Hip Hop,News

Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?

Sprawa z aresztowaniem lidera A$AP MOB robi się coraz dziwniejsza, a Rocky niestety dalej musi przebywać za kratkami. Szwedzka prokuratura miała na dzisiaj ustalony termin, w którym miała zapaść decyzja o tym, czy wnieść akt oskarżenia do sądu. Zamiast tego dostaliśmy kolejną informację prasową, która, przez swoją lakoniczność, bije po oczach prostym wnioskiem – prokuratorzy nic nie mają.

Wczoraj informowaliśmy Was, że być może za Flacko wstawi się prezydent USA, bo udało się do niego dotrzeć Kim Kardashian i Kanye Westowi. Sprawą żywo interesuje się zresztą część kongresmenów, a postawa szwedzkiej prokuratury nie zachęca specjalnie do zaufania. Rocky’ego zatrzymano 5 lipca i już dzień później pisaliśmy o wrogo nastawionych organach władzy. Wówczas prokurator Fredrik Karlsson zdecydował o areszcie Rocky’ego i jego kompanów, choć sąd zauważył, że nie było to potrzebne, bo ryzyko ucieczki nie istniało – co więcej, raper przecież sam udał się na policję złożyć zeznania.

Teraz, ponieważ są wakacje, sprawę prowadzi inny prokurator – Daniel Suneson. To właśnie on wystosował dzisiaj pismo do sądu, w którym prosi o przedłużenie aresztu Rocky’ego do 25 lipca. Powodem ma być finalizacja dochodzenia, które według Sunesona idzie świetnie – po prostu potrzeba je domknąć, co dodatkowy tydzień ma załatwić. Rzecz w tym, że nota, która pojawiła się na stronie szwedzkiej prokuratury, pierwotnie brzmiała inaczej. Zauważył to portal TMZ – otóż według informacji, które podaje, na początku w notatce był akapit poświęcony planowanemu oskarżeniu rapera. Innymi słowy – prokuratura uzasadniała dodatkowy tydzień faktem, że są dowody, a raper i tak będzie siedział, prawdopodobnie do rozprawy.

Trudno powiedzieć, co tak naprawdę szwedzka prokuratura chce osiągnąć, bo im dłużej sprawa trwa, tym gorzej to wszystko wygląda – i dla Rocky’ego, który jest za kratkami, i dla Amerykanów, którzy źle reagują na przetrzymywanie swoich bez wyraźnych dowodów, i dla Szwedów, którzy po prostu dostają bardzo dziwny PR. Ze sprawy pokazowej, która mogła w perspektywie ustawić kariery kilku osobom, zrobiła się sprawa, w której nie do końca wiadomo, o co chodzi, skoro oficjalne noty są zmieniane.

fot. kadr z klipu „A$AP Rocky – A$AP Forever (Official Video) ft. Moby”, youtube.com/ASAPROCKYUPTOWN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Bedoes – Faded. Rap z polski może uderzyć światowo?
kadr z klipu "Bedoes & Lanek - HARDCORE PLEASURE feat. Flexxy

Bedoes, który - nie ma co ukrywać - jest obecnie głównym motorem napędowym SBM Label, jeśli chodzi o zainteresowanie jego osobą. Na płytę z Lankiem czekają chyba wszyscy, bo dla części będzie powodem do piania peanów, a dla innych do hejtowania - czyli wszystko gites. Kiedy porównywałem Bedoesa do Michała Anioła, wspomniałem o tym, że Borys w razie potrzeby potrafił nawijać także po angielsku. Z polskimi raperami nawijającym w języku Szekspira jest różnie i przeważnie trafia to nigdzie. Nagle się okazuje, że polscy słuchacze nie kumają angola, a zachód... no cóż, po co wozić drewno do lasu.

Hip Hop,News
Raca nie żyje

Niestety dzielimy się bardzo przykrą informacją. Nie żyje raper Raca. Miał 33 lata. Raper reprezentował województwo warmińsko-mazurskie. Debiutował w 2007 roku epką "Znasz nas EP". W toku swojej kariery nagrywał z wieloma wybitnymi reprezentantami sceny od Tego Typa Mesa przez Fokusa do Bonsona. Znany z szorstkiej stylówy i skłonności do beefów.