Felieton,Hip Hop

Oskarżyciel O.J. Simpsona obrońcą zabójcy Nipseya

Politolog Na Rapie -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Politolog Na Rapie

Oskarżyciel O.J. Simpsona obrońcą zabójcy Nipseya

Podczas gdy wielu raperów w ostatnim czasie regularnie pokazuje piękne gesty solidarności wobec rodziny i pamięci po zmarłym tragicznie raperze z Los Angeles, wokół jego domniemanego zabójcy dzieją się „ciekawe” rzeczy.

Rezygnacja obrońcy

Jeżeli widzieliście serial American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, to z pewnością kojarzycie tego pana. Christopher Darden to człowiek orkiestra. Nie dość, że jest prawnikiem to jeszcze wykładowcą, pisarzem i co ciekawe… aktorem (zagrał policjanta w filmie „One Hot Summer”). Największą część swojej zawodowej kariery spędził jednak jako prokurator okręgowy w Los Angeles, gdzie został przydzielony do ścigania O. J. Simpsona, przez co zyskał ogromną sławę. W 1996 roku pojawił się nawet na okładce Newsweeka.

Po zakończeniu sprawy został zwolniony i przeniósł się do pracy na stanowym uniwersytecie w LA. Tam został mianowany profesorem nadzwyczajnym prawa i skupił się na nauczaniu oraz komentowaniu w największych telewizjach (min. CNN, Court TV i Fox News Network), nigdy nie przestał jednak uważać amerykańskiego futbolisty za winnego zabójstwa swojej byłej żony.

Długie bycie w cieniu sprawiło, że prawnik postanowił wrócić przed światła kamer. Tym razem w innej roli. Obrońcy zabójcy Nipseya, Erica Holdera, co do którego winy nikt nie ma wątpliwości.

W zeszłym tygodniu nagle zrezygnował jednak z prowadzenia sprawy po naciskach opinii publicznej i zrobił to w niewybrednych słowach. Oto fragmenty oświadczenia, które pojawiło się na Facebooku.

„Prawo do doradztwa jest nie tylko prawem konstytucyjnym, ale także prawem cywilnym. Tak jak w 1995 roku – tchórze nigdy się nie zmieniają. Obecnie ci tchórze nie wysyłają listów, ale siedzą anonimowo za klawiaturami zagrażającymi matce i dzieciom mężczyzny. Niektórzy uważają, że to zabawne. Nie jest i ja nigdy tego nie zapomnę. Dla tych, którzy grozili moim dzieciom, proszę zwracajcie szczególną uwagę, aby nie było nieporozumień. Do zobaczenia. PIER*OLĘ WAS!”

Prawnik nie czuje się przegranym i odchodzi z podniesionym czołem:

„Będę kontynuował dążenie do sprawiedliwości w imieniu moich klientów i innych osób oskarżonych o przestępstwa. Po 25 latach niektórzy z nich wciąż się nie nauczyli: ich kłamstwa i groźby nigdy nie powstrzymają mnie przed moją misją. Jeszcze raz dziękuję moim dobrym przyjaciołom. Walka trwa. Dziękuję Wam.”

Chwilę przed zabójstwem rapera, Eric Holder pobił sąsiada bronią

Doniesienia na temat zachowania mordercy 31 marca pojawiły się wczoraj. Informację na temat tych faktów ujawnił plotkarski gigant TMZ. Na portalu pojawiły się dokumenty przedłożone w biurze prokuratora okręgowego w Los Angeles przez dwie kobiety, które twierdzą, że podejrzany o morderstwo pobił wcześniej tego dnia swojego sąsiada. Według nich, Holder był zdenerwowany, ponieważ twierdził, że ich przyjaciel sprzedał mu marihuanę, która miała być zmieszana z farmaceutykami.

Wszystko miało wydarzyć się zaledwie na godzinę przed zamordowaniem Hussle’a. Holder pojawił się u znajomego kobiet i był tak zdenerwowany sytuacją, że uderzył go w tył głowy pistoletem. Miała to być duża półautomatyczna broń. Ofiara miała nie powiedzieć o całej sprawie organom ścigania, ponieważ bała się zemsty ze strony gangów, które zaopatrywały go w narkotyki.

Holder został oficjalnie oskarżony o zabójstwo Nipseya i obecnie znajduje się w areszcie. Kaucja została ustanowiona na zaporową kwotę 5 000 000 dolarów.

PS W sieci pojawił się także utwór z nowego albumu DJ-a Khaleda, z którego cały dochód zostanie przekazany dla dzieci Nipseya. O samej płycie i ekscentrycznym producencie już niedługo pojawi się materiał na naszym kanale, ponieważ Maks miał okazję uczestniczyć w evencie związanym z premierą krążka.

Fot. Suspect identified in LA rapper’s murder / YouTube

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Liroy nagrywa płytę. Czy politykowi wypada?

Zastanówmy się, kto uwierzyłby Pawłowi Kukizowi śpiewającemu teraz anty-systemowe piosenki? Jakiegokolwiek programu nie miałoby jego ugrupowanie Kukiz'15, to i tak jest częścią tego establishmentu, więc na naszych twarzach, owszem, zagościłby uśmiech, ale uśmiech politowania. Dość powiedziano i napisano już na temat tego, czy artysta powinien mieszać się czynnie do polityki. Zastanówmy się nad czymś odwrotnym - czy polityk może być jeszcze wiarygodnym artystą?

Hip Hop,News
Nowy singiel Cro – czyli trudny powrót na szczyt

Pewnie wielu z Was kojarzy rapera o ksywce Cro. Szczyt jego popularności przypadał na okres lat 2012-2014 . Nie tylko w krajach niemieckojęzycznych, ale również w Polsce, zamaskowany raper zbudował wtedy spore grono odbiorców. Niestety mamy już 2019 rok, Cro kilka dni temu wypuścił nowy singiel i cytując jednego polskiego polityka - "no coś, coś się zepsuło".