Hip Hop,News

SB FFESTIVAL VOL. 4! Znamy datę i miejsce – robi wrażenie

Tomasz Jastrzębski -
Hip Hop,News - - Dodane przez Tomasz Jastrzębski

SB FFESTIVAL VOL. 4! Znamy datę i miejsce – robi wrażenie

SBM Label to jedna z najpopularniejszych, najszybciej rozwijających się i najżywiej działających wytwórni w Polsce. Zrzesza wielu topowych artystów i wciąż inwestuje w młodych, dobrze zapowiadających się wykonawców. Na przykład w duet KACPERCZYK czy w Matę, który niedawno udzielił wywiadu dla Radio Kampus. Opowiadał między innymi jak wyglądał początek jego współpracy z wytwórnią.

Wczorajszy wieczór należał jednak do starszej części Labelu. Podczas H&M Loves Music można było usłyszeć głównie wychowanków SBM (Solar, Bedoes, Jan – rapowanie) poza Planem Be, grającym własne show, i Quebonafide, wspierającym Bedoesa przy wykonaniu kawałka „8 kobiet” z płyty Taconafide. Jak nietrudno się domyślić po takim line-upie, tak, był sold-out.

SBM, nie zwalniając tempa, zafundowało nam dziś na swoim facebooku nową niespodziankę i zapowiedziała SB FFestival vol. 4 na Torwarze. Ponad 4 tygodnie temu grał tam Bedoes. Jeśli jesteście fanami stajni Solara i Białasa, to warto pojawić 31-ego stycznia w tej miejscówce.

Na fanpage’u można też znaleźć wpis, nie tylko sugerujący zbliżające się wydarzenie z okazji drugiego miliona subskrybcji, (Pierwszy świętowano niecały rok tamu, a w takim pędzie drugiego powinniśmy spodziewać się już niebawem), ale i podsuwający nam garść ciekawostek.

Youtube SBM ma 1,6 miliona widzów. Przez rok ich filmy zostały obejrzane 551 milionów razy, a artystów słuchano i oglądano 1,4 miliarda minut. 10 miliardów odpaleń Drake’a na Apple Music to jeszcze nie jest, ale nie oszukujmy się – liczby naprawdę robią wrażenie.

Swoją drogą – skoro raperzy na luzaku ostatnio wyprzedają Torwar, to może SB FFestival vol. (?) odbędzie się kiedyś na Narodowym? Podsiadło i Taco udało się zapełnić cały. Roaster SBM z każdym miesiącem powiększa się o ksywki z perspektywą na naprawdę dużą karierę, więc…

fot. youtube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop
Malik Montana VS Genie z Aladyna [Raper VS Klasyk]

Serwus! Przed Wami ósmy odcinek “Raper VS Klasyk”. Tym razem, jak sami widzicie, będzie trochę niestandardowo, bo klasykiem jest... postać z bajki. W pierwszym odcinku serii postawiliśmy na zestawienie Wojtka “Sokoła” Sosnowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. W drugim w koleżeńskie szranki stanęli Piotr “Ten Typ Mes” Szmidt i Charles Bukowski. W trzecim przyrównaliśmy Adama “Łonę” Zielińskiego do Wojciecha Młynarskiego. W czwartym PRO8L3M spotkał się z Arthurem Schopenhauerem. W piątym obok siebie stanęli Belmondo i… Belmondo. W szóstym połączyliśmy Borysa “Bedoesa” Przybylskiego i Michała Anioła. W siódmym "pojedynkowali" się Rogal DDL i Marcel Duchamp, co było sporym szaleństwem, więc nie zwalniamy tempa. Dzisiaj stawiamy obok siebie Malika Montanę i Jinna z Aladyna. Ale tego oryginalnego Jinna z animacji z 1992 roku. Tego jedynego w swoim rodzaju, którego dubbingował Robin Williams. Czyli to właściwie jest Malik Montana VS Genie.

Felieton,Hip Hop
Cyberpunk 2077: Quebonafide głosem głównej postaci?

CD Projekt Red to firma, którą prawdopodobnie większość mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat, wymieni jako perłę w koronie polskiego biznesu. Po niebywałym sukcesie Wiedźmina 3, REDzi faktycznie stali się hegemonem, punktem odniesienia i wyraźną kropką na mapie studiów deweloperskich. Kiedy na E3 grę zapowiedział Keanu Reeves, odgrywający jednocześnie jedną z postaci w uniwersum, świat gamingowy zwariował. Polskim fanom nie umknął jednak jeden szczegół - męska wersja protagonisty wygląda bardzo podobnie do Quebonafide.