Hip Hop,News

Polska wybrała Prezydenta. Co na to środowisko rapowe?

Michał Fitz -
https://www.instagram.com/tedef
https://www.instagram.com/tedef
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Polska wybrała Prezydenta. Co na to środowisko rapowe?

Wczoraj została przeprowadzona druga tura wyborów prezydenckich. Wyniki sondażowe były bardzo wyrównane, ale dziś rano było już wiadomo, że z niewielką przewagą zwyciężył Andrzej Duda. Jakie reakcje wywołało to wśród raperów?

Można było bowiem spodziewać się, że niektórzy artyści czy ogólnie osoby związane ze sceną wyrażą swoje zdanie na ten temat, ponieważ kwestia wyborów była często poruszana przez przedstawicieli rapgry jeszcze w trakcie kampanii. Swoją cegiełkę i to dwukrotnie, bo w ramach jednej z akcji społecznych oraz przy okazji promocji nowej płyty dorzucił do tego tematu Taco Hemingway. On akurat się jeszcze nie wypowiedział, ale ciekawym spostrzeżeniem, wskazującym na niemalże połowiczny podział panujący w naszym kraju podzielił się Tede na swoim Instagramie.

View this post on Instagram

D O B R A N O C 🇵🇱⚔️😂🤷🏻‍♂️

A post shared by TEDE (@tedef) on

Kwestię wyrównanego wyniku skomentował też Paluch, który jednak nie zdecydował się na podniosłe komentarze i krytykę, choć lubi to robić nawet w swoich utworach. Szef BORu obrócił wyniki w żart, nieco rozluźniając tych, którzy rezultat mogliby przeżywać zbyt przesadnie. Choć formuła zaproponowana przez Poznaniaka na pewno byłaby dużo bardziej efektowna, raczej w poważnym państwie demokratycznym nie ma co na nią liczyć. No chyba, że FAME MMA się postara.

Dużo bardziej gorzką opinią podzielił się za to Ras, któremu trudno nie przyznać racji, niezależnie od tego, na kogo się głosowało. Raper zwrócił bowiem uwagę na poważny problem, którego po prostu nie da się załagodzić łatwo i szybko, niezależnie od tego, co się powie.

via Instagram.com/ras_rsmt

Sporego rozgoryczenia nie krył też Remo, szef My Music oraz od niedawna StoproRap. Oprócz swojej smutnej refleksji podzielił się jednak też bardzo ważną radą na jednym z video upublicznionych na jego Instastories: „Tyle, a my sobie róbmy to, co robiliśmy najlepiej”. My śmiało się pod tym podpisujemy, bo z takim podejściem będzie się po prostu lepiej i efektywniej żyło. Was też do tego zachęcamy.

via Instagram.com/remikmymusic

fot. https://www.instagram.com/tedef

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
[NA PIERWSZY RZUT UCHA] Kartky i „chłopcy z placu broni”

Karty jest w trakcie wydawania projektu o nazwie "Outside Of Society", o którym pisaliśmy [TUTAJ] który ukaże się już niebawem, a tymczasem możemy przesłuchać kolejny singiel z tej płyty.

Hip Hop,News
Białas z kolejnym singlem z „H8M5”!

Po numerze "Sępy" ze Szpakiem, przyszła pora na kolejny singiel "PDW", tym razem z gościnnym udziałem Maty. Coraz bliżej nowa płyta Białasa.