Hip Hop,News

Pop Smoke nie żyje. Kim był młody raper?

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Pop Smoke nie żyje. Kim był młody raper?

Wczoraj pożegnaliśmy Pop Smoke’a. Młody raper zadebiutował w zeszłym roku mixtape’em „Meet the Woo”. Usłyszeć mogliśmy go także w kawałku „Gatti” na kompilacji „Cactus Jack” Jackboys i Travisa Scotta, a teraz w lutym, niewiele ponad tydzień przed śmiercią, ukazał się jego drugi projekt, „Meet the Woo 2”. Oba mixtape’y zostały wydane nakładem Victor oraz Republic Records.

20-letni Bashar Barakah Jackson pochodził z Brooklynu. Karierę rozpoczął zaledwie dwa lata temu, spotykając się z innymi artystami w trakcie ich sesji studyjnych oraz remiksując popularne kawałki. Muzycznie reprezentował nowojorski drill. Współpracował m.in. z brytyjskim producentem 808Melo, a „Welcome to the Party”, singiel promujący „Meet the Woo”, ukazał się także w zremiksowanych wersjach z Nicki Minaj oraz ze Skeptą. Patrząc na to, jakie wyniki osiągał Pop Smoke, można przypuszczać, że mocno przyczyniłby się do popularyzacji brytyjskich brzmień. Jego przyszłość na scenie zapowiadała się obiecująco.

Śmierć młodego rapera wstrząsnęła środowiskiem. Odnieśli się do niej choćby 50 Cent czy Nicki Minaj, którzy mimo tego, że motywy zbrodni nie są jeszcze znane, sugerują, że napad mógł być dokonany z zazdrości.

Biblia mówi nam, że zazdrość jest tak okrutna, jak grób – napisała na Instagramie Nicki Minaj.

Jak podaje TMZ, Pop Smoke został zamordowany o 4.30 nad ranem we własnym domu w Hollywood Hills. Zabójstwo było zaplanowane. Czterech zamaskowanych mężczyzn miało podejść pod dom rapera i wejść do niego od tyłu. Około 5.00 na miejsce dotarła policja, a Pop Smoke został przewieziony do szpitala w Los Angeles, w którym stwierdzono jego zgon. Wiadomo, że raper dzień przed tragedią podzielił się na Instagramie swoim adresem… Sprawa wciąż jest rozwiązywana, więc na dokładne i oficjalne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać.

fot. kadr z klipu „POP SMOKE – WAR FT. LIL TJAY (OFFICIAL VIDEO)”, YouTube.com/POP SMOKE

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Quebo restartuje swoją wyprzedaż ciuchów. Czy raper zapowiedział ją już dwa lata temu?

Od kilku dni każdy ruch medialny Quebonafide generuje gigantyczny szum w internecie. Jego działania są na pierwszy rzut oka bardzo proste, ale przy tym niezwykle tajemnicze. Niektóre jednak wymykają się nieco spod kontroli, czego najlepszy dowodem jest wyprzedaż jego ciuchów.

Hip Hop,News
Mata może pokonać Roberta Lewandowskiego

Sukces Maty jest tak niepodważalny, jak błyskawiczny. Od momentu wydania "Patointeligencji" młody raper robi wielką furorę. Zainkasował już złotą płytę za swój debiutancki album i wyprzedał całą trasę koncertową, na którą się z nim wybiera. Jeszcze kilka laurów zostanie pewnie na niego nałożonych, a jeden z takowych może wylądować na jego głowie, zamiast na tej należącej do Roberta Lewandowskiego.