Hip Hop,News

Nowe hiphopowe dyscypliny olimpijskie! Co poza skateboardingiem?

Tomasz Jastrzębski -
Hip Hop,News - - Dodane przez Tomasz Jastrzębski

Nowe hiphopowe dyscypliny olimpijskie! Co poza skateboardingiem?

O możliwości udziału skatebardingu, surfingu oraz wspinaczki sportowej w Olimpiadzie, wiemy już od jakiegoś czasu, ale teraz to pewne i nie jest to jedyna nowość! Zgodnie z marcową rekomendacją Komitetu Wykonawczego MKOl i wniosku Komisji Programowej na liście sportów olimpijskich będzie można zobaczyć zupełnie nową pozycje.

instagram/yves_parisian

We wtorek członkowie MKOl na sesji w Lozannie zgodnie, bo jednogłośnie, zadecydowali, że do listy dyscyplin na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku dołączy breakdance!

Warto wspomnieć, że breakdance zadebiutował olimpijsko w Argentynie. Pierwszy raz pojawił się w zeszłym roku na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires.

MKOl ostatecznie zatwierdzi program w grudniu 2020 roku, cztery miesiące po Igrzyskach w Tokio. Trzy z czterech nowych dyscyplin tj. wspinaczka sportowa, surfing i skateboard będzie można zobaczyć już w Japonii.

W Polsce break może nie jest jeszcze fragmentem codzienności, ale bez wątpienia można go nazwać znaczącym elementem kultury. Imprezy takie jak Warsaw Challange starają się popularyzować go wśród szerszej publiczności, zapraszając na swoje eventy nie tylko muzyków, artystów-malarzy czy ludzi z branży modowej, ale również tancerzy, b-boyów. Znalazł też swoje miejsce w filmie. Nie jest to Step up z drugiej strony oceanu, ale na pewno warty obejrzenia dokument o mistrzach polski z 87′. Miłym akcentem jest to, że dotarł nawet do Watykanu. Polscy tancerze brejka mieli okazję zatańczyć przed papieżem Janem Pawłem II, co relacjonowało TVP1.

foto. instagram/calcium_ltd

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Pluto Charon z klipem do nowego numeru! Obczajcie „Ken Block” [Skrr aby]

Z nieskrywaną przyjemnością przedstawiamy Wam kolejny kawałek duetu Pluto Charon w ramach akcji "skrr aby". Tym razem chłopaki wracają z klipem - przed Wami "Ken Block"!

Felieton,Hip Hop
Pięciu raperów, których MUSICIE poznać

Zwykle nie bawimy się w wyliczanki, ale skoro ma służyć to promocji młodych kotów, to czemu nie? Zwłaszcza, że każda z tych osób jest naszym zdaniem zdecydowanie za mało znana, a co za tym idzie - za mało doceniona. Oto pięciu kotów, których powinniście wziąć - a niech już będzie rym - w ramiona!