News,Rap

Odgrzewamy beef! Sobota nie zostawia suchej nitki na Jongmenie w nowym kawałku

Michał Fitz -
SOBOTA - Jak Nie Wiadomo O Co Chodzi (prod. Bobair)
SOBOTA - Jak Nie Wiadomo O Co Chodzi (prod. Bobair)
News,Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Odgrzewamy beef! Sobota nie zostawia suchej nitki na Jongmenie w nowym kawałku

Kilka miesięcy temu rapowy półświatek żył aferą Jongmena i Soboty. Temu drugiemu zarzucano bowiem kapusiostwo. Zrobiono to z takim rozmachem, że raper ze Szczecina musiał aż usunąć się ze sceny i nawet zapowiedział, że kończy karierę. Długo jednak nie wytrzymał pod ziemią, a gdy już wyszedł, to standardowo dla siebie z buta wjechał.

Sobota wypuścił singiel pt. „Jak Nie Wiadomo O Co Chodzi”, w którym rozlicza się z zaistniałą w zeszłym roku aferą. Daleko mu jednak do pokojowych wyjaśnień. W zasadzie mamy tu do czynienia z dissem, bo choć kawałek nie jest agresywny w klimacie, to trudno inaczej interpretować wersy: „Mówię do ciebie „ciągmen” wprost, frajerskie dzi*ko masz praktyki”. Nie ma więc szans na polubowną ugodę i podanie dłoni, tu będziemy mieli beef.

Dobry diss powinien prócz pustych wyzwisk zawierać jakieś sensowne argumenty. W nowym kawałku Soboty, może nie są one dość przekonujące, bo nie mamy podanych konkretnych sytuacji, a jedynie same ogólniki. Przez większość piosenki raper zarzuca Jongmenowi, że ten wykręcił mu aferę dlatego, że chciał jego pieniądze. Nie wiemy natomiast w jaki sposób dokładnie miał je zdobyć i na czym. Poza tym, co bywa standardowym tematem w tego typu rapowych konfliktach, Jongmenowi wytykane są również jego zachowania, które według autora numeru są wątpliwie prawilne, a wręcz „frajerskie”.

Trudno więc po tym numerze powiedzieć coś więcej, w zasadzie trzeba go jedynie traktować jako wreszcie rzuconą rękawicę. Do tej pory Panowie woleli bowiem strzelać do siebie przez social media, a konflikt nie został przeniesiony na płaszczyznę muzyczną. Wreszcie się tego doczekaliśmy. Może beef wreszcie rozstrzygnie sprawę? Na więcej mięsa i konkretów musimy poczekać do odpowiedzi Jongmena, ale tej pewnie możemy się spodziewać w przeciągu kilkunastu godzin.

fot. kadr z klipu „SOBOTA – Jak Nie Wiadomo O Co Chodzi (prod. Bobair)”, YouTube.com/SOBOTA

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,YouTube
Lanek wystąpił w filmie swojej dziewczyny!

Raperzy i producenci, wszystkie koksy tego świata, mają także normalne, spokojne życie. To, w zaciszu domowym z ukochaną przy boku. Jesteście ciekawi jak Lanek spędza wolny czas ze swoją dziewczyną? Nagrali wspólny film na kanale Sandry "JA DORSZ".

Rap
Macklemore żegna Trumpa i diagnozuje Amerykanów!

O Trumpie raperzy (i nie tylko) wspominają już od lat 80. ubiegłego wieku. Komentarzy w jego sprawie było naprawdę wiele. Okazuje się, że co rusz pojawiają się nowe, a artyści wcale nie zamierzają nabierać wody w usta.