recent bout under Roc Nation Sports was a success! Improving my record to eleven victories with no defeats, I…

Daniel "Twitch" Franco 发布于 2015年7月12日周日

Problemy zaczęły się 2017 roku, kiedy, jak podaje Franco, RNS kazało mu stoczyć trzy pojedynki w ciągu 79 dni, bez potrzebnych kontroli medycznych. Bokser uważa, że już przed trzecią, fatalną walką, cierpiał na dwa urazy czaszki i krwawienie mózgu.

Daniel Franco VS Jose Haro

W trzeciej walce Jose Haro znokautował Daniela, co poskutkowało wylewem i śpiączką u młodego boksera. Po wybudzeniu się wciąż zmagał się z trudnościami natury medycznej, których efekty wpływają na niego do dzisiaj. Franco musi nosić specjalny hełm, by chronić czaszkę.

„Byliście moją rodziną, zostawiliście mnie”

Bokser twierdzi, że Roc Nations Sports umyło ręce od sprawy, a nawet przeszkodziło mu w zdobywaniu pieniędzy na walkę o swoje, kiedy założył internetową zbiórkę – Powiedzieli, żebym usunął post, a oni się wszystkim zajmą. Wtedy pierwszy raz się do mnie odezwali. Powiedzieli, że dadzą znać za 72 godziny. Zdjąłem post i nigdy więcej nie miałem z nimi kontaktu – mówił w 2017 roku. Pełna wypowiedź:

Powyższe wideo kończy się odezwą do Jaya Z. Odezwą, w której Daniel stwierdza, że w Roc Nation źle się dzieje. To było dwa lata temu. Czy Jay Z weźmie sprawy w swoje ręce? Obrażenia, których doznał Daniel Franco, sprawiły że młody talent już nigdy nie wróci do ringu.

fot. kadr z wideo „Daniel Franco – I Am Boxing „Now You Know” Ep.3″, youtube.com/Daniel Twitch Franco

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Nowy singiel Cro – czyli trudny powrót na szczyt

Pewnie wielu z Was kojarzy rapera o ksywce Cro. Szczyt jego popularności przypadał na okres lat 2012-2014 . Nie tylko w krajach niemieckojęzycznych, ale również w Polsce, zamaskowany raper zbudował wtedy spore grono odbiorców. Niestety mamy już 2019 rok, Cro kilka dni temu wypuścił nowy singiel i cytując jednego polskiego polityka - "no coś, coś się zepsuło".

Hip Hop,News
Zabójstwo Liryczne 3 bliżej niż kiedykolwiek. Sentino wkracza do akcji!

Przygoda Sentino z polski rapem przypomina mi połączenie filmu akcji z telenowelą - aż chciałoby się zaśpiewać "życie, życie jest nowelą". O poszczególnych etapach kariery Sebastiana pisałem już kilka miesięcy temu. W ostatnim czasie o Sentim zrobiło się trochę ciszej, raper wrócił do Niemiec i rozpoczął ponowne obudowywanie swojej pozycji. Polscy fani, którzy czekają na nowe tracki Alvareza, kolejny raz musieli uzbroić się w cierpliwość. Jednak na horyzoncie zaczęła tlić się nadzieja, że tak długo oczekiwane "Zabójstwo liryczne 3" w niedługim czasie może zostać wreszcie wydane.