Hip Hop,News

Reprezentant Asfaltu w mocnych słowach o Lekter Records!

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Reprezentant Asfaltu w mocnych słowach o Lekter Records!

Zwykle raperzy skupiają się na atakowaniu siebie nawzajem. Znacznie rzadziej obrywa się innym ludziom ze środowiska, ale gdy takie osoby faktycznie sobie zasłużą, mogą być pewne, że nic nie zostanie przemilczanie. Wie już o tym wytwórnia Lekter Records, która musi mierzyć się ze sporymi zarzutami wymierzonymi w jej stronę przez Skipa.

Raper wrzucił na swój fanpage na Facebooku posta, w którym wprost odradza kupno swoje płyty „O wszystkim”. Tłumaczy, że dostawał wiele informacji o tym, że zamówione i przede wszystkim opłacone płyty nie docierały do nabywców, a samo Lekter nic z tym nie robi, ignorując kompletnie problem. Raper zwraca dodatkowo uwagę na fakt, że fanpage wytwórni został usunięty, a ich mail zmieniony, co ma tylko potwierdzać, że w jej strukturach nie dzieje się dobrze. W komentarzu pod tym postem Skipowi wtóruje też Barto’cut12, który przyznaje, że w jego przypadku wytwórnia podobnie oszukała kilku słuchaczy.

?DO WSZYSTKICH?Jeśli myślałeś/łaś o kupnie mojej płyty "O wszystkim" ze sklepu Lekter Records ➡️ NIE KUPUJ.Ciągle…

Skip 发布于 2019年8月6日周二

Warto przypomnieć, że kilka dni temu do zakończenia współpracy z wytwórnią przyznał się również Koza. Raper z Raszyna zrobił to przy okazji wrzucenia posta, w którym informował o tym, że szuka wytwórni, która wyda jego nową płytę.

!WAŻNY POST, JAK WIDZISZ ZBUMPUJ!Drogie Wytwórnie Płytowe i KorpoAgnecje, nagrałem komercyjny album i szukam kogoś, kto…

Koza 发布于 2019年7月29日周一

Co gorsza, kwestia, o której wspomina Skip, dzieje się w Polsce częściej. Mniej popularne wytwórnie, a przede wszystkim działający na własną rękę, młodzi raperzy mają w nawyku zaleganie z wysyłaniem płyt, czego dowodem jest chociażby niedawna afera dotycząca Młodszego Joe. To przykre, że pomimo wysokiego i wciąż rosnącego profesjonalizmu w polskim rapie, takie sytuacje dalej mają miejsce. Nagłaśnianie takich spraw może jednak tylko pomóc, dlatego miejmy nadzieję, że inicjatywy podobne do tej, którą podjął Skip, uchronią słuchaczy przed stratą swoich pieniędzy.

fot. kadr z klipu „Skip – Hałas”, Youtube.com/LekterVideos

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Rap o mobbingu i propozycjach seksualnych? Tak! I to dobry

Wciąż za mało mówi się o kobietach w rapie, a jak się mówi, to zwykle nie wiadomo, co z nimi zrobić. Zapytałabym jednak, czy w ogóle coś robić trzeba, bo dziś "słaba płeć" wcale nie musi być słabsza, jeśli tylko jej na to pozwolimy. W końcu na zdominowanej przez mężczyzn scenie hip-hopowej (zwłaszcza polskiej) funkcjonuje hustlerski etos, który – jeśli chodzi o kobiety – rodzi pewien paradoks. Bo z jednej strony musimy się przed nim bronić, a z drugiej same nierzadko chcemy się w niego wpisać. Tak jak WdoWa, jedna z najlepszych polskich raperek, która potrafi odpowiednio wyważyć swój wizerunek.

Hip Hop,News
Ty Dolla $ign rzucił zioło! Artysta opowiada o nowej płycie i tatuażu z Kurtem Cobainem

Ty Dolla $ign może wydawać się nieco niezauważony. Tymczasem jest on jedną z najbardziej wpływowych postaci we współczesnym hip-hopie i R&B, zresztą to właśnie on łączy ze sobą zarówno różne środowiska i nurty w muzyce popularnej.