Felieton,Hip Hop

Okulary Tupaca i mikrofon Maca Millera. Najciekawsze aukcje „na rapie” cz. 3

Politolog Na Rapie -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Politolog Na Rapie

Okulary Tupaca i mikrofon Maca Millera. Najciekawsze aukcje „na rapie” cz. 3

Diamentowa bransoletka Damon Dasha, o której pisałem ostatnio nadal jest na sprzedaż (co mnie akurat wcale nie dziwi), ale pojawiło się sporo nowych ciekawych artefaktów „na rapie”. Oto najciekawsze i najdziwniejsze z nich!

Dwumetrowy baner z koncertu Snoop Dogga i Cardi B

Nie mam pojęcia dlaczego tyle kosztuje. Jako pierwsze przychodzi mi tylko na myśl to, że impreza się nie udała, organizatorzy ponieśli ogromną klęskę i próbują uratować swoje kieszenie. Koncert odbył się 27 grudnia 2018 roku na Hawajach i nie wiem dlaczego ktoś miałby zapłacić za banner z niego $2,500.00.

Nagroda RIAA za „Enter the Wu-Tang (36 Chambers)”

Ostatnio pisałem o tym, że raperzy z Wu-Tang dostali swoją ulicę. Dodatkowo Dniem Wu-Tang Clanu ogłoszono 9 listopada. Data nie jest przypadkowa. To 25-lecie wydania debiutanckiego i legendarnego już „Enter the Wu-Tang (36 Chambers)”. Chyba nie jest również przypadkiem to, że na eBay właśnie pojawiła się aukcja z nagrodą RIAA za właśnie ten krążek. Licytacja zaczyna się od $2,200.00 i jestem cholernie ciekaw jak się skończy. Do jej końca zostało kilka dni.

Okulary, które nosił 2Pac

Niestety nie bezpośrednio, ale zainteresowanie okularami Jean Paul Gaultier jest naprawdę ogromne. Aukcję z retro modelem JPG 55-3175 obserwuje aż 47 osób. Okulary są nowe, wysyłka z Japonii no i nie ma zwrotów. Cena? Od ręki za US $1,995.00.

Mikrofon z autografem Maca Millera

Gdybym miał zainwestować 2 „kafle zielonych”, to chyba zamiast okularów Tupaca wybrałbym ten „gadżet”. Zmarły na jesieni raper podpisał osobiście ten mikrofon firmie Graph Factory Authentics. Nowy właściciel kupił go w tragicznym dniu, jakim dla rodziny rapera i fanów jego muzyki na całym świecie był 7 września 2018 roku. Autentyczność podpisu została potwierdzona przez firmy PSA, JSA i Beckett.

Płyta rapera… jednej płyty

Factor nagrał jedną płytę. Było to wydane w 1999 roku przez Strickly Platnum Records  „Tha Bomb Connect”. Sprzedający ją sklep pisze, że jest jak nowa i do tego ma autograf. Ale do cholery, kto tyle za nią zapłaci?

Fanowskie fotografie azjatyckiego artysty

Ostatnio była płyta podziemnego azjatyckiego rapera, teraz są… fotografie Jimina, wokalisty i tancerza południowo-koreańkiego zespołu BTS. Jimin jest ogromną gwiazdą na wschodzie. Dla przykładu, znacie słabej jakości zapis fristajlu jakiegoś europejskiego rapera, który miałby prawie pół miliona wyświetleń?

Kurtka Def Jam

Bardzo limitowana! Takie kurtki nosili tylko artyści i osoby bliskie Rush Management. Jak pisze właściciel przedmiotu, jest to druga wersja tego varsity. Pierwsze wychodziło w latach 1985-1989, to z kolei należało do rapera (którego ksywki nie może podać) nagrywającego w Def Jam po 1990 roku. Rozmiar L, więc nie należał do grubasków. Domyślacie się, kto to może być?

Koszulka Smif-N-Wessun z 1995 roku

Czym byłoby to zestawienie bez klasycznej hip-hopowej koszulki z lat 90-tych za grubo ponad tysiąc dolców? Tym razem mam dla Was wyceniony na $1,500.00 t-shirt Smif-N-Wessun z 1995 roku. Podobno jest to jedyny taki, jaki można przynajmniej w tej chwili kupić w Internecie.

(Namalowana) maska MF DOOM

Skoro obraz kosztuje $1,400.00 to ile miałaby kosztować dobrej jakości replika maski MF Dooma? Nawet wodoodporność i zabezpieczenia przed promieniami UV mnie nie przekonają do tej ceny.

Plakat z parasolką

No i oczywiście również jej właścicielką Rihanną, która złożyła na nim swój własnoręczny podpis. Pochodzenie i autentyczność jest dobrze udokumentowane, a cały dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Cena? Najniższa ze wszystkich zaprezentowanych dziś przedmiotów $1,150.00.

Fot. eBay

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Jeśli chodzi o rap, Warszawa to Nowy Jork?

Śmiała hipoteza? Oczywiście trzeba mieć świadomość diametralnie różnej skali, ale postaram się uzasadnić moje przemyślenia. Dlaczego, jeśli chodzi o scenę rap, Warszawa to Nowy Jork, a nie na przykład Los Angeles, Detroit czy Filadelfia?

Hip Hop,News
Lil Uzi Vert nagrał nowy album! A miał kończyć karierę…

Szaleństwo polegające na znikaniu z social mediów to modna zagrywka w całej branży. Absolutnym wirtuozem tego przedsięwzięcia jest Kanye West, ale w Polsce też mieliśmy już Wudoe, Quebonafide, czy ostatnio, Tau.