Hip Hop,News

Podwójne „serca bicie”: Sokół & Andrzej Zaucha

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Podwójne „serca bicie”: Sokół & Andrzej Zaucha

Choć do premiery „Wojtka Sokoła”, pierwszej solówki Narratora, jeszcze trochę zostało, producent dennis7 już teraz prezentuje swoje wyobrażenie na temat wspólnego numeru obu wykonawców.

W remiksie „Byłaś serca biciem”, dennis7 wykorzystał znany sampel i acapellę Sokoła z utworu „Latami„. Producent, który działa od niemal dekady, znany jest z ciekawych i pełnych smaku połączeń. Nie inaczej jest w tym przypadku.

A to wszystko jeszcze przed premierą utworu „Pomyłka”, który znajdzie się na solówce Sokoła. Naszym zdaniem wyszło bardzo klimatycznie. Zresztą nie jest to pierwszy raz, kiedy dennis7 z dobrze znanych utworów wyciąga nową jakość. Przypomnijmy te najważniejsze.

O.S.T.R. – You May Die

dennis7 na warsztat wziął wokal Adama z numeru „Zamach na Ostrego” i osadził go na melancholijnym podkładzie opartym o pianino i sampel wokalny. Komentarze pod kawałkiem nie pozostawiają wątpliwości – to jeden z tych remiksów, które stanowią odrębną wartość.

O.S.T.R. – Save Me

Producent ponownie sięgnął po wokal łódzkiego rapera. Tym razem wybrał acapellę z „Po drodze do Nieba”. Bit ma bogatszą aranżację niż poprzednio. dennis7 oparł go na sugestywnych smyczkach i ponownie wokalnym samplu.

Sokół x Anna Jurksztowicz – Zmysły Precz

Brawurowe połączenie wersów Sokoła z utworu „Gdy” z samplami z jednej z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistek? Jesteśmy na tak. dennis7 dostarczył remiks w klimacie wczesnego Roc-A-Fella.

Taco Hemingway x Czesław Niemen – Sen o Warszawie

„Trójkąt Warszawski” to płyta na wskroś warszawska, więc dobór klasyka od Niemena nie dziwi. Głos Szcześniaka majestatycznie sunie po bicie i wybrzmiewa zupełnie inaczej niż w oryginalnych „Szlugach i kalafiorach”. Rozwinięta wersja tego utworu, wzbogacona o zwrotkę Sokoła z numeru „Promienie”, ma niemal 3 i pół miliona wyświetleń. Raper udostępnił ją również na swoim fanpage’u.

fot. kadr z wideo „Projekt Tymczasem – Docuseries – odcinek 1: Sokół „Chcemy Być Wyżej””, youtube.com/nigdystopTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Toto-Africa bez końca

Zwykle pustynia kojarzy się z przestrzenią i ciszą. Teraz tę powszechną opinię burzy artysta Max Siedentopf i jego oryginalna instalacja.

Siedentompf umieścił ipoda, sześć głośników i baterie słoneczne na środku namibijskiej pustyni. Playlista, którą proponuje, to Toto-Africa i…Toto-Africa. Bez końca. Albo przynajmniej przez 55 milionów lat – bo na tyle wyliczył żywot swojej instalacji jej twórca. Dodatkowo głośniki ustawione są tak, by dźwięk roznosił się jak najdalej.

zdjęcie instalacji z profilu rimprompramp na instagramie

Czekamy na dalsze, równie oryginalne, instalacje w tym stylu. Chętnie zobaczylibyśmy coś w bardziej hip-hopowym klimacie. Może na początek na przykład Hemp Gru i „Życie Warszawy” rozbrzmiewające ze szczytu Pałacu Kultury?

P.S. Więcej o projekcie dowiecie się na stronie artysty.

fot. Napethenes/ Wikipedia

Zostaw komentarz

News,Streetwear
Air Jordan 4 obchodzi trzydziestkę! Prezenty już w drodze

Najważniejsza obok „jedynek” sylwetka w portfolio amerykańskiego brandu, Air Jordan 4, obchodzi w tym roku trzydzieste urodziny. Z tej okazji możemy spodziewać się prawdziwego wysypu nowych par. Oto pierwsza z nich – kolorystyka ,,Black Laser”.

Pierwsze wydanie, z wzorami mającymi imitować grawerowanie laserem, trafiło na rynek 14 lat temu. Biało-czarno-czerwona kolorystyka została wtedy wydana jako część ,,Laser Packu”, w skład którego – prócz wspomnianych butów – wchodził jeszcze limitowany t-shirt i czapka. Wycenione wtedy na 175 dolarów „czwórki”, osiągają dziś na rynku wtórnym cenę w okolicach 600 USD.

Air Jordan 4 Retro „Laser”, fot. Flight Club

O ile w poprzednim wydaniu wzór był w całości wyryty, tak do pokrycia ,,Black Laser” użyto już klasycznego nadruku, delikatnie wyróżniającego się na tle czarnej skóry.

fot. Instagram/gc911

Para zadebiutuje na oficjalnej stronie Nike już jutro, 18 stycznia, w cenie 200 dolarów. W limitowanej ilości trafią także do wyselekcjonowanych sprzedawców – m.in. sieci Foot Locker.

Jeśli o inne wydania „czwórek” chodzi – najgorętsza premiera jeszcze przed nami. Według przecieków, kolorystyka ,,Olive Cactus Jack”, powstała w kolaboracji z Travisem Scottem, powinna pojawić się na rynku w okolicach lata. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, sygnowanych nazwiskiem Travisa, tak i tutaj możemy spodziewać się ścisłego limitu i przebijających wielokrotnie retail cen na rynku wtórnym.

fot. Instagram/depeche23mode

Przy okazji – sprawdźcie, jak pod względem ilości wydań butów sygnowanych logo Jumpmana prezentował się ubiegły rok.

Fot. Sneakernews/Instagram

Zostaw komentarz