Hip Hop,News

Nocny nadwornym producentem Def Jam Polska!

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Nocny nadwornym producentem Def Jam Polska!

Nocny zdecydowanie nie jest anonimowym producentem na polskiej scenie. Sukcesy z Jankiem-rapowanie skutecznie wprowadziły go na salony, a także do naszej serii – GOTUJEMY Z NOCNYM “WYBORY” JANA-RAPOWANIE. Tym bardziej cieszy, że producent wypływa na coraz szersze wody. Jak się okazuje, właśnie stał się „nadwornym” producentem legendarnej wytwórni i nie chodzi o SBM Label.

W magazynie Estrada i Studio Nocny podzielił się dobrymi informacjami:

Podpisałem kontrakt z wytwórnią Def Jam Polska. Zobowiązałem się do wyprodukowania wielu utworów, na które będę zapraszał różnych raperów. (…) Nie jarają mnie płyty producenckie (…) nie jestem fanem instytucji albumu, sam nie kupuję płyt i, szczerze mówiąc, aktualnie nie miałbym nawet gdzie ich słuchać. Fajnie, że udało się w ten sposób dogadać.

Tym samym Nocny jest pierwszym producentem i czwartym załogantem polskiego oddziału legendarnego labelu. Przypomnijmy, że skład zasilają już Ero, Young Igi i Frosti Rege.

Sama forma współpracy przypomina z kolei tę, na którą zdecydował się jakiś czas temu DJ Premier, który zobowiązał się zrobić kilka numerów dla Payday Records. Tak powstał m. in ten sztos z A$AP Fergiem:

Idea wydaje się być rozsądna, bo dzięki temu Nocny będzie mógł regularnie publikować muzykę i być na czasie bez skazywania się na logistyczny koszmar, jakim według wielu jest kompletowanie gości na album producencki. My nie możemy się doczekać pierwszego owocu tej współpracy.

fot. kadr z klipu „Jan-rapowanie & NOCNY – Zaczekaj przed drzwiami [official video]”, youtube.com/SBMLabel

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Epokowe wydarzenie. Wini założył Instagrama

Z Winim to jest tak, że jego ruchy się śledzi. Z różnych względów, ale sfery w zasadzie są dwie - po pierwsze jest szefem Stoprocent i na przykład w tym momencie odpowiada za karierę Kabe. Po drugie prowadzi swój kanał na youtube, który jest jedyny w swoim rodzaju. Ostatnio dywagowałem nad tym dokąd sam format zmierza - ROZMOWY WINIEGO. DOKĄD ZMIERZA KANAŁ SZEFA STOPROCENT?. Jako że mocno kibicuję Winicjuszowi, a wciąż nie ma 100 tysięcy subskrybcji (skandal), to postanawiam w formie stricte newsowej powiadomić Was o tym, że naczelny ulubieniec polskiego internetu założył konto na Instagramie!

Hip Hop,News
Hades: Dostałem niepokojącego maila i już nie będę robił takich rzeczy

Hades po niemal trzech latach krążkowe absencji wraca z albumem "Combo". Trochę się zmieniło w tym czasie i o ile ten raper zawsze miał charakterystyczny głos, to teraz coś ruszyło się również w kwestii linijek, co pozwala odetchnąć (paradoksalnie, bo tytuł singla to "Smog") i puścić w niepamięć niektóre mielizny, które zdarzały się przy okazji płyt z HiFi Bandą czy z O.S.T.R'em. Jako że nowa płyta, to i press-tour. Hades zawitał do Marcina Flinta i od początku rozmowy mamy mięso, bo okazuje się, że raper udostępnił klip do singla nieco za wcześnie, co poskutkowało mailem od Tytusa. Na szczęście raper został w wytwórni i nikt nie ucierpiał - a na pewno nie słuchacze. Jednak wracając do metamorfozy Hadesa, sam raper odnosi się do niej tak: