Hip Hop,News

Run The Jewels 4 nadchodzi! Rick Rubin na pokładzie

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Run The Jewels 4 nadchodzi! Rick Rubin na pokładzie

Stało się, wygląda na to, że lada moment dostaniemy następcę RTJ3 z grudnia 2016 roku. El-P i Killer Mike pracują nad materiałem pod okiem legendarnego Ricka Rubina i obiecują, że będzie to najbardziej surowa i hardkorowa płyta z dotychczasowych.

Run The Jewels to projekt, który powstał właściwie z przypadku wielu przypadków. Killer Mike spotkał się kilka razy z EL-P w okolicach 2012 roku, by dogadać współpracę na linii MC/Producent. Poszło dobrze, El wyprodukował „R.A.P. Music” Mike’a. Raper zrewanżował się gościnką na „Cancer 4 Cure” założyciela Def Jux. Reszta jest historią – panowie pojechali razem w trasę. Chemia była na tyle dobra, że decydowali się nagrać pierwszą część, którą planowali jako właściwie jedyną, ale reakcja ich samych (Mike był zachwycony tym, co udało się nagrać), a także reakcja fanów, była tak oszałamiająca, że już rok po premierze RTJ (2013 rok) światło dzienne ujrzało RTJ2, a po długiej i wyczerpującej trasie, w grudniu 2016 dostaliśmy RTJ3.

Według dzisiaj już nieoficjalny informacji (El-P skasował Tweeta) RTJ4 ma ukazać się w okolicach wakacji. Wkrótce mają ukazać się kolejne informacje, ale już ta o współpracy z Rubinem mocno cieszy. Niech za wyznacznik służą Wam chociażby „Berzerk” Eminema czy „99 Problems” Jaya Z (żeby nie mówić o Beastie Boys i System of a Down). El-P z pewnością nie zmarnuje wsparcia gościa odpowiedzialnego za takie strzały.

fot. kadr z klipu „Run The Jewels – Legend Has It (Official Music Video From RTJ3 & Black Panther)”, youtube.com/RunTheJewels

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,Ranking
Łódź miastem ludzi o wysokiej kulturze. Płyty z najmniejszą ilością wulgaryzmów [Infografika]

W ostatnią sobotę obchodziliśmy światowy Dzień Dziecka, to chyba dobra okazja, aby przyjrzeć się rapowym płytom, których mogą słuchać również dzieciaki. Czy istnieje hip hop bez przekleństw i czy ma jakikolwiek poziom? Oczywiście, że tak; nie trzeba przecież na siłę bluzgać, aby tworzyć dobre tracki. Z drugiej strony, ile znacie hiphopowych dobrych albumów, gdzie raperzy w ogóle nie używają przekleństw?

Felieton
Netflix edukuje pod przykrywką sprzedaży narkotyków

Chwytliwy tytuł i 6 odcinków trwających niecałe 30 minut. Brzmi jak idealny serial, który można obejrzeć jednym okiem - prasując, rozciągając się po bieganiu czy robiąc inne codzienne czynności. „Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)” okazało się być dobrym wyborem na weekend.