Hip Hop,News

Quebonafide oprowadza po swoim domu w szczytnym celu

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Quebonafide oprowadza po swoim domu w szczytnym celu

Romantic Psycho miało już swój debiut, a na naszej stronie zdążyła nawet pojawić się już recenzja tego krążka. Nie oznacza to jednak, że raper odchodzi od swojego „nowego-starego” wizerunku. Dziś w internecie pojawił się film z udziałem rapera naśladujący popularne MTV Cribs, który okazał się być czymś więcej, niż tylko kolejnym chwytem marketingowym.

W spocie artysta kilkukrotnie wspomina o stronie Allegro, jednoznacznie sugerując, że jest to reklama serwisu. Raperzy raczej nie decydują się na takie bezpośrednie reklamowanie jakichś usług, odmawiając czasem naprawdę sporych sum, ze względu na to, że mogłoby się to odbić na ich reputacji i postrzeganiu przez resztę sceny. Quebonafide jednak zgodził się na taką propozycję i od samego początku mogliśmy przypuszczać, że nie jest to po prostu skok na kasę, bo tej przecież artyście z Ciechanowa nie brakuje. Faktycznie okazało się, że cała akcja ma głębszy sens, który można było odczytać z monitora znajdującego się w jednym z kadrów.

„Za udział w tym filmie dostanę od Allegro milion złotych. Całość pieniędzy pójdzie na cele charytatywne” – mówi średnio czytelny napis za raperem. Bez względu na to, jakie fundacje zdecyduje się wesprzeć raper, gigantyczne pieniądze na pewno pomogą w spełnieniu wielu celów i marzeń osób, które do tej pory nie miały w życiu za dużo szczęścia. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza taka akcja rapera w trakcie promocji nowego wydawnictwa. Wcześniej artysta przeprowadził wyprzedaż swoich ciuchów, właśnie przez portal Allegro, zarabiając na swoich markowych ubraniach kilkanaście tysięcy złotych. Wówczas też zapowiedział, że zarobione pieniądze przeznaczy na cele charytatywne. Niezależnie od tego, czy nowy wizerunek Quebo przypadł Wam do gustu, czy wciąż tęsknicie za tym z Eklektyki, takie gesty po prostu trzeba docenić.

fot. kadr z filmu „CTK Creeps: Quebonafide”, YouTube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,Wyróżnione
T-Paining. Jak auto-tune wpłynął na hip-hop?

W hip-hopie auto-tune zaczął być coraz częściej stosowany mniej więcej pod koniec lat dwutysięcznych, czyli w okresie Wielkiej Recesji. Biorąc pod uwagę to, że wtedy od kilku lat sprzedaż albumów rapowych malała, słusznie można było obawiać się kryzysu gatunku, spowodowanego również potencjalnym spadkiem poziomu muzyki.

Felieton,Hip Hop
Raprospekcja: „Chamskie Rzeczy” wciąż intrygują?

Pierwsze solo od Eripe, które nie przeszło bez echa w środowisku rapowym. Można chyba śmiało powiedzieć, że płyta przyjęła się bardzo dobrze jak na debiut. Jeśli ktoś lubi mocne i aroganckie wersy to tu znajdzie ich pełno. Ilość punchline'ów na tym albumie jest większa niż niektórych raperów przez całą karierę. Bezkompromisowość, nie przebieranie w słowach i dosadne przemyślenia to coś co charakteryzuje Eripe.