News

Raperzy, którzy dissowali (przyszłe) partnerki kolegów z branży

Damian Kaźmierczak -
News - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Raperzy, którzy dissowali (przyszłe) partnerki kolegów z branży

Prawilny Kodeks polskiego hiphopowca zakłada, że nie wolno obierać za cel ataków najbliższych rapera. Wyjątkiem stanowią bitwy freestylowe, gdzie startujący tam zawodnicy chętnie opisują, co robią z „niuniami” swoich oponentów. W Stanach obrabianie tyłków dziewczynom raperów jest czymś normalnym. Wystarczy podać przykład trójkąta: Drake-Nicki-Meek Mill. W Polsce raperzy dopiero od nie dawna zaczęli wpadać regularnie w ramiona aktorek, piosenkarek i różnych celebrytek. Losy się tak śmiesznie splatają, że owe panie kiedyś pojawiały się w tekstach kolegów z branży w mało korzystnym świetle. Skrr – sekcję plotkarską, czas zacząć!

„Chciałbyś robić karierę, być Paschalskiej partnerem/ Ku*wa, nie wiem, jak masz zwichrowany dekiel”

To wersy Wojtka Sokoła jeszcze z czasów WWO. Szef Prosto pewnie nie spodziewał się, że po latach jego (były) podopieczny zwiążę się z gwiazdą Klanu. W tym przypadku Sokół delikatnie zasugerował, że pani Kaja to nie jest najlepsza partia dla rapera. Z jakich powodów aktualna partnerka VNMa nie miała dobrej opinii wśród polskich raperów? Czy było związane to z jej solowymi muzycznymi projektami i rolą Oli Lubicz w telenoweli TVP? Powątpiewam, ale Kaja Paschalska była współtwórcą jednego z największych gniotów polskiej muzyki. Kojarzycie „Czikuczikulinkę”? Jeśli nie, to Wam zazdroszczę, ale osoby, które słyszały ten numer wiedzą (niestety) o czym piszę. Funky Filon to pierwszy wyklęty hiphopowiec w polskiej rapgrze. Filon był tak bardzo persona non grata, że nawet najwięksi krytycy nurtu hiphopolo woleli o nim nie wspominać.

Jak myślicie, czy ktokolwiek z tej trójki po latach kojarzył ten wers i wywiązała się dyskusja, czy raczej przeszło to mimochodem?

„Kaja Paschalska mała czikulinka/serialowa s*cz ponoć sypie się jak choinka”

Tu robi się już brutalnie i wulgarnie. Do tego znowu ta biedna Ola Lubicz. Tym razem atakującym rudowłosą aktorkę jest białostocki raper PeIHa. PiHu nigdy nie był typem rapera, który trzymał język za zębami i cenzurował swoje teksty. W kawałku „2005” raper podważył… no sami możecie wywnioskować, co zarzucił pani Paschalskiej. Piha i VNMa nigdy nie połączyła żadna muzyczna współpraca, a sam wers ma już 13 lat, więc nie ma co wracać do starych czasów. Jednak niesmak troszeczkę pozostaję.

„Ty jesteś taka piękna, to Honorata Miodek/ Zapraszam cię do pręta, nie masz talentu w sobie”

Oj i znowu jest brzydko! Tym razem bezpardonowo atakuję KaeN. W tym tygodniu wspominałem już o tym raperze i przebiegu jego kariery. Przez moment próbował wzorem Eminema w obrazoburczy sposób pozaczepiać gwiazdy show biznesu. W numerze „Mów mi Dave”  dostało się m.in. dwóm młodym piosenkarkom: Patrycji i Honoracie Skarbek Miodek. Czy znacie jakąś Honoratę Miodek? No właśnie. W tym przypadku mamy do czynienia nie z dissem, a disem (domysłem i spekulacją). Zawsze w takiej sytuacji można powiedzieć „ja nikogo konkretnego nie miałem na myśli, to tylko postać fikcyjna”. I niech tak będzie, już nie bądźmy tacy złośliwi.

Choć patrząc z perspektywy muzyki jaką dziś robi Kaen, to możliwe, że taki tercet jak Kaen + Smolasty + Honorata Skarbek, stworzyłby hiciora na pierwsze miejsca listy przebojów.

„I Ty drogi królu nie wymawiam trzech liter/ Nie pie*dol Bujakiewicz, weź się do nagrywek!”

Ahh, ta Wdowa to kiedyś była buńczuczna dziewczyna. Tutaj wyjątkowo punch związany był z (wtedy) aktualnymi wydarzeniami. Raperka z Warszawy wymierzyła lekkiego płaskiego w stronę Eisa, który pod koniec swojej raperskiej kariery umawiał się z Kasią Bujakiewicz. Eis nie tylko wyprzedził rap grę pod względem rapu, ale również jako jeden z pierwszych polskich MC’s uwikłał się w związek z gwiazdą tabloidów. No cóż, Eis co prawda przestał „relaksować się” z panią Bujakiewicz, ale do nagrywek już nie wrócił.

„Liczysz na to, lub inne ścierwa w stylu Edyty Górniak”

Na koniec jeszcze cytat z kawałka Ostrego. Dlaczego akurat o Edycie Górniak? Dziś jeden z serwisów plotkarskich zasugerował, że pani Edyta ma romans z młodszym o dwadzieścia lat raperem. To byłby dopiero hit! Jeśli to prawda, to już nie wnikam kim jesteś drogi raperze, ale pamiętaj żeby nie powielać zachowań Donatana.

Foto. Instagram/fau_enem

Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Paszcza bestii na szyi? Nietypowe akcesoria vol. 1

Świat wielkiej mody ekscentrycznymi pomysłami stoi. Dziś mamy dla Was galerię z rzeczami, które w tym roku wzbudziły nasze największe zainteresowanie. Rozsiądźcie się wygodnie i scrollujcie, serio – jest ciekawie. Do kategorii "akcesoria" zaliczyliśmy: biżuterię, wszelkiego rodzaju breloczki, nietypowe torby i wszystko, co można jeszcze pod ten termin podciągnąć. Have fun.

Hip Hop,News
„To nie będą trzy pieśni i kazanie” – Kanye West zakłada kościół!
kadr z wideo "73 Questions With Kim Kardashian West (ft. Kanye West) | Vogue", youtube.com/Vogue

Stało się! W lutym informowałem Was o tym, że Kanye prowadzi niedzielne posługi dla kręgu swoich bliskich znajomych z wyższych sfer. Teraz dowiadujemy się, że West bardzo poważnie myśli o założeniu swojego kościoła, choć wygląda to na pomysł dosyć odległy od klasycznych struktur tego typu.