Hip Hop,News

Słynne „brechty” zadebiutują na scenie – KęKę rozpoczyna karierę stand-upera!

Michał Fitz -
kadr z klipu "KęKę - To tylko rap prod. Deemz, Young Veteran$",
kadr z klipu "KęKę - To tylko rap prod. Deemz, Young Veteran$",
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Słynne „brechty” zadebiutują na scenie – KęKę rozpoczyna karierę stand-upera!

KęKę jest jednym z tych artystów, którzy są w ciągłym kontakcie z fanami. Radomski raper codziennie korzysta z Instagrama, na którym dzieli się ze swoimi słuchaczami różnymi przemyśleniami lub odpowiada na ich pytania.

Jakkolwiek nie wyglądałaby forma tego kontaktu, ma jedną niezmienną cechę za każdym razem. To humor. KęKę żartuje namiętnie, a czasem nawet nagrywa krótkie monologi, niemalże skecze, samemu określając to po swojsku „brechtami”. Jeśli ktoś śledzi go regularnie, nie ma wątpliwości, że raper ma potrzebę wyrażania się w sposób komediowy, dlatego można było spodziewać się, że prędzej czy później przeniesie to na scenę. Tym bardziej, że humorystycznych fragmentów nie brakuje również w jego piosenkach, czemu świetnie dowodzi „To Tylko Rap”. Właśnie stało się to faktem, ponieważ raper dołączył do ekipy Please, Stand-up! i wystąpi ze swoim programem na ich kolejnej trasie.

Please, Stand-up!

Jak łatwo można zauważyć, KęKę nie będzie jedyną osobistością ze środowiska hip-hopowego, która spróbuje swoich sił w stand-upie. Do ekipy dołączył też DJ Falcon1, który ze swojej humorystycznej strony był może do tej pory mniej znany niż jego radomski kolega, ale nie oznacza to, że na scenie rozbawi nas gorzej.

Warto też zaznaczyć, że panowie nie są prekursorami wśród raperów sprawdzających się w nowej, komediowej odsłonie. W 2018 roku z podobnym składem występował DonGuralesko. Poznaniak był wówczas częścią Sprawdź to! Stand-up Tour. Gural zresztą tak się z nowymi kolegami zżył, że jednego z nich, Lotka, zaprosił później na swój mixtape „Miłość, Szmaragd i Krokodyl”, gdzie artysta udzielał się w skitach, opowiadając anegdoty. Kto wie, może również KęKę skorzysta z nowych znajomości na swoich kolejnych projektach?

fot. kadr z klipu „KęKę – To tylko rap prod. Deemz, Young Veteran$”, YouTube.com/Takie Rzeczy Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Eis odnaleziony! Najpierw numer z Bedoesem, teraz z Oskarem z PRO8L3M-u

Gdzie jest Eis? To pytanie od wielu lat zadaje sobie chyba każdy słuchacz polskiego hip-hopu i tak zresztą nazywa się jedyny projekt legendarnego rapera. Wyszedł on w 2003, a teraz dostaniemy jego reedycję. Nieco odświeżoną, ponieważ Eis zaprosił na feat kilku obecnych graczy.

News
Wybory w USA: Przewaga Bidena, przerwane przemówienie Trumpa i komentarz Grety Thunberg

Na wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Joe Biden ma jednak coraz większą przewagę nad Trumpem, a to dzięki objęciu prowadzenia m.in. w Georgii.