Hip Hop,News

Offset zatrzymany w centrum handlowym! Raper miał posiadać broń

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Offset zatrzymany w centrum handlowym! Raper miał posiadać broń

Na początku roku DaBaby został zatrzymany przez policję i przesłuchiwany w sprawie kradzieży i pobicia. Okazało się jednak, że raper z całym zamieszaniem nie miał nic wspólnego i prawdopodobnie wystąpił jedynie w roli bliskiego świadka. Podobne nieporozumienie właśnie spotkało także Offseta, na szczęście jego sprawa również zakończyła się dobrze.

Członek Migos wraz ze swoją grupą pojawił się w centrum handlowym w Los Angeles, a ubrany na czarno i wysiadający z SUV-a pasował do opisu innego poszukiwanego mężczyzny. Służby przeszukały więc auto rapera i miały znaleźć w nim dwa naładowane pistolety…

Po kilku godzinach, jeszcze przed północą, raper wyszedł uśmiechnięty z więzienia. Jak podaje TMZ, zaszło zwyczajne nieporozumienie.

Grupa Offseta nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia, ale raper skomentował sytuację na stronie DJ Akademiksa. Mimo, że w momencie zatrzymania był wkurzony, teraz przyznał, że nie jest zdenerwowany, bo pomyłki się zdarzają, a policja wykonała swoje obowiązki.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że ujawnione przez Takeoffa plotki jakoby „Culture III” miało zostać wydane na przełomie kwietnia i maja się sprawdzą!

fot. kadr z klipu „Offset – Quarter Milli ft. Gucci Mane (Official Video)”, YouTube.com/Migos ATL

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Sokół z nowym albumem?

Choć Sokół dopiero w 2019 roku wydał swój debiutancki album „Wojtek Sokół”, to ciężko, a nawet bardzo ciężko powiedzieć, że jest świeżakiem. Znany ze składów WWO, ZIP Skład, czy TPWC oraz z wielu gościnnych nagrywek. Mimo, że na scenie rapowej pierwsze kroki stawiał w 1996 roku, to dopiero po 23 latach otrzymaliśmy pierwszy, solowy krążek Sokoła, który pokrył się podwójną platyną.

W ostatnim czasie Sokół, na swoim facebookowym fanpage, dodał trochę tajemniczy post wraz ze zdjęciem, które stało się również jego zdjęciem profilowym.

Czyżby „ZORRO” miało oznaczać tytuł płyty, a zdjęcie jej okłądkę? Może to nazwa singla? Tego zapewne dowiemy się już niedługo. „70220” po logicznym rozdzieleniu, tak jak robi się to w przypadku dat, miałoby oznaczać, że 7.02.2020 roku otrzymamy kolejny solowy krążek rapera? Jak wynika z opisu przekonamy się o tym, śledząc Sokoła w serwisie muzycznym Spotify. Co zatem oznacza „ŻEBY PIERWSZY”? Żebyś jako pierwszy mógł odsłuchać nowy materiał założyciela PROSTO, czy może to tytuł numeru, który wleci do sieci? Póki co, nie pozostaje nic innego jak tylko czekać!

Warto zauważyć jeszcze jedną zależność. Może to specjalna akcja marketingowa wymyślona przez rapera. Chodzi o datę i rzekomą nazwę krążka/singla. Litera „Z” miałaby być „7”, „OR” to „02”. Odwracając „OR” – tak jak w napisie ZORRO – powstaje „RO”, robiac to samo z „02” otrzymujemy „20”. W efekcie daje nam to napis „ZORRO” oraz datę 70220. Miejmy nadzieję, że to data oraz nazwa nowego krążka, a nie tylko jednego numeru, choć patrząc na twórczość Wojtka Sokoła, wybrzydzać nie będziemy.

Debiutancka płyta otrzymała status podwójnej platyny. Sprawdźmy, które z 14 numerów z albumu „Wojtek Sokół”, mają największą liczbę wyświetleń w serwisie YouTube.

  1. Pierwsze miejsce zdeklasyfikowało resztę. Mimo, że numer powstał w ramach „Projekt Tymczasem” i jest reinterpretacją utworu Sitka, to został wrzucony do playlisty „Wojtka Sokoła”. „Chcemy być wyżej” – bo o tym kawałku mowa, ma w tej chwili 46 milionów wyświetleń!
  2. Srebrny medal należy do równie kozackiego numeru, na którym połączyły się trzy różne stylówki. „Napad na bankiet”, w którym udzielił się PRO8L3M oraz Taco Hemingway zgromadził na YouTubie 16 milionów wyświetleń. Takich featów chcemy słyszeć więcej!
  3. Trzecie miejsce zajmuje szczery numer PROSTO z serduszka. „Z Tobą” ma w tej chwili niespełna 8 milionów wyświetleń. Sokół w dość romantycznym numerze, nie zapomina o dobrym flow i daje nam kozacki numer.
  4. Przed ostatnie miejsce z ilością ponad 6 milionów wyświetleń ma numer „Koniec gatunku” z Leną Osińską na feacie. Był to pierwszy udostepniony singiel, promujący płytę „Wojtek Sokół”. Jak widać dobrze się przyjął, ale album zawierał inne „perełki”, które przebiły „Koniec gatunku”.
  5. Numerem, który kończy to zestawienie, a jednocześnie otwiera playlistę, jest utwór „Hybryda”. 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Warto dodać, że mimo ostatniego miejsca to i tak dobry wynik. Tylko jeden numer z płyty „Wojtek Sokół” ma poniżej miliona wyświetleń.

Wojtkowi gratulujemy sukcesu debiutanckiej płyty i mamy nadzieję, że „ZORRO” to tytuł kolejnej, a data 70220, to data pierwszego singla i miejmy nadzieję wystartowania preorderu. A jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda praca Sokoła i biuro PROSTO, to możecie to zobaczyć w filmie na kanale „naTemat.pl”.

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Płyty rapowe, których premiera będzie w lutym!

Styczeń był obfitym miesiącem jeśli chodzi o rapowe albumy. Udany debiut zaliczył Mata, który uplasował się na 1 miejscu OLiS, a także podbił platformy streamingowe. W pierwszym miesiącu bieżącego roku płytę wydali m.in. Kabe, Dwa Sławy, grimmy (Deys), Wac Toja.

A co czeka nas w lutym?

W tym miesiącu również będzie okazja posłuchać wielu interesujących projektów. Część albumów jest zapowiedziana, ale raperzy czasem lubią zrobić niespodziankę swoim słuchaczom i wypuścić coś znienacka. W końcu kiedyś musi wrócić Białas, Kuban czy Quebonafide. Także DonGURALesko finalizuje swoją płytę i zapowiedział, że to może być najszybciej nagrant album w historii polskiego hip-hopu. Oto lista ogłoszonych premier:
05.02 – Jordah „Stany Euforyczne”
07.02 – Zeus „W poszukiwaniu siebie” + „Pierwszy Milion To Ekipa, Vol.1”
14.02 – Kacperczyk „Sztuki Piękne”
14.02 – Kaen „On”
14.02 – Słoń x DOPE D.O.D. „SICK6SIX EP”
20.02 – Wysoki lot „A potem zobaczymy”
27.02 – Karian „Przeboje lat 90”
27.02 – O.S.T.R. „Gniew”
28.02 – Kafar Dixon 37 – „Panaceum 3: Czarno na Białym”
28.02 – Szpaku & Kubi Producent „Dzieci Duchy”

Zostaw komentarz