Streetwear

Polska marka inspiracją dla Off-White?

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Polska marka inspiracją dla Off-White?

Sweter przedstawiony przez markę Virgila Abloha podczas pokazu na jesień 2019 zdaje się budzić silne skojarzenia z projektem brandu znad Wisły. Jakiego? O tym poniżej.

Na początek kilka słów o całokształcie nowej kolekcji Virgila; Off-White stara się za wszelką cenę pokazać, że nie jest już brandem stricte streetwearowym, którego portfolio zamyka się na pokrytych w całości logotypami bluzach i koszulkach. W linii na jesień 2019 widzimy przede wszystkim spory zwrot ku oversize’owemu, luźnemu podejściu do tailoringu. Duży nacisk położono tu na spodnie o szerokim kroju, luźno opadające na cholewki (dotąd mocno eksponowanych) butów. Do współpracy zaproszono amerykańskich raperów. W roli modeli na wybiegu wystąpili dobrze znani z Georgii – Offset z grupy Migos i Playboi Carti.

Prócz czerni, szarości i klasycznego niebieskiego jeansu, duży nacisk położono na neonową zieleń. Dla samego Virgila nie jest to nic nowego – w końcu echa niedawnej premiery kolaboracji z Nike na Air Force 1. nie zdążyły jeszcze do końca umilknąć.

Tyle odnośnie całokształtu. Naszą uwagę przykuł sweter zaprezentowany na wybiegu przez Cartiego, przyozdobiony zielono-białym wzorem.

View this post on Instagram

Playboi Carti for @off____white

A post shared by AC* ^! (@awfulcarti) on

Zdaje się, że już to gdzieś widzieliśmy. I to na rodzimym podwórku! Podobny sweter zaprezentowało już wcześniej krakowskie MISBHV pod wodzą Natalii Maczek.

fot. MISBHV

Interesująca (i stanowiąca swego rodzaju wyróżnienie dla polskiej marki) inspiracja, chociaż u niektórych budzi już wątpliwości. Ocenę pozostawiamy Wam.

Fot. Instagram/MISBHV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Kolejna odsłona Adidas Yeezy Boost 350. ,,Hyperspace”

Kanye West nie odpuszcza 350-tkom. Oto kolorystyka – „Hyperspace”.

Gwoli przypomnienia – nie dalej jak tydzień temu zaprezentowaliśmy Wam Yeezy 350 V2 w wersji „Clay”, ujawnione przez insidera YEEZY MAFIA. To samo źródło dotarło do informacji, według których w niedalekiej przyszłości dojdzie do wydania jeszcze jednej pary, tym razem pod nazwą ,,Hyperspace”.

Ze zdjęcia wynika, że będzie to swoiste połączenie wcześniej wspomnianych ,,Clay” oraz kolorystyki ,,Static”, która zadebiutowała w grudniu ubiegłego roku.

Adidas Yeezy Boost 350 V2 ,,Static”

Co dostaniemy tym razem? Miętową cholewkę, przywodzącą na myśl wzór z ,,Clay” i boczne paski – częściowo przezroczyste – podobnie jak w wersji ,,Static”. Zdaje się za to, że znany z poprzednich wydań napis ,,SPLY-350″ zniknął już na dobre.

Adidas Yeezy Boost 350 V2 ,,Hyperspace”

Para zadebiutuje w ciągu kilku najbliższych miesięcy w cenie 220 dolarów. Pogłoski – te same tyczą się ,,Clay” – mówią o całkiem innym sposobie premiery, niż w przypadku poprzednich wydań. Niewykluczone, że do obu par dołączy jeszcze jedna kolorystyka i powtórzy się sytuacja sprzed trzech lat. Doszło wtedy do wydania ,,Black Friday Packu”, w skład którego weszły trzy wersje kolorystyczne Yeezy 350 V2 – ,,Black/Coppper”, ,,Black-Red” i ,,Black-Green”.

Fot. YEEZY MAFIA

Zostaw komentarz

News
Playboi Carti skazany za pobicie

Oskarżenia o wykroczenia i przestępstwa (najróżniejszego rodzaju) kierowane pod adresem raperów są praktycznie codziennością. Wczoraj do grona tych, którzy miewają problemy z prawem, dołączył Playboi Carti.

Wszystko wydarzyło się w lutym zeszłego roku, podczas trasy Cartiego w UK. Raper wdał się wówczas w dyskusję z kierowcą autobusu, którym podróżował. Tematem był niewystarczający – jak na wymagania artysty – standard pojazdu. Jak podaje BBC, jednym z głównych świadków w sprawie był drugi kierowca busa, Alistair MacLeish. Z jego relacji dowiadujemy się że raper w trakcie dyskusji rzucał różnymi rzeczami, zarówno w autobus, jak i w kierowcę, po czym uderzył go w twarz. W sądzie Cartiego próbowali bronić jego dwaj managerowie. Zeznali, że działał on w obronie własnej.

Sam raper nie przyznał się do pobicia, potwierdził natomiast zniszczenie pojazdu. Ostatecznie, został skazany na karę grzywny w wysokości 800 £ (500 za napaść, 300 za zniszczenia).

View this post on Instagram

phone died ! ^

A post shared by @ playboicarti on

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy raper ma problemy z prawem. W 2017 roku został aresztowany za przemoc rodzinną, po tym, jak szarpał się ze swoją dziewczyną na lotnisku w L.A. Wówczas jednak miał więcej szczęścia niż teraz – ostatecznie bowiem partnerka nie wniosła przeciwko niemu zarzutów. Na przyszłość proponujemy: medytacja, joga lub chociaż głęboki oddech.

Fot. Playboi Carti – wokeuplikethis* ft. Lil Uzi Vert/ Youtube

Zostaw komentarz