Hip Hop,News

Quebonafide w telewizji! Promocji płyty ciąg dalszy

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Quebonafide w telewizji! Promocji płyty ciąg dalszy

Powrót Quebonafide musiał wzbudzić ogromne emocje i to było wiadome. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że aż tak bardzo nas zaintryguje. Raper cofnął swój wizerunek w czasie, o czym zresztą nieco więcej już pisaliśmy. Nie poprzestał tylko na jednorazowym przebraniu i nagrywaniu materiałów z własnego telefonu, bo w swoim „nowym-starym” anturażu zaczął nawet pojawiać się w telewizji, dalej w tajemniczy sposób promując swoją płytę.

Raper odwiedził dziś telewizję śniadaniową TVN. Krótką rozmowę przeprowadziła z nim Dorota Wellman wraz z Marcinem Prokopem. Que oczywiście nawet na moment nie wyszedł ze swojej roli i dalej w spokojny, stonowany oraz niezwykle tajemniczy sposób zapowiadał swoje dalsze ruchy. Zdradził między innymi, że jego premierowy koncert z nowym materiałem można nazwać bardziej mianem doświadczenia.

Na rozmowie w popularnym programie Quebo absolutnie nie zamierza jednak kończyć. Za pośrednictwem swojego Instagrama zdradził tuż po emisji „Dzień Dobry TVN”, że teraz udaje się na kolejne nagrywki. Tym razem ma to być teleturniej „1 z 10”. Warto przypomnieć, że kilka dni temu Quebo wrzucał też zdjęcie, na którym widać było, że znajduje się w siedzibie TVP. Możemy więc przypuszczać, że to nie koniec, ale ledwie początek medialnych występów rapera w odkurzonej wersji.

Niezależnie od tego, gdzie raper jeszcze się pojawi i jak będzie wyglądała jego stylówka, bo przecież według jednej z fanowskich teorii ma nieco ewoluować, już należy pogratulować mu wybitnego pomysłu. Takiej szerokiej, wielopłaszczyznowej i dopracowanej promocji płyty jeszcze w polskim rapie nie było, a przecież Que ledwie zaczął ustawiać sobie poprzeczkę, którą może podnieść chociażby zwycięstwem we wcześniej wspomnianym teleturnieju. Mamy więc nadzieję, że tak genialnie nagłośniona płyta obroni się muzycznie. Jeśli Que przyłożył się do jej tworzenia choćby w połowie tak dobrze, jak do jej wypromowania, to możemy być spokojni.

fot. kadr z klipu „Żabson – SEXOHOLIK”, YouTube.com/ZabsonToZiomal

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
O co chodzi z tym Quebonafide?

Powrót szefa QueQuality był czymś na co wiele osób czekało. Jak już wrócił to z przytupem. „ROMANTICPSYCHO” wylądował na światowym Geniusie, na Facebooku co chwila pojawiał się post o Quebonafide, a następny utwór tylko podgrzał atmosferę. Jest mnóstwo pytań, a tak mało odpowiedzi.

Akcja promocyjna?

Każdy zauważył nowy wizerunek Quebo i wiele osób sobie zadało pytanie.. gdzie są tatuaże? No właśnie. Czy to make-up? Sztuczna skórka? Powstało wiele teorii na ten temat. Prawdopodobnie można wykluczyć, że zostały usunięte. Podczas sylwestrowego koncertu w Gdańsku jeszcze je miał. Może chciał iść śladem Michaela Scofielda i się ich pozbyć, ale czy to możliwe zrobić to tak szybko? Internauci także zwrócili uwagę na ubiór rapera z Ciechanowa. Wygląda identycznie jak na zdjęciu ze studenckiego systemu USOS.

Quebonafide przywrócił do żywych także swój Instagram. Prowadzony jest w dość nietypowy sposób. Na każdej publikacji jest ubrany tak samo, mówi w ten sam sposób, ma taką samą minę. Na profilu Kuby możemy znaleźć coś intrygującego. I to wcale nie jest najnowszy post, a blisko sprzed 2 lat. Kończąc trasę „Ekodiesel” i po koncercie w swoim rodzinnym mieście, Quebo napisał, że ma w głowie pewien plan, który może sprawić trochę frajdy.

Także możemy przypuszczać, że to wszystko solidnie dopracowana i zaplanowana akcja promocyjna. Kuba chce, abyśmy z nim przeszli przez niektóre etapy jego życia. Teraz jest w momencie studiowania i wchodzenia w świat social mediów. A przynajmniej tak mi się wydaję.

Goście na płycie?

Quebonafide publikuje zdjęcia z różnymi osobami. Takimi, z którymi już mieliśmy okazje go zobaczyć, ale także zupełnie nowymi. Wśród nich są m.in. Daria Zawiałow, Julia Wieniawa czy Mata. Czy to może sugerować, że to są potencjalni goście na nowej płycie Kuby? To jedynie domysły, ale może coś jednak jest na rzeczy. Preorder już wystartował, lecz bez większych konkretów. Nie znamy ani tracklisty, ani daty premiery. Cena jest też wyższa niż ta standardowa. To może sugerować, że nie będzie to sama płyta. Może również jakieś dodatkowe CD albo ciekawe gadżety? Nie mam pojęcia. Myślę jednak, że przez ten rapowy urlop Quebo miał dużo czasu, aby wpaść na coś nietuzinkowego. Reasumując może to być jedna z ciekawiej poprowadzonych akcji promocyjnych w polskim hip-hopie. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji. Z pewnością będzie interesująco i tajemniczo.

fot. okładka płyty „ROMANTIC PSYCHO”, instagram.com/quebahombre

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Kodak Black z wyznaniem miłosnym dla Zendayai i zapowiedzią albumu!

W Walentynki Kodak Black wypuścił wraz z klipem nowy singiel! Adresatką „Because of You”, jak wszystko na to wskazuje, jest Zendaya. Raper tego samego dnia opublikował na Instagramie dedykowany jej wiersz, a przy tym zażartował, aby nie zmuszała go do pokonania Spider-Mana. Aktorka znana jest m.in. z głównej roli Rue w „Euforii”, a w serii Marvela występuje jako Michelle „MJ” Jones. Na wyznanie nie odpowiedziała.

Zoolin in a ice box, Frozen in time, But mentally you’re my Valentine – napisał. Hope I made you smile with this poem, I’m thinking bout you all the way home

Dodatkowo w opisie Kodak zapowiedział, że jeśli nowy kawałek pokryje się platyną do czasu jego urodzin, które wypadają 11 czerwca, wyda kolejny album. Jeśli nie, będziemy musieli poczekać aż raper wyjdzie na wolność. Karę odbywać ma do 14 sierpnia 2022 roku, a jak informowaliśmy ostatnio, podobno przetrzymywany jest w tragicznych warunkach

Nie wiadomo jednak, czy nowy kawałek trafi na zapowiadany „Kill Bill”. W końcu „Beacuse of You” nie jest pierwszą okolicznościową produkcją rapera. W zeszłym roku Kodak Black wydał z okazji Halloween utwór „Zombie”, a w 2018, również na Walentynki, mixtape „Heart Break Kodak (HBK)”.

fot. kadr z klipu „Kodak Black – Because Of You (Official Music Video)”, YouTube.com/Kodak Black

Zostaw komentarz