Hip Hop,News

Pierwsza zagraniczna artystka w szeregach Def Jam Polska!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Pierwsza zagraniczna artystka w szeregach Def Jam Polska!

O tym, że nowo powstały polski oddział Def Jem inwestuje w różnych artystów, już wiemy. Jest w końcu Young Igi, Ero, Rosalie., Nocny, Frosti Rege, Włodi czy Bonson, ale takiej informacji raczej się nie spodziewaliśmy… Wytwórnia właśnie ogłosiła, że w jej szeregi wstąpiła Alyona Alyona!

Ukraińska raperka debiutowała w zeszłym roku dobrze przyjętym albumem „Pushka”. Jej single na YouTubie mają obecnie po kilka milionów wyświetleń, a o Alyonie pisał już Vogue, Independent oraz New York Times. Usłyszeć mogliście o niej też na przykład parę dni temu, gdy gościnnie pojawiła się w kawałku „Ostatni raz” promującym nowy projekt Tego Typa Mesa, Szoguna i Bartosza Tkacza, Biały Tunel.

Alyona Savranenko była zwykłą dziewczyną. Pochodzi z małej wsi Kapitanivka. Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny, a później pracowała jako przedszkolanka pod Kijowem. Nie można jednak odmówić jej skilli ani charyzmy. Już niedługo będziemy mieli okazję usłyszeć ją na żywo na tegorocznym OFF Festivalu.

Nie ma wątpliwości, że Def Jam skazany jest na sukces, a podpisanie kontraktu z Alyoną dla obu stron jest dużą szansą. Ukraiński rap szybko się rozwija, a kolejne projekty raperki, zważając na rozgłos, jaki zyskała, wydając w lokalnej wytwórni HitWonder, prawdopodobnie tym bardziej będą na ustach całego świata. Oznacza to też, że większe światło w końcu może zostać rzucone także na scenę polską. Licząc, że sukces, jaki odniósł w zeszłym roku na Spotify Bedoes jest dopiero początkiem, ten rok zapowiada się obiecująco!

fot. Vitalik Melnikov

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
6-ty sezon Wikingów już na Netflixie! Co łączy serial i polski rap?

Kolejny sezon Wikingów pojawił się na Netflixie 6 lutego 2020r. Co prawda to tylko 10 odcinków, ale producenci zdążyli do tego przyzwyczaić. Na drugą połowę trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do listopada. Wspomnę, że pierwsze odcinki pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Wtedy była okazja załapać się na darmowy pokaz przedpremierowy zorganizowany przez Kino Helios. Wystarczyło się zarejestrować i być szybszym niż inni, bo miejsca były ograniczone, a potem tylko odebrać bilety.

News
Bruno Mars wyprodukuje Disneyowi film

Artyści, gdy w ich kieszeniach zacznie brzęczeć im już sporo pieniędzy, często nudzą się tworzeniem jedynie muzyki i próbują swoich sił w innych branżach. Wielu decyduje się na niszę modową, inni na typowo biznesową, a jeszcze kolejni na filmową. Już od kilku dobrych lat siedzi w niej chociażby 50 Cent, który jest producentem serialu "Power". Już niedługo dołączy do niego Bruno Mars.