Hip Hop,News

Polski Def Jam rośnie w siłę. Frosti Rege nowym nabytkiem labelu!

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Polski Def Jam rośnie w siłę. Frosti Rege nowym nabytkiem labelu!

Czasy, w których raperzy nie wyobrażali sobie swoich karier bez wielkich wytwórni już przeminęły. Świadomość artystów się rozszerzyła, a internet i postęp technologiczny pozwolił na to, by mogli wydawać się sami. Niejako na przekór tej tendencji do Polski postanowiła wkroczyć jedna z największych wytwórni na świecie, Def Jam Recordings.

Dla wielu prekursorów polskiego rapu marzeniem było wydać płytę, na której zupełnie legalnie pojawiłoby się logo rzeczonego labelu. Na początku dowiedzieliśmy się, że uda się to prawdziwej legendzie. Swój najnowszy solowy materiał za sprawą Def Jamu wydaje Ero. Nieco później ogłoszono drugi nabytek labelu – jakże kontrastujący z oldschoolowym do szpiku kości reprezentantem JWP. Przy okazji wydania singla pt. „Promienie Słońca” jasne było, że do Def Jamu dołącza również Young Igi.

To już dwa poważne sygnały dla konkurencji. Z jednej strony wytwórnia bierze pod skrzydła wyjadacza polskiej sceny rapowej, a z drugiej młodego, melodycznego i wciąż pływającego po nowych nurtach artystę. Jak się okazuje, przy wyborze trzeciego reprezentanta postanowili znaleźć złoty środek. Dowiedzieliśmy się dziś, że padło na kompletnie ulicznego, ale jednocześnie nowoszkolnego Frostiego Rege.

Warto dodać, że Frosti długo pozostawał bez żadnego labelu. Swój ostatni solowy materiał wydał w Prosto, ale współpraca z tą wytwórnią nie była dla niego dobrą decyzją, co z resztą sam przyznał swego czasu na Instagramie. Stwierdził, że płyta nie została wypromowana tak, jak można było to zrobić. Ponadto przytoczył też wytłumaczenie jednego z pracowników labelu, który miał powiedzieć, że Frosti nagrał płytę, której nikt nie chce słuchać.

Czy nowy materiał Frostiego zostanie odebrany lepiej? Czy Def Jam wypromuje płytę tak, jak będzie sobie tego życzył raper? Tego nie wiemy, póki co możemy jedynie mieć nadzieje. Te z kolei zostały podsycone premierowym kawałkiem rapera w nowym labelu. Czy tytułowy „Midas” tym razem przyniesie jakieś złoto? Kibicujemy, bo Frostiego lubimy nie od dzisiaj.

fot. kadr z klipu „Frosti Rege – Taki mamy klimat / prod. RX // Środowisko Miejskie 2”, YouTube.com/ŚrodowiskoMiejskie

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
O.S.T.R. nowym ekspertem Premier League! Poradzi sobie lepiej niż Quebonafide?

O.S.T.R. jest wielkim fanem Premier League, a w Polsce od 20 lat wyłączność ma do niej jeden kanał - Canal+. W piątek w mediach społecznościowych stacja zapowiedziała nowego eksperta i zgodnie z przypuszczeniami fanów, został nim właśnie Adam Ostrowski. I chociaż zwykle w redakcjach sportowych zasiadają trenerzy lub byli piłkarze, to coraz częściej zapraszane są do nich także inne znane osoby, niezwiązane z daną dziedziną. Rok temu na przykład wokalista Lady Pank, Janusz Panasewicz, został ekspertem Polsatu w Lidze Mistrzów.

Hip Hop,News
Ero: Gdyby Hewra zaprosiła mnie na kawałek, to bym nie odmówił

Ero wreszcie wydaje solówkę i miejmy nadzieję, że zgarnie swój kawałek tortu, bo na przekór wszystkim raperom wraca Pezet i zdecydowanie zgarnia laur najgorętszej premiery ostatniego kwartału 2019 roku. Trudna kategoria wagowa, ale reprezentant JWP jest marką samą w sobie, więc na album czekaliśmy jak na "Detox" Dre, tylko tutaj z pozytywnym finałem. Może ziszczą się słowa Flinta i młodsze pokolenie sięgnie po Erosa, nie wiedząc tak naprawdę, ile ten typ ma lat. A czemu wspominamy o Flincie? Bo oczywiście obejrzeliśmy najnowszą Flintesencję i wyłapaliśmy garść informacji dla leniwych.