News

Premiery polskich rapowych płyt w marcu!

Jakub Purłan -
News - - Dodane przez Jakub Purłan

Premiery polskich rapowych płyt w marcu!

W lutym, tak jak w styczniu, nie można narzekać na małą aktywność raperów. Swoje płyty wypuścili m.in. Szpaku, Jan-rapowanie, Słoń, O.S.T.R. Jednym z większych zaskoczeń miesiąca był powrót Białasa. Szef SBM na samym początku lutego wrzucił do sieci swój album koncepcyjny „H8”.

Co czeka nas w marcu?

Jeśli mowa o powrotach, to trudno nie wspomnieć o Quebonafide. Raper z Ciechanowa wrócił niespełna po 2 latach. Jego pierwszy koncert z trasy „Romantic Psycho Experience” odbędzie się już 1 kwietnia w Łodzi. Póki co nie znamy dokładniej daty premiery płyty, ale zakładam, że musi się ona odbyć przed wyruszeniem w trasę. Trzeba pamiętać, że to Quebonafide i po nim można się wszystkiego spodziewać. Ale wróćmy do rzeczy potwierdzonych. Oto lista ogłoszonych albumów:

06.03 – Ten Typ Mes, Bartosz Tkacz, Szogun – Biały tunel
06.03 – Hodak/2K – Custom
06.03 – Pomaganie Rąk Nie Brudzi – Heartful LP
06.03 – PRO8L3M – Art Brut 2
06.03 – Kafar Dixon37 – Panaceum 3: Czarno Na Białym
09.03 – Smolasty – Pełnia
13.03 – Gverilla – HOLOGRAM LP
13.03 – Kaczor BRS – Wróg publiczny
13.03 – Proceente – Dziennik 2020
13.03 – Tuzza – Giardino LP
19.03 – Otsochodzi – 2011
20.03 – Płomień 81 – Powiedz na osiedlu – interpretacje
20.03 – Płomień 81 – Szkoła 81
20.03 – Rosalie. – IDeal
20.03 – Tymek – FIT
27.03 – Bonson – Królu Złoty
27.03 – Peja & Magiera – 2050 EP
27.03 – Peja/SlumsAttack – Najlepszą Obroną Jest Atak (Reedycja)
27.03 – Rasmentalism – Geniusz

fot. kadr z klipu „PRO8L3M – Skrable”, youtube.com/nigdystoptv

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Ból, który nie tylko słyszysz, ale też czujesz – Szpaku „Dzieci Duchy” [Recenzja]

Szpaku zdążył nas już przyzwyczaić do emocji, które wręcz wypływają z jego tekstów. Jeszcze przed wydaniem płyty trudno było znaleźć w Polsce rapera, który w swoich kawałkach wylewałby tyle prawdziwego i opowiedzianego bardzo obrazowym językiem syfu. Po przesłuchaniu "Dzieci Duchów" mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że na pewno już nie znajdziemy. Nowy album Szpaka to bardzo wartościowy materiał, który jednocześnie narzuca taki ciężar emocjonalny, że nie ma się ochoty przesłuchać płyty drugi raz, zaraz po jej pierwszym odtworzeniu. Nie dlatego, że źle to brzmi, bo to kawał jakościowej muzyki, a dlatego, że Szpaku zabiera nas na nim w podróż po długich, krętych i ciemnych korytarzach zła, a przecież takimi drogami nikt nie chce za często chodzić.

Felieton,Hip Hop
Żabson vs Patryk Kosmala. Stanowisko redakcji Skrr.pl

W czwartek opublikowaliśmy wywiad z Patrykiem Kosmalą, project managerem Master Vision, modelem i producentem wideo, w tym polskich teledysków hip-hopowych. Rozmowa była szczera. Kosmala nie skrytykował branży, ale obiektywnie przedstawił, jak ona wygląda oraz z jakimi kwestiami się wiąże. Przy tym wyraził opinię na temat niektórych raperów. W przypadku Żabsona – nieprzychylną, ale na tyle ogólnikową, że gdyby nie interwencja rapera, nikt nie zwróciłby na nią uwagi.