News

R. Kelly w końcu przemówił! „Nie zrobiłem tego! Walczę o życie!”

Anna Cecocho -
News - - Dodane przez Anna Cecocho

R. Kelly w końcu przemówił! „Nie zrobiłem tego! Walczę o życie!”

Na temat sprawy R. Kelly’ego ostatnimi czasy słyszeliśmy dużo. Ciągnie się już dosyć długo, a sytuacja piosenkarza wcale się nie poprawia. Afera jest bardzo mocno nagłaśniana w mediach. Wypowiadają się o niej liczne osoby, jednak sam oskarżony jak dotąd milczał publicznie. Do teraz.

R. Kelly dostał 10 zarzutów o napaści seksualne (w tym na nieletnich). Teraz udzielił ekskluzywnego wywiadu dla CBS, w którym przekonywał reporterkę Gayle King, o swojej niewinności i nazwał roszczenia domniemanych ofiar „plotkami”. Odważne słowa, jak na taką dużą liczbę postawionych zarzutów.

Kelly nie mógł w rozmowie ujawniać szczegółów dotyczących jego toczącej się wciąż sprawy. Dlatego w rozmowie odniósł się do dwóch poprzednich przypadków swoich spraw związanych również z molestowaniem seksualnym kobiet, by na tej podstawie udowodnić ciągłość problemów prawnych. Powiedział m.in.:

„Ludzie wracają do mojej przeszłości i starają się teraz dodać do tego te rzeczy, aby wszystko, co się dzieje, stało się teraz realne”

Przypomniał – odnosząc się do kontrowersyjnych historii pokazanych m.in. w serialu „Surviving R. Kelly„, że został uniewinniony w tamtych przypadkach. Dodał:

„Nie możesz podwójnie wystawić mnie na niebezpieczeństwo, to nie fair. Kiedy już pokonujesz swoją sprawę, to pokonujesz swoją sprawę.”

Podczas gdy King próbowała nawiązać do aktualnych oskarżeń i mocno naciskała na ten temat, Kelly w końcu stanowczo zaprzeczył zarzutom. Jednocześnie dało się zauważyć, że w rozmowie stawał się coraz bardziej emocjonalny. Patrząc wprost w kamerę, ze łzami w oczach, oświadczył: „Nie zrobiłem tego! To nie ja! Walczę o moje życie!”

Ile w tej wypowiedzi prawdy, a ile kłamstwa? Nie nam to oceniać, a sędziom.

Fot. R. Kelly disputes sexual abuse allegations in explosive interview [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop
Który polski raper ma najbogatszy słownik? Mamy RANKING!

Jesteście ciekawi, który polski raper na dobranoc czyta słownik? Stuprocentowej pewności nie mamy, ale zbadaliśmy dla was, kto może pochwalić się największym zasobem słownictwa z młodych i tych trochę starszych kotów. Na warsztat wzięliśmy pierwsze 10 tys. słów z kawałków danego wykonawcy i podliczyliśmy te unikatowe. Do tego wystarczyły około 2-3 płyty danego rapera. Wzięliśmy te najnowsze. Jeśli jednak dyskografia artysty nie osiągnęła jeszcze tego pułapu, użyte zostało pierwsze 3100-7400 słów. W żmudnej pracy pomógł nam specjalny kalkulator. Dodatkowo obliczyliśmy procentowy wynik raperów, by można było przyrównać do siebie każdą twórczość . Rezultaty naprawdę zaskakują.

Wiadomo. Amerykańska wersja takiego rankingu istnieje od lat i jest update’owana. Ale to nie tak, że nigdy wcześniej w Polsce nie było podobnej rzeczy. Jeśli śledzicie polską scenę hip-hopową od dawna, to wiecie, że w 2016 roku taka lista już się pojawiła. Zajął się tym Pan Sawka. Trochę czasu jednak minęło, a w rapgrze pojawiło się wiele młodych graczy. Dlatego postanowiliśmy wziąć istniejący ranking i rozszerzyć go o nowe talenty.

Na czele znalazł się nasz lokalny „cudotwórca”, czyli Tau, choć zawiera się w nim też etap bycia Medium. Niemal połowa słów, których używa wystąpiła w tekstach tylko… raz. Co ciekawe cała pierwsza piątka cechuje się podobnym wynikiem.

Dalej Mezo i to niewiele dalej, bo ledwie kilka słów za liderem. Szok? Zdziwienie? Niedowierzanie? Lajner może już nie płynie, ale coś na tych wodach po sobie zostawił.

I znowu, kilkaset słów dalej, podium zamyka L.U.C., co przy jego językowych akrobacjach nie powinno dziwić.

Potem mamy… Hemp Gru. Wilku z Bilonem do spóły też ogarniają bajerę na grubo. Podobnie, nieco już dzisiaj zapomniany, Buka.

Co ciekawe podobnie plasują się Taco i Quebo, ale nie dociekamy, czy to temu zawdzięczają chemię w kawałkach. Dziwi nieco Kartky wśród piątki najuboższych językowo raperów. Zdawać by się mogło, że przy całym rozbuchaniu będzie choć nieco wyżej (może w środku stawki?). Young Multi na ostatnim miejscu to woda na młyn dla hejterów, ale co poradzimy – takie są fakty.

Mimo wszystko cieszy spora liczba młodych graczy na liście, a uwierzcie – sprawdzaliśmy wszystkie liczące się ksywy. W końcu jest Hemp Gru, prawda? Prosimy też o zrozumienie, dlaczego na liście mamy kotów, którzy powiedzmy mają dopiero 3 tys. słów na koncie. Otóż mamy poglądowo, bo zawodnicy się starają, a prognostyk jest dobry – taki Frosti już teraz ma wskaźnik unikatowych słów ponad 1/3. Jeśli osiągnie 10 tys. przewiniętych słów, czego mu życzymy, to proporcjonalnie powinien plasować się… tak jak teraz, bo przy Oskarze z PRO8L3Mu.

Zaskakuje wysoka pozycja Nagłego Ataku Spawacza, choć… jak myślimy o numerach chłopaków, to w sumie wszystko się zgadza. Belmondo między Quebo i Taco? To Ci dopiero.

Fot. z klipu „Kiedy odejdę”/YouTube

Zostaw komentarz

News
Kukon: idol młodzieży z kolejnym depresyjnym singlem

W ostatnim czasie kariera Kukona zmierza w dobrym kierunku. Kolejno wypuszczone kawałki trafiają do coraz szerszego grona słuchaczy, co przekłada się na jeszcze lepsze wyświetlenia. Raper zyskuje również przychylność wśród bardziej znanych kolegów, czego dobrym przykładem jest wspólny kawałek z Deysem.

Nowy ulubieniec polskiej młodzieży wypuścił właśnie kolejny singiel z wcześniej już zapowiadanego projektu „Agresja & Depresja”. Kawałek „Dom kultury” utrzymany jest w typowym dla rapera przygnębiającym i mocno osobistym klimacie.

Miesiąc temu pisaliśmy o oryginalnej i drogiej – jak na polskie warunki – wersji deluxe płyty. Cena 300zł nie zniechęciła jednak największych fanów rapera. 100 zestawów specjalnej limitowanej wersji znalazło już swoich nabywców. Na dzień dzisiejszy dostępna jest tylko wersja zwykła, którą możecie kupić tutaj. Premiera płyty już 8 marca.

fot. klip. „Kukon – Porshe”/youtube.com/Piękny syf

Zostaw komentarz