Ranking,Rap

Przedstawiamy (kolejnych) najlepszych polskich producentów hip-hopowych

Julian Glosa -
kukon magiera
kukon magiera
Ranking,Rap - - Dodane przez Julian Glosa

Przedstawiamy (kolejnych) najlepszych polskich producentów hip-hopowych

Pomimo tego, że mogą nie być aż tak rozpoznawalni, jak raperzy, którzy na ich bitach nawijają, zdecydowanie warto sprawdzać ich najnowsze dzieła. Przedstawiamy Wam królów bangerów, wirtuozów imprezówek oraz mistrzów oldschoolowych brzmień. Poprzednie zestawienie przeczytacie TUTAJ.

Chris Carson

Doświadczony producent praktycznie od zawsze współpracujący z największymi ksywkami polskiego hip-hopu. Utwory z takimi raperami, jak Quebonafide, Kaz Bałagane, wspólne projekty z Paluchem czy ostatnio Słoniem tylko podkreślają mocną pozycję producenta na polskiej scenie rapowej. Do końca 2019 wraz z Kendo produkowali jako duet Young Veteran$. Grupa rozpadła się jednak, aby zapewnić dwójce nowe możliwości na osobnych ścieżkach.

2K

”OI 2K ITS A MADNESS” – słysząc ten tag każdy wie, czego może się spodziwać: soczystego, trapowego bangera. To właśnie w takich brzmieniach najlepiej odnajduje się Kamil Kasprowiak, co widać po jego starszych, jak i nowszych produkcjach. Od świetnie przyjętego ”Boruto” Szpaka, do tegorocznego ”Custom” z Hodakiem – wszystko spod szyldu 2K to książkowy przykład trapu. 2K znany jest również z częstej współpracy z Michałem Graczykiem, z czego wzięły się takie hity, jak na przykład ”Rainman” Tymka.

Magiera

Najprawdopodobniej najbardziej wszechstronny twórca z całej listy. Magiera odnajduje się dobrze w dosłownie każdym stylu. Oldschoolowe kawałki? Zapraszamy na ”Chudego chłopaka” Kalego albo ”Arhytmogenic EP” z Ostrym. Klubowe, syntezatorowe utwory? Proszę bardzo, mroczniejsza, stworzona z Kukonem ”Afera” lub bardziej imprezowy, ostatni singel Sobla, ”Kinol”. Utwory z Okim to natomiast świeże, trapowe brzmienia. A jako wisienka na torcie warto posłuchać ”Balladki”, która odbiega klimatem od pozostałych dzieł producenta.

TSKSOMD

Na zakończenie listy jeden z najbardziej niepowtarzalnych brzmieniowo producentów, jakich zaznała polska scena. Kojarzony głównie ze współpracy z Rzabką, z którym to działają wspólnie już od ponad 6 lat. TSKSOMD słynie ze swoich technopodobnych produkcji, opierających się na głośnych, rave’owych syntezatorach i szybkiej klubowej perkusji. Co ciekawe, poza Rzabką producent współpracował również z Żabsonem – owocem tej współpracy jest na przykład numer ”Bubblegum”.

fot. kadr z klipu „Kukon x Magiera – Manekin (Official Video)”, YouTube.com/KUKONxMAGIERAVEVO

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Bisz wraca z dwoma singlami i puszcza preorder
BISZ - Kręgi / Joker

Bisz i jego kariera to strasznie niewdzięczny temat. Ci, którzy są zaznajomieni z jego postacią od dekady wiedzą, że to artysta pod wieloma względami niczym nie ustępujący Quebo czy Taco, a jednak znacznie mniej popularny. Raper właśnie wydał dwa single i przy okazji puścił preorder albumu, który one zapowiadają. Czy odzyska dzięki temu należący mu się rozgłos?

News,Rap
Drake dostał grzywnę od zespołu NBA i to nie od tego, któremu kibicuje
https://www.instagram.com/champagnepapi/

Tak, jak w polskim rapie mamy rzeszę fanów piłki nożnej, co słychać w utworach poszczególnych artystów, tak nawijacze z USA zwykle sympatyzują z jakąś drużyną z NBA. Koronnym przykładem takiej relacji jest Drake, który w pewnym momencie stał się niemalże twarzą jedynej kanadyjskiej ekipy w tej lidze, Toronto Raptors.