Hip Hop,News

Problemy zdrowotne powodem małej aktywności Mielzkyego?

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Problemy zdrowotne powodem małej aktywności Mielzkyego?

Ostatnio Gruby Mielzky przystopował z graniem koncertów i swoją aktywnością muzyczną. Fani rapera szybko to zauważyli i zaczęli zastanawiać się co może być tego powodem.

Kilka dni temu w Q&A na Instagramie Mielzkyego padło m.in. pytanie o to, dlaczego nie gra koncertów. Raper w odpowiedzi wyznał, że zmaga się z problemami zdrowotnymi, a konkretnie ze stanami lękowymi:

Zmagam się od dłuższego czasu z stanami lękowymi i wieloma chuj*wymi rzeczami w głowie. Nie bez przyczyny ostatni album nazwałem tak, a nie inaczej, choć do „depresji” nie mam podjazdu. Tak więc uznajmy stany lękowe za jakiś powód.

Ponadto w Q&A pojawiło się parę innych, ciekawych pytań od fanów. Mielzky w odpowiedzi na pytanie „piszesz coś do szuflady?” odpowiada:

Mam nagranych kilka numerów, które wyjdą całkiem niedługo.

Możemy więc liczyć na nowe sztossy, które miejmy nadzieję dostaniemy „na dniach”. Wśród pytań pojawiły się również te, które dotyczą innych raperów. Jeden z fanów pyta: „Jak Małpa zaprosi do nagrywki, odmówisz?” na co Mielzky odpowiada:

Nigdy. @lukasz_malpa_malkiewicz to zajeb*sty raper i cudowny ziomal.

Może doczekamy się kolejnego, wspólnego krążka obu panów? Przypominamy, że w 2017 roku Małpa oraz Gruby Mielzky wydali wspólny minialbum „Rottenberg”.

Mielzky zapytany został również o zdanie na temat wspólnego numeru Peji i Young Igiego. I tu zaskoczenie. W kawałku „Nowy Klasyk” z płyty „Komik z depresją”, oberwało się nowej szkole od Grubego Mielzkyego. Między innymi Żabson, Otsochodzi czy Wac ToJa dostali punchem. Young Igi również jest reprezentantem nowej szkoły, a autotune to znak rozpoznawalny młodego rapera. Jednak kawałek Rycha z Igim Mielzky komentuje w ten sposób:

Nie jest to zły numer, ale z pewnością wolę kawałek Igiego z Włodim.

Z instagramowego Q&A mogliśmy się też dowiedzieć, że Gruby Mielzky był w studiu nagrać pierwszą gościnną zwrotkę od paru lat. Do kogo dograł się raper? Miejmy nadzieję, że przekonamy się już niebawem.

Mielzkyemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, koncertowania i nagrywania kolejnych, kozackich numerów. Poniżej wspomniany wcześniej „Nowy Klasyk”, który w chwili obecnej ma ponad 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie!

fot. instagram.com/iammielzky

facebook.com/iammielzky

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Igor” Tylera, the Creatora najlepszym albumem rap według Grammy. Zwycięstwo czy zniewaga?

Jak w zeszłym roku trafnie stwierdził Kajetan: „To nie nagrody wspierają wykonawców. Dzisiaj wykonawcy wspierają swoją obecnością uroczyste gale ich rozdania”. Waga tego typu wydarzeń w końcu bardzo zmalała, zresztą nie od dzisiaj w ich kontekście mówi się też o dyskryminacji kobiet czy osób czarnoskórych. Wyróżnienia z tego powodu bojkotowali choćby Kanye West, Eminem, Jay-Z albo Frank Ocean. Na tegorocznej Gali wypowiedział się na ten temat Diddy.

Mówię to z miłością do Grammy, ponieważ naprawdę musicie to wiedzieć, każdego roku nas zabijacie. Mówię o bólu. Mówię w imieniu tych wszystkich artystów tutaj, producentów, dyrektorów. Ilość czasu, jaką zajmuje stworzenie tych nagrań, serce, jakie się w nie wkłada, po prostu chcemy mieć równe szanse

Jeśli zapoznaliście się już z listą zwycięzców 62. edycji, wiecie, że nagrodę za najlepszy album w kategorii rap zdobył Tyler, the Creator. „Igor” wygrał z kolejną częścią projektu Dreamville, „Revenge of the Dreamers III”, „Championships” Meek Milla, naprawdę dobrym debiutem YBN Cordae, „The Lost Boy”, i wydanym pod koniec 2018 „I Am > I Was” 21 Savage. Lider Odd Future konkurencję miał więc całkiem dużą, ale niewątpliwie posiadał nad nią jeszcze większą przewagę. W końcu jego marzenie się spełniło – T o nagrodzie nawijał już 10 lat temu, na samym początku swojej kariery, czyli za czasów „Bastarda”: „My goal in life is a Grammy, hopefully mom’ll attend the Ceremony with all my homies”. Artysta wygłosił więc poruszające przemówienie u boku swojej matki i przyjaciela z Odd Future, Jaspera Dolphina. Podziękował także Pharrellowi Williamsowi, który od dziecka był dla niego jedną z największych inspiracji. Mimo tego, po ceremonii w rozmowie z dziennikarzami, Tyler zwrócił uwagę, że wyróżnienie to nie jest jednak dla niego aż tak satysfakcjonujące…

Z jednej strony jestem bardzo wdzięczny, że zostałem w ten sposób uznany na świecie. Ale z drugiej to słabe, że kiedykolwiek my, mam na myśli osoby, które wyglądają jak ja, robią coś, co wykracza poza ramy gatunku, zawsze są umieszczane w kategorii „rap” albo „urban”… Nie lubię słowa „urban”. Dla mnie jest to po prostu politycznie poprawna forma słowa na „n”. Dlaczego nie możemy być traktowani jako pop?

No właśnie. „Igor”, oprócz tego, że posiada świetnie zrealizowany koncept, muzycznie w niesamowicie współczesny sposób zaciera gatunkowe granice. Inspirowany jest w końcu latami 70. i 80., a zdecydowanie więcej miejsca zajmują na nim przesterowane wokale niż rap. I o ile jego wydany w 2017 roku, również nominowany do Grammy poprzednik, „Flower Boy”, spokojnie mógłby zwyciężyć w tej kategorii, tak aspirujący do wyjścia poza szufladki „Igor” być może powinien zostać wzięty pod uwagę na przykład jako album roku?

Połowa mnie uważa, że nominacja w kategorii rap była dwuznacznym komplementem. Trochę jak: „O, mój mały kuzyn chce zagrać w grę, dajmy mu niepodłączony kontroler, aby mógł się zamknąć i poczuć dobrze” (…) Druga połowa mnie jest bardzo wdzięczna, że moja twórczość może być uznana na takim poziomie, kiedy nie robię muzyki do radia. Nie jestem w targecie. Moja muzyka to zupełnie inny świat niż to, czego słuchają ludzie

Osobiście trudno jest mi wyrazić jednoznaczną opinię. Zakładając, że Tyler konkurowałby z Lil Nas X’em, Billie Eilish, Arianą Grande i Laną Del Rey, spod znaku indie – Vampire Weekend i Bon Iverem, a „czarnych brzmień” – Lizzo i H.E.R…. obok nich wypadłby najmniej konwencjonalnie. Czy w kategorii album roku powinno znaleźć się miejsce dla bardziej eksperymentalnych pozycji? To raczej kwestia sporna. A wspomniane jeszcze wyżej „u-word”… Określenie to zdecydowanie wypadałoby doprecyzować.

fot. Kevork Djansezian/Getty Images

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Śmierć Kobe’ego Bryanta wpływa na raperów. 50 Cent zapowiada zmianę zachowania

Nagłe odejście legendy Los Angeles Lakers wstrząsnęło całym światem. Przedstawiciele nie tylko koszykówki, ale również innych sportów, a nawet kompletnie odmiennych dziedzin łączyli się w bólu z rodziną Bryanta, udostępniając emocjonalne posty. Jednym z nich podzielił się również 50 Cent, który przy okazji zdecydował się też na mocne postanowienie.

Raper stwierdził, że ta tragedia dała mu do myślenia. Zakomunikował, że od tego momentu będzie się już skupiał tylko na swoich celach i nie będzie marnował czasu na głupie sprzeczki z innymi, z których notabene był ostatnio znany. Pojawiał się w mediach nie dzięki swoim osiągnięciom w muzyce czy nawet w branży filmowej, w którą zaangażował się produkując serial „Power”, a własnie ze względu na przepychanki słowne z innymi gwiazdami.

Warto przypomnieć niektóre z tych sprzeczek. Ostatnio 50 Cent obrzucał się inwektywami wraz z Frenchem Montaną. Członek G Unit wyśmiewał drugiego rapera za to, że… kupił on zbyt starą wersję Bugatti, bo aż z 2008 roku, a do tego rzekomo wziął na nią kredyt. Wcześniej przekomarzał się za to z Floydem Mayweatherem, twierdząc, że ten nie umie czytać. Przy pomocy swoich social mediów atakował też chociażby aktora Jackiego Longa i BowWowa. Obaj mieli mu być dłużni sporą sumę pieniędzy.

Oczywiście, trochę szkoda, że 50 zamierza zaprzestać z takimi działaniami, bo nie raz nas rozśmieszyły, ale jednak trochę nie wypada, by dorosły facet, osoba publiczna i biznesmen w jednym bawił się w takie gierki. Niemniej jednak należy pochwalić tę inicjatywę, choć przykro, że do takiej zmiany musiała go „zainspirować” dopiero śmierć znajomego.

fot. kadr z klipu „50 Cent ft. Chris Brown – I’m The Man (Official Video)”, YouTube.com/50Cent

Zostaw komentarz