News

„ROMANTIC PSYCHO JAPAN EDITION” TO BĘDZIE NAJSZYBSZY DIAMENT W POLSCE?

Jakub Purłan -
News - - Dodane przez Jakub Purłan

„ROMANTIC PSYCHO JAPAN EDITION” TO BĘDZIE NAJSZYBSZY DIAMENT W POLSCE?

Quebonafide ma na swoim koncie 2 diamentowe płyty. „Egzotyka” taki status uzyskała po 27 miesiącach od premiery, „Soma 0,5mg” po 17. Wszystko wskazuje na to, że ta kolekcja się powiększy, może nawet w tym roku.

TAKIE LICZBY W PÓŁTORA MIESIĄCA?

Przed oficjalną premierą albumu w sieci pojawiły się 3 single promujące. „JESIEŃ”, „PRZYTOBIE” i „ROMANTICPSYCHO”, ten ostatni najpierw pojawił się jedynie w serwisie Spotify, pozostałe na YouTubie. Sprawdziłem jak wyglądają liczby dotyczące tej płyty. Trudno ukryć, że naprawdę robią wrażenie. Od premiery minęło nieco ponad 45 dni, a łączna liczba wyświetleń albumu na YouTubie przekracza 87,5 miliona wyświetleń. Z reguły największym zainteresowaniem cieszą się numery, do których zrobiono klip. W tym wypadku nie jest inaczej. Lecz trochę zadziwiające jest, że powstały tylko 2 teledyski („JESIEŃ” i „SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ”), jeśli przypomnimy sobie co się działo w tej kwestii przy „Egzotyce”. Jednak jest też utwór, który zdecydowanie trafił w gust wielu słuchaczy. Wkrótce najpopularniejszym numerem z tego albumu będzie „BUBBLETEA” z gościnnym udziałem Darii Zawiałow.

Myślę, że ten kawałek mógł zostać wypuszczony jako singiel przy promocji płyty. Teraz ma już ponad 14 milionów odsłon, więc co by było jakby wleciał niespodziewanie, a do tego z teledyskiem. Ale to tylko takie luźne gdybanie. [TUTAJ] jest recenzja „ROMANTIC PSYCHO JAPAN EDITION”, o której pisałem na świeżo po pierwszym odsłuchu. Wracając do imponujących osiągnięć tej płyty, nie sposób nie wspomnieć o sprzedaży. Zacznijmy od wyróżnienia, którego nie dokonał wcześniej nikt. Oprócz tego albumu, nigdy żaden krążek nie znalazł się 4(!) razy na szczycie OLiS. W ponad 5 tygodni płyta pokryła się potrójną platyną (90 000 sprzedanych egzemplarzy). Dlatego 3 diament Quebo jest chyba tylko kwestią czasu.

fot. kadr z klipu Quebonafide „SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ”, www.youtube.com/watch?v=ogBHlyBakWk

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
6ix9ine znowu szokuje! Żywa legenda rapu jest według niego kapusiem?

6ix9ine to może nie wybitny artysta, ale showman już na pewno. Nie ważne czy znajduje się w pilnie strzeżonym domostwie, w więzieniu czy na wolności, zawsze potrafi dostarczyć światu trochę rozrywki. Wydawało się, że po wypuszczeniu zza krat spuści trochę z tonu, bo jednak sporo osób chce posłać go do piachu, ale raper absolutnie tego nie zrobił. Można wręcz stwierdzić, że po wejściu we współpracę ze służbami poczuł się jeszcze pewniej, bo zaczął oskarżać żywą legendę rapu o kapusiostwo.

O co chodzi? Jakiś czas temu Tekashi w obszernej relacji na swoim Instagramie tłumaczył, dlaczego wsypał swoich byłych kolegów, argumentując to brakiem lojalności również z ich strony. Wspomniał też, że nie jest on jedyny raperem, który współpracował z wymiarem sprawiedliwości. Za pośrednictwem wyżej wspomnianego medium społecznościowego zapytał nawet fanów, czy chcą, by zdradził, o jakich artystów chodzi. Zdążył już też rzucić pierwszą ksywą.

Spodziewaliśmy się jakichś pseudonimów raperów z Nowego Jorku, z otoczenia 6ix9ine, bo to wydawało się w miarę logiczne. Wywołania do tablicy żywej legendy gatunku chyba nikt nie mógł przewidzieć. Mało tego, nie jest to pojedynczy strzał. W komentarzu do tego posta Tekashi wspomina jeszcze o Suge’u Knight’cie, czyli prezesie Death Row, wytwórni, w której Snoop Dogg wydawał oraz o jakichś dokumentach, które prawdopodobnie miałyby udowodnić jego tezę. Daleko nam do wyciągania jakichkolwiek wniosków, bo wiemy, że 6ix9ine to typ aferowicza, ale wydaje się, że gdyby nie miał żadnych fundamentów, to nie oskarżałbym tak potężnej w rapie postaci o bycie kapusiem. Czekamy więc z niecierpliwością na wyjaśnienia Snoopa.

fot. kadr z klipu „6IX9INE- GOOBA (Official Music Video)”, YouTube.com/Tekashi6ix9ine

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Koza: Przyznaję, że to, co zrobiłem Nadii, było molestowaniem

To jedna z wiadomości, której teoretycznie najmniej moglibyśmy się spodziewać. Koza, który znany jest ze swoich lewicowych i feministycznych poglądów, w sobotę został oskarżony o przemoc fizyczną i psychiczną przez swoją byłą dziewczynę. Raper o decyzji Nadii wiedział. Przyznał się także do winy.

O kolejnym raperze: @goat_bypass . Nadia, była dziewczyna Kozy, napisała, że wykorzystywał ją psychicznie i fizycznie. W…

Gepostet von Maja Staśko am Samstag, 16. Mai 2020

Wasz ulubiony raper feminista (którego udostępniały Dziewuchy, i który lubi się mądrzyć w wywiadach o feminizmie) wykorzystuje po pijaku, bo „swojej dziewczyny nie trzeba pytać o zgodę, zdradza i obściskuje naćpany 16-latki na koncertach – napisała na Instagramie.

Dziewczyna zamieściła także zrzuty ekranu ich prywatnej konwersacji, w których nakłaniała Kozę do podjęcia terapii. Raper od dawna zmaga się w końcu z problemami psychicznymi i uzależnieniem od narkotyków. W dzisiejszym, krótkim oświadczeniu jeszcze raz przyznał się do krzywdy, jaką wyrządził Nadii, przeprosił swoich fanów i ogłosił, że wycofa się teraz z social mediów.

Jak rozumiem nie chcecie już ode mnie słyszeć, jest to ostatnie moje oświadczenie w tej sprawie.Przyznaję, że to co…

Gepostet von Koza am Sonntag, 17. Mai 2020

To przykre, że często dopiero wtedy, gdy wydarzy się tragedia, zwraca się uwagę na dany problem. A jeszcze bardziej przykre jest to, że wyznawane poglądy nie zawsze znajdują pokrycie w zachowaniu, nad którym zwłaszcza przy tego typu problemach, łatwo stracić kontrolę. Ostatecznie więc Koza krytykując środowisko rapowe, sam wpadł w pułapkę niejakiej „konwencji”. Dobrze, że przynajmniej zdał sobie sprawę z własnej hipokryzji, a ta sytuacja w końcu skłoniła go do refleksji. Mamy nadzieję, że raper wyjdzie na prostą, a jego byłej dziewczynie okazujemy wsparcie i gratulujemy odwagi.

fot. kadr z klipu „Koza – Feta Latem (prod. Augustyn) █▬█ █ ▀█▀ LETNIAK 2019”, YouTube.com/BYPASS

Zostaw komentarz