Rap

Quebonafide, Sobota, TPS – do kogo jeszcze przyczepi się Sentino?

Michał Fitz -
Sentino - Cień i ja (prod. Getmony)
Sentino - Cień i ja (prod. Getmony)
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Quebonafide, Sobota, TPS – do kogo jeszcze przyczepi się Sentino?

Kilka lat temu Sentino został uznany za prekursora na polskiej scenie rapowej, gdy zrobił furorę numerami takimi jak „Tatuażyk” czy „Zapytaj o mnie”. Niestety, artysta robił wokół siebie szum nie tylko ze względu na swoją muzykę, ale także generował go licznymi aferami. Te w pewnym momencie wzięły górę i Sentino usunął się w cień.

Mała przestań już

Jakiś czas temu wrócił i uraczył fanów naprawdę dobrą muzyką. Poza gościnnym udziałem na płycie Quebonafide w numerze „ŚWIATTOMÓJPLACZABAW” wypuścił też kapitalny numer wraz z Bedoesem pt. „Brak Słów”. Kiedy coraz większa liczba osób zaczynała wierzyć w odkupienie Sentino, licząc po prostu na jakościową muzykę w jego wykonaniu, ten niestety znów zaczął kręcić aferki i to w zasadzie jedną po drugiej.

Najpierw Sentino włączył się do kopania leżącego i dorzucił kilka wyzwisk w stronę Soboty. Raper wykazywał też swoje wielkie zdziwienie, że reprezentant Szczecina może w ogóle spokojnie chodzić po Polsce. Humoru całej sprawie dodał fakt, że Sentino sam nawiązał do słynnej sytuacji, w której wołał policję, ale stwierdził, że on przynajmniej nie był na komendzie, a Sobota przecież już tak i jeszcze zeznawał. Zamieszanie z obydwoma panami skończyło się jednak na kilku wywodach w internecie.

Nie stać mnie na refren od Sentino, yo

Na tym Sentino nie poprzestał i w momencie, w którym konflikt z Sobotą ucichł, raper zaatakował Quebonafide. Kubie dostało się za to, że rzekomo nie zapłacił swojemu gościowi pieniędzy za featurning. Sentino zdradził, że chodziło o 1100 euro, ale jasno dał do zrozumienia, że teraz ich już nie chce, przy tym oczywiście Que wyzywając. Jak można było się spodziewać, artysta z Ciechanowa na takie akcje jest za mądry i po prostu to przemilczał. W międzyczasie jednak pod całe zamieszanie podczepił się Kałach, który zdecydował się Sentino zdissować. Jakościowo może temu numerowi trochę brakować, ale trzeba przyznać, że to najbardziej wypchany panczami i argumentami diss, jaki słyszeliśmy na polskiej scenie od dawna.

Stron w tym konflikcie i tak jest już sporo, a dołączyła jeszcze jedna. TPS na social mediach skomentował wybryki Sentino, na co ten z kolei nie omieszkał odpowiedzieć na jednym ze swoich live’ów. Raper z Radomia wrzucił jeszcze na Facebooka obraźliwy wpis, który jednak został po kilku godzinach usunięty. Biorąc pod uwagę uliczny charakter TPS’a, można było spodziewać się, że zaangażuje się w sprawę dissem. Tego na razie jednak brak. Z samego rana numer wypuścił za to Sentino. Kawałek o wymownym tytule „Halo Policja” jest w zasadzie odpowiedzią na wszystkie zaczepki, które kierowane były w jego stronę. W refrenie zawarte jest mocne przesłanie dla wszystkich wrogów. Krótkie i zwięzłe: „Ch*j Wam wszystkim w dupę”. Czy na tym apelu się zakończy? Zdziwilibyśmy się, gdyby tak było.

fot. kadr z klipu „Sentino – Cień i ja (prod. Getmony)”, YouTube.com/SENTINO

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Mielzky, Miszel, Knap… Dziś wysyp nieoczywistych, ale ciekawych premier!
Gruby Mielzky - Przewiew (prod. The Returners)

Może i żadna typowo mainstreamowa gwiazda nie wydawała dziś albumu, ale to nie znaczy, że w nocy nie dostaliśmy kilku ciekawych premier. Pojawiły się albumy nieoczywistych raperów, którym jednak należy dać szansę przy odsłuchu. Każdy może zaoferować coś innego, ale równie ciekawego. Zapraszam na dzisiejszy przegląd premier albumów.

News
Minęło 13 lat, a nasze bloki nadal są zajebiste?
nasze bloki

Niemal 13 lat temu, 14 grudnia 2008 roku, ukazały się „Nasze Bloki” nagrane przez Starszego i Rynia. Przez te kilkanaście lat kawałek dla wielu słuchaczy stał się klasykiem, przy którym dorastali. Jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli „Nasze Bloki 2k21”. W sieci pojawił się zwiastun klipu, a kawałek usłyszymy już 1 kwietnia!