Hip Hop,News

Skylar Grey odchodzi z Interscope i zapowiada płytę ze stoma piosenkami!

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Skylar Grey odchodzi z Interscope i zapowiada płytę ze stoma piosenkami!

Być może kojarzycie ją z kilku refrenów u Eminema, ale prawdopodobnie nie wiecie, że to ona pisała teksty, które dla Marshalla śpiewała Rihanna czy Beyonce. Skylar w ogóle umie w pisanie i lista jej tekstowych osiągnięć jest długa i pokaźna. Dziewczyna ma też mocny wokal i potrafi skomponować hit. Mimo to, Interscope nigdy nie wypromowało jej w należyty sposób, choć pisała dla największych i największych miała na featach. Jakie plany ma teraz Holly Brook Hafermann?

Po pierwsze – wiemy już, że Holly rozstała się z Interscope. Po drugie – wiemy już, że przez cały czas spędzony w wytwórni, siedziała w studio, pisała i nagrywała. Po trzecie – w związku z tym ma teraz mnóstwo materiału, a znając jej rozstrzał w upodobaniach, możemy spodziewać się kawałków w niemal każdym gatunku. Po czwarte – i dla nas najważniejsze – Holly powiedziała coś, o czym dawno wszyscy wiedzieli, ale chyba nikt na serio się nad tym nie zastanowił:

Najpierw wyjdzie mój pierwszy projekt [Angel With Tatoos] w formie EP… chociaż nawet nie wiem czy EP, bo w tej cyfrowej erze po prostu możesz wypuszczać muzykę, więc puszczę te pięć kawałków, a potem będę dodawać za każdym razem, kiedy nowy numer będzie pasować i finalnie album może mieć nawet 100 kawałków.

Witamy w świecie playlist

Celna uwaga i faktycznie może to tak w przyszłości wyglądać, bo dlaczego nie? Jedyne albumy, które ludzie faktycznie jeszcze traktują, jako spójną całość, to albumy koncepcyjne. W rapie mieliśmy takich trochę ostatnio i nic dziwnego. Jednak ogólnie rzecz biorąc muzykę robi się trochę inaczej i choć brzmienie płyt może być spójne, to raczej wypuszcza się składankę singli. Taka składanka faktycznie może mieć 1, 5, 10, 15 czy 30 utworów. To już nawet nie są składanki tylko playlisty.

Więc być może nadchodzi era playlist w wykonaniu jednego artysty? Wyobraźmy sobie, że TDF w styczniu ogłasza: „I TEDE ITEPE NADCHODZI! MOJA NOWA PŁYTA, KTÓRĄ BĘDĘ SUKCESYWNIE POWIĘKSZAŁ PRZEZ CAŁY ROK. CO TYDZIEŃ NOWY NUMER, A POCZĄTKOWO AŻ 30. ELO”.

Streamingi hulają, trasy koncertowe można samoistnie uzupełniać o nowe kawałki, a ZPAV ma problem – bo które odtworzenia liczyć teraz do Złotej Płyty? Cóż, rynek zmienia się na naszych oczach – fajnie jest to obserwować. A tu macie przesmaczny występ Skylar, który zapowiada, czego możemy się spodziewać muzycznie:

fot. kadr z wideo „Walk On Water/Stan/Love The Way You Lie (Medley/Live From Saturday Night Live/2017)”, youtube.com/EminemMusic

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Śmierć XXXTentaciona reklamą aplikacji płatniczej. Autorka dostała groźby śmierci

Piątkowy stand up Diny Hashem w Comedy Central wywołał niemałą kontrowersję. Artystka podczas występu poruszyła temat zabójstwa X'a, a jakby tego było mało, fragment ten wykorzystano jako zapowiedź programu "This Week at the Comedy Cellar", w którym pokazywane są występy z jednego z najsłynniejszych klubów komediowych w Nowym Jorku...

Hip Hop,News
Nowy album młodego (Młodego) Leha już wkrótce! 14 numerów nadciąga

Na początku roku odszedł od nas wielki talent i czarny koń polskiej sceny - Młody Leh z Gdyni. Kiedy podawałem o tym informację, sam nie mogłem uwierzyć. Śmierć osoby, której się słuchało zawsze w jakiś sposób dotyka, mimo braku znajomości. W czerwcu wznowiono ostatni album rapera, czyli "Dziki & Nietoperze". Do sieci trafiły też dwa klipy. Okazuje się, że materiału jest więcej i powstał on wcześniej niż wspomniane Dziki.