News

„ROMANTIC PSYCHO JAPAN EDITION” TO BĘDZIE NAJSZYBSZY DIAMENT W POLSCE?

Jakub Purłan -
News - - Dodane przez Jakub Purłan

„ROMANTIC PSYCHO JAPAN EDITION” TO BĘDZIE NAJSZYBSZY DIAMENT W POLSCE?

Quebonafide ma na swoim koncie 2 diamentowe płyty. „Egzotyka” taki status uzyskała po 27 miesiącach od premiery, „Soma 0,5mg” po 17. Wszystko wskazuje na to, że ta kolekcja się powiększy, może nawet w tym roku.

TAKIE LICZBY W PÓŁTORA MIESIĄCA?

Przed oficjalną premierą albumu w sieci pojawiły się 3 single promujące. „JESIEŃ”, „PRZYTOBIE” i „ROMANTICPSYCHO”, ten ostatni najpierw pojawił się jedynie w serwisie Spotify, pozostałe na YouTubie. Sprawdziłem jak wyglądają liczby dotyczące tej płyty. Trudno ukryć, że naprawdę robią wrażenie. Od premiery minęło nieco ponad 45 dni, a łączna liczba wyświetleń albumu na YouTubie przekracza 87,5 miliona wyświetleń. Z reguły największym zainteresowaniem cieszą się numery, do których zrobiono klip. W tym wypadku nie jest inaczej. Lecz trochę zadziwiające jest, że powstały tylko 2 teledyski („JESIEŃ” i „SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ”), jeśli przypomnimy sobie co się działo w tej kwestii przy „Egzotyce”. Jednak jest też utwór, który zdecydowanie trafił w gust wielu słuchaczy. Wkrótce najpopularniejszym numerem z tego albumu będzie „BUBBLETEA” z gościnnym udziałem Darii Zawiałow.

Myślę, że ten kawałek mógł zostać wypuszczony jako singiel przy promocji płyty. Teraz ma już ponad 14 milionów odsłon, więc co by było jakby wleciał niespodziewanie, a do tego z teledyskiem. Ale to tylko takie luźne gdybanie. [TUTAJ] jest recenzja „ROMANTIC PSYCHO JAPAN EDITION”, o której pisałem na świeżo po pierwszym odsłuchu. Wracając do imponujących osiągnięć tej płyty, nie sposób nie wspomnieć o sprzedaży. Zacznijmy od wyróżnienia, którego nie dokonał wcześniej nikt. Oprócz tego albumu, nigdy żaden krążek nie znalazł się 4(!) razy na szczycie OLiS. W ponad 5 tygodni płyta pokryła się potrójną platyną (90 000 sprzedanych egzemplarzy). Dlatego 3 diament Quebo jest chyba tylko kwestią czasu.

fot. kadr z klipu Quebonafide „SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ”, www.youtube.com/watch?v=ogBHlyBakWk

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
6ix9ine znowu szokuje! Żywa legenda rapu jest według niego kapusiem?

6ix9ine to może nie wybitny artysta, ale showman już na pewno. Nie ważne czy znajduje się w pilnie strzeżonym domostwie, w więzieniu czy na wolności, zawsze potrafi dostarczyć światu trochę rozrywki. Wydawało się, że po wypuszczeniu zza krat spuści trochę z tonu, bo jednak sporo osób chce posłać go do piachu, ale raper absolutnie tego nie zrobił. Można wręcz stwierdzić, że po wejściu we współpracę ze służbami poczuł się jeszcze pewniej, bo zaczął oskarżać żywą legendę rapu o kapusiostwo.

Hip Hop,News
Koza: Przyznaję, że to, co zrobiłem Nadii, było molestowaniem

To jedna z wiadomości, której teoretycznie najmniej moglibyśmy się spodziewać. Koza, który znany jest ze swoich lewicowych i feministycznych poglądów, w sobotę został oskarżony o przemoc fizyczną i psychiczną przez swoją byłą dziewczynę. Raper o decyzji Nadii wiedział. Przyznał się także do winy.