Felieton,Hip Hop

„Poradnik Sukcesu” Bobera to zdecydowanie przepis na dobry debiut!

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

„Poradnik Sukcesu” Bobera to zdecydowanie przepis na dobry debiut!

Bober to utytułowany freestyle’owiec, ale nadszedł najwyższy czas, aby był znany przede wszystkim z muzyki. Zawodnik QueQuality we wrześniu wydał swój pierwszy album pod szyldem nowej wytwórni.

Dwa dni temu został wypuszczony ostatni klip promujący album Patryka, na którym gościnnie udzielił się Sobel. „Jak Ty” to nostalgiczny numer, w którym Bober przekazuje swoje odczucia dotyczące życia codziennego i podejmowanych decyzji. Ten utwór ma w sobie drugie dno, które można interpretować wedle własnych odczuć. Może być to rozliczenie się z samym sobą albo przekaz do konkretnej osoby. Generalnie Bober lubi mieć koncept na dany kawałek. I to jest coś, co wyróżnia rapera z Bielska-Białej.

Bardzo lubię teledyski do numerów Bobera, bo zdecydowanie się wyróżniają. Spójrzmy choćby na klip do utworu „Czarek”. Nawiązania słowne i wizualne docenił sam Cezary Pazura. Niedość, że Patryk jest charyzmatyczny, co już pokazał na bitwach freestyle’owych, to nie brakuje mu kreatywności. Dzisiaj jest tylu raperów, że nie wystarczy być po prostu dobrym. Bober zdecydowanie ma swój charakterystyczny styl.

Raper wszystkie swoje najmocniejsze strony pokazał na albumie. „Poradnik Sukcesu” to 11 różnych numerów – mamy tu nawijkę na klubowych bitach jak na „Partykiller” i wartościowe linijki na „Ewoluujemy”. Płyta ukazuje przekrojowość Patryka. Na pewno dzięki niej Bober zaznaczył mocno swoją pozycję na scenie i udowodnił, że jeszcze dużo przed nim. Oby tak było. Jeśli nie mieliście okazji sprawdzić muzyki zawodnika QueQuality, to z czystym sumieniem polecam się z nią zapoznać. Wkrótce może to on być jednym z filarów wytwórni Quebonafide.

fot. genius.com

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
Czy w 2020 roku zakończy się najbardziej oryginalny beef wszech czasów?

Jeżeli pomyśleliście teraz o odcinku #Oceńwersy, w  którym Peja przyznaje zwrotce Tedego 5/5 gwiazdek, jesteście w błędzie. Zdarzają się spory tak legendarne, że przyćmiewają nawet beef tych dwóch dżentelmenów. Tym razem mowa o odwiecznym konflikcie pomiędzy Burger Kingiem i McDonald’s; gigantami nie tylko fastfoodowymi, ale również popkulturowymi. Na facebookowym profilu Burger Kinga pojawił się ostatnio wpis zachęcający do kupowania kanapek konkurencji: „Zamówcie z McDonald's”.

Hip Hop,News
Wybory w USA: Eminem pomaga wygrać Bidenowi, Kanye West odnosi porażkę

Wiadomo było, że wybory prezydenckie w USA przyniosą sporo emocji, ale chyba nikt nie sądził, że aż takie. Wyników jeszcze nie ma, bo głosy wciąż są liczone, ale jedno jest pewne: wpłyną na nie także raperzy, choć śmiało można stwierdzić, że akurat nie Kanye West.