Hip Hop,News

Podwójne „serca bicie”: Sokół & Andrzej Zaucha

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Podwójne „serca bicie”: Sokół & Andrzej Zaucha

Choć do premiery „Wojtka Sokoła”, pierwszej solówki Narratora, jeszcze trochę zostało, producent dennis7 już teraz prezentuje swoje wyobrażenie na temat wspólnego numeru obu wykonawców.

W remiksie „Byłaś serca biciem”, dennis7 wykorzystał znany sampel i acapellę Sokoła z utworu „Latami„. Producent, który działa od niemal dekady, znany jest z ciekawych i pełnych smaku połączeń. Nie inaczej jest w tym przypadku.

A to wszystko jeszcze przed premierą utworu „Pomyłka”, który znajdzie się na solówce Sokoła. Naszym zdaniem wyszło bardzo klimatycznie. Zresztą nie jest to pierwszy raz, kiedy dennis7 z dobrze znanych utworów wyciąga nową jakość. Przypomnijmy te najważniejsze.

O.S.T.R. – You May Die

dennis7 na warsztat wziął wokal Adama z numeru „Zamach na Ostrego” i osadził go na melancholijnym podkładzie opartym o pianino i sampel wokalny. Komentarze pod kawałkiem nie pozostawiają wątpliwości – to jeden z tych remiksów, które stanowią odrębną wartość.

O.S.T.R. – Save Me

Producent ponownie sięgnął po wokal łódzkiego rapera. Tym razem wybrał acapellę z „Po drodze do Nieba”. Bit ma bogatszą aranżację niż poprzednio. dennis7 oparł go na sugestywnych smyczkach i ponownie wokalnym samplu.

Sokół x Anna Jurksztowicz – Zmysły Precz

Brawurowe połączenie wersów Sokoła z utworu „Gdy” z samplami z jednej z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistek? Jesteśmy na tak. dennis7 dostarczył remiks w klimacie wczesnego Roc-A-Fella.

Taco Hemingway x Czesław Niemen – Sen o Warszawie

„Trójkąt Warszawski” to płyta na wskroś warszawska, więc dobór klasyka od Niemena nie dziwi. Głos Szcześniaka majestatycznie sunie po bicie i wybrzmiewa zupełnie inaczej niż w oryginalnych „Szlugach i kalafiorach”. Rozwinięta wersja tego utworu, wzbogacona o zwrotkę Sokoła z numeru „Promienie”, ma niemal 3 i pół miliona wyświetleń. Raper udostępnił ją również na swoim fanpage’u.

fot. kadr z wideo „Projekt Tymczasem – Docuseries – odcinek 1: Sokół „Chcemy Być Wyżej””, youtube.com/nigdystopTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Toto-Africa bez końca

Zwykle pustynia kojarzy się z przestrzenią i ciszą. Teraz tę powszechną opinię burzy artysta Max Siedentopf i jego oryginalna instalacja.

News,Streetwear
Air Jordan 4 obchodzi trzydziestkę! Prezenty już w drodze

Najważniejsza obok "jedynek" sylwetka w portfolio amerykańskiego brandu, Air Jordan 4, obchodzi w tym roku trzydzieste urodziny. Z tej okazji możemy spodziewać się prawdziwego wysypu nowych par. Oto pierwsza z nich – kolorystyka ,,Black Laser".