
Szwedzki prawnik, Henrik Olssen Lilja, który reprezentował Flacko w głośnej sprawie, o której rozpisywaliśmy się na naszych łamach wielokrotnie, został postrzelony. Kule trafiły go w głowę i w klatkę piersiową. Policja traktuje to jako sprawę jednostkową i już zatrzymano szereg osób w celu przesłuchania. O wszystkim poinformował szwedzki portal Expressen.
W tym momencie nie wiadomo, czy prawnik został wzięty na cel z powodu natury swojej pracy, a w szczególności sprawy Rocky’ego. Policja zatrzymała panią prawnik, która wcześniej dostała zakaz zbliżania się do Lilji. Świadkowie mówią też, że strzały oddano z czarnego SUVa. Mimo ran postrzałowych, Lilja sam wezwał policję i do czasu zabrania go do szpitala pozostawał przytomny. Jego obecny stan nie jest podawany do informacji.
Lilja zyskał międzynarodową sławę nie tylko przez reprezentowanie Flacko. Jak podaje Forbes, szwedzki prawnik bierze sprawy bardzo kontrowersyjnych klientów – m. in. Qiao Jianjuna, który jest oskarżony przez rząd Chin o zdefraudowanie milionów dolarów.
Więcej o sprawie A$AP Rocky’ego:
- Areszt. Zakaz wizyt i telefonów. Widmo sześciu lat odsiadki i wrogi prokurator. Sytuacja A$AP Rocky’ego w pigułce
- Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!
- Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?
- A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy
- “Myślałem, że mnie zabiją” – poszkodowany o A$AP Rockym. Na sali sądowej doradca Trumpa
- A$AP ROCKY SKAZANY NA 2 LATA WIĘZIENIA W ZAWIESZENIU. “OCZYWIŚCIE, ŻE JESTEM ZAWIEDZIONY”
- A$AP ROCKY WYPIĄŁ SIĘ NA TRUMPA. POMOC W SZWECJI NIE POMOGŁA?
fot. WikipediaCC