Hip Hop,News

„Skomlenie o uwolnienie” – Bosski Roman kpi z hashtagu #free

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

„Skomlenie o uwolnienie” – Bosski Roman kpi z hashtagu #free

Przyznam, że to dosyć zabawne, bo ja w Wielkanoc zastanawiałem się nad tym, dlaczego raper musi je*ać policję, a Bosski Roman, człowiek przecież za JP odpowiedzialny, pogardzał ludźmi, którzy stosują hashtagi informujące o osadzeniu jakiegoś człowieka w zakładzie karnym i chęci jego „wypuszczenia”.

Gdy bliscy mi ludzie byli za kratami w ramach wsparcia jeździłem setki km na widzenia, robiłem rakiety, wspierałem…

Bosski FIRMA 发布于 2019年4月21日周日

Dla tych, dla których TL;DR – Bosski uważa, że postowanie #free<wstaw ksywę> jest reklamowaniem samego siebie, dobrym PR’em i podlizywaniem się osobie osadzonej. Ostatnio ksywą obok „free” jest „Bałagane”, więc na tym przykładzie odniosę się do długiego postu Romana.

O sprawie zatrzymania Kaza pisałem TUTAJ. Zaledwie kilka dni temu Peja popełnił obrazek wideo do numeru z gościnnym udziałem Young Igiego i Bałagana właśnie. Oczywiście zobaczymy w nim planszę z hasłem #freebalagane.

Obnoszenie się z tym jest żałosne-łachy nie robisz…
Opera mydlana na portalach – skomlenie o uwolnienie– ja pierdole…działaj wymiernie jak chcesz coś zmienić.

Bosski Roman (pisownia oryginalna)

Szanowny Romanie – ale skąd wiesz, że wymierne ruchy również nie są czynione? Pisanie #free<wstaw ksywę> być może jest czczą czynnością w przypadku niektórych osób, ale prawdopodobnie ani osadzony ani nikt znający sytuację się wówczas na to nie nabierze. Zarzucając niektórym wykonawcom nieszczerość, zarzucasz słuchaczom brak rozsądku i/lub zdolności rozeznania w sytuacji.

Nie wątpię, że Peja, Igi czy chłopaki z Alcomindz, wspierają Bałagana bardzo na serio. Znają się i współpracowali ze sobą parokrotnie. W całej reszcie przypadków pełni to tylko tylko (i aż) rolę informacyjną. Scena pokazuje, że jest solidarna z wykonawcą.

Tu krzyczałem #freeMałolat, dziś krzyczę #freeChada

Ten Typ Mes („I tak kocham tę grę” Wdowa)

Jawne przyznawanie się do wsparcia (nawet takiego!) pełni również jeszcze jedną bardzo ważną rolę – łączy słuchaczy. Fanbazy nierzadko mogą się zdziwić, że ich idol stoi murem za kimś z zupełnie innej bajki.

Szanowny Romanie – piszesz, że Ty się nie afiszujesz, kiedy trzeba pomóc, tylko pomagasz. To świetnie! Ale nie mierz ludzi swoją miarą. Myślę, że obaj wierzymy w czyste intencje. Póki one są na miejscu, niech każdy wyraża poparcie, w taki sposób, w jaki uważa za stosowny/możliwy/odpowiedni.

fot. kadr z klipu „Bosski – Duchowy Gangster”, Youtube.com/BosskiVEVO

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
KaeN: Od kontrowersji do nudy

Kto jest naprawdę kontrowersyjny na polskiej scenie - to już chyba wiecie.
Wielu uważa, że bycie skandalistą równoważne jest z potrzebą nadrobienia braków w skillsach. Odpowiedziałbym na to cytatem z filmu "Kiler" - "tak fifty-fifty". Dla jednych raperów faktycznie bycie "controversial" stanowi znak rozpoznawczy, szczególnie w dzisiejszych czasach. Jednak dla większości jest to tylko element ich wizerunku, dodatek do twórczości. Dziś w tym kontekście przeanalizuję osobę KaeNa. Dawniej zamaskowanego rapera, polskiego Sido, mocno hejtowanego za bycie kalką twórczości Eminema.