Hip Hop,News

Pierwszy trapowy festiwal w Polsce! Gucci Mane i A$AP Ferg wśród headlinerów

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Pierwszy trapowy festiwal w Polsce! Gucci Mane i A$AP Ferg wśród headlinerów

Line-upy tegorocznych festiwali będą mocne, zwłaszcza, że właśnie poznaliśmy pierwsze ogłoszenia premierowej edycji CLOUT Festivalu! Jednych z najlepszych artystów trapowej sceny zobaczymy 15 i 16 lipca w Hucie Warszawa przy Metrze Młociny. Co ciekawe, miejsce to funkcjonuje nieprzerwanie od 50 lat i… na co dzień wstęp jest tam wzbroniony.

https://www.instagram.com/p/B9WQT0nJNDQ/

Pierwszym headlinerem festiwalu został Gucci Mane, a oprócz Guwopa wystąpić ma jeszcze 11 artystów. Wiemy już, że na pewno będzie to A$AP Ferg, Sheck Wes, Lil Keed i Maxo Kream, więc będzie gorąco.

CLOUT Festival to pierwsza tego typu trapowa impreza w Polsce. Wydarzenie organizują Big Idea oraz Hype Talk, a pojawić się warto, bo oprócz koncertów na miejscu będzie czekać wiele atrakcji, m.in. targi mody HYPEMARKET. Bilety dostępne będą od jutra, a link do wydarzenia znajdziecie TU!

fot. goingapp.pl

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Na pierwszy rzut ucha: PlanBe ft. Tymek – CZARNE BLUZY

QueQuality zapowiadało, że 5 marca o 15:00 możemy się czegoś od nich spodziewać. Wiele osób spekulowało czy to drop ciuchów, a może powrót Guziora. Finalnie pojawił się numer „CZARNE BLUZY” od PlanaBe z gościnnym udziałem Tymka. Miałem nadzieję, że reprezentant QueQuality wróci ze stylówką jaką prezentował we współpracy z Lankiem. No niestety, nie tym razem.

Sam numer jest o przytłaczającej rozpoznawalności, presji ze strony słuchaczy. Czarne bluzy mają pomóc w normalnym funkcjonowaniu i ukryciu się przed sławą. Przynajmniej tak to odebrałem. Słychać sporo zabawy flow ze strony PlanaBe. Wiemy, że ma ciekawy wokal oraz potrafi to wykorzystać w utworach, ale nie pasuje mi sylabizowanie i przeciąganie słów w tym kawałku. Moim zdaniem jest tego trochę za dużo. Tymek nawinął tak jak do tego nas ostatnio przyzwyczaił. Zrobił to po swojemu, wpasował się w konwencję i tematykę numeru. Generalnie odnoszę wrażenie, że ten duet dogaduje się na płaszczyźnie muzycznej i potrafią zrobić kawałek, który łączy ich stylówki. Czekam na utwór, na którym PlanBe poleci jak w numerze „Gomorra”, a Tymek jak w „Powietrze”. To by było coś ciekawego. Co do „CZARNYCH BLUZ”, to numer fajnie brzmi i warto przesłuchać, lecz raczej nie będzie się do niego często wracać. Nie ma zawodu, ale zachwytu także.

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Kendrick Lamar z nowym projektem! Co wiemy o pgLang?

W momencie, w którym z niecierpliwością oczekujemy kolejnych informacji dotyczących nadchodzącego albumu Kendricka Lamara, dostaliśmy… zapowiedź jego nowego przedsięwzięcia. Raper usunął wczoraj wszystkie posty ze swojego Instagrama, a w zamian pojawiły się na nim trzy grafiki.

View this post on Instagram

pg-lang.com

A post shared by Kendrick Lamar (@kendricklamar) on

PgLang na pewno jest firmą usługową specjalizującą się w muzyce, filmie, telewizji, sztuce, książkach i podcastach. Jej misją ma być dostarczanie „historii, które przemawiają do wielu narodów, ras i grup wiekowych”.

Opowiadamy się za anarchią i wyzwaniami, które sprawiają, że jesteśmy silniejsi. PgLang koncentruje się na wykorzystaniu naszych doświadczeń i opiece nad wieloma współpracownikami, aby tworzyć historie, które są równie dostępne i wciągające, a następnie umieszczać je w najlepszych mediach – dowiadujemy się z oświadczenia.

W wideo, które możemy obejrzeć na stronie firmy, wystąpił sam K. Dot i Jorja Smith, a w internecie pojawił się także merch związany z projektem. Artystka wyłącza na nim telefon i wpatruje się w słońce, skupia na teraźniejszości. Nie wiadomo jeszcze, czego dokładnie spodziewać możemy się po inicjatywie Lamara, ale przypuszczamy, że może on wprowadzić na rynek nowatorski system wpierający artystów i że najprawdopodobniej to za jego pośrednictwem już wkrótce ukaże się jego kolejny album…

fot. pg-lang.com

Zostaw komentarz