Rap

Puściłeś jej w Walentynki te kawałki? Pożegnaj się z miłością

Michał Fitz -
Gang Albanii - Kocham Cię Robaczku
Gang Albanii - Kocham Cię Robaczku
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Puściłeś jej w Walentynki te kawałki? Pożegnaj się z miłością

W Walentynki, w trakcie romantycznego spotkania ze swoją drugą połówką bądź osobą, która ma szanse nią zostać, trzeba wykazać się nie lada wyczuciem. Jedzenie, pojedyncze słowa, a nawet zapachy – to wszystko ma znaczenie. Podobnie jest, oczywiście, z muzyką. Wiadomo, są rapowe lovesongi, które idealnie nadają się do takich sytuacji i tylko zagrają na Waszą korzyść, ale są też takie, które mogą zaprzepaścić wszystkie dotychczasowe starania.

Mezo ft. Liber – „Aniele”

Nie będziemy tu dywagować nad tym, czy Mezo wyprzedził swoje czasy, czy po prostu stworzył hip-hopolo. Skupimy się na jego koronnym lovesongu. Mezo chciał w nim wyjść na romantycznego, a przy okazji ostrego i namiętnego kochanka, ale pokazał się bardziej jako karykatura takiej postaci. Żadnej pannie przecież serce w gardle nie stanie, gdy usłyszy: „Jesteś pięknym zjawiskiem, iskier trzask czas dla nas/Dzwony miłości już biją na alarm”. Żadnej też specjalnie nie rozgrzeją zapewnienia, że później, wiadomo kiedy, będzie „hardkorowo jak Onyx”. Nie próbujcie być jak Mezo.

Gang Albanii – „Kocham Cię Robaczku”

Większość kobiet lubi, gdy mówi się do nich czule, używając słów takich, jak „kotku” czy „myszko”. Ze świecą jednak szukać tych, które poczują motylki w brzuchu, jeśli usłyszą od Was: „Mój robaczku malutki tyci tyci”. Walentynkowy numer Gangu Albanii na pewno nie zrobi więc na waszych lubych wrażenia. Nie pomogą nawet wyznania pokroju tego, na które decyduje się Borixon: „Kocham Cię żabciu, mój mały pączusiu, gdy wracam do domu na*ebany jak szpadel”.

TKM – Jeden Buziak

Poproszenie o jeden buziak będzie urocze, ale puszczenie go z głośników może się okazać nieodwracalne w skutkach. Jeśli Wasza walentynka ma choć trochę dobrego smaku, wyjdzie zanim zdążycie się wytłumaczyć, że przypadkiem Wam się włączyło. No chyba, że macie mniej niż 14 lat. To może się jeszcze udać.

fot. kadr z klipu „Gang Albanii – Kocham Cię Robaczku”, YouTube.com/StepRecords

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Zanim powstało (slowed + reverb). Czym jest chopped & screwed?

Houston – czwarte największe amerykańskie miasto położone w Teksasie, które charakteryzuje się długim, upalnym latem. Trwająca nawet 9 miesięcy słoneczna pogoda od zawsze zmuszała mieszkańców miasta do wylegiwania się w cieple. To właśnie pod takie klimaty powstawała powolna i hipnotyzująca muzyka chopped & screwed.

Rap
Premiera dokumentu o Notoriousie B.I.G. już wkrótce na Netflix!

1 marca odbędzie się premiera dokumentu Netflixa o Notoriousie B.I.G., pt. „Biggie: I Got A Story To Tell”. O jednym z najbardziej wpływowych raperów wszech czasów opowiedzą ci, którzy znali go najlepiej.