Hip Hop,News

Sokół: Jest mnóstwo raperów, którzy są ode mnie lepsi technicznie

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Sokół: Jest mnóstwo raperów, którzy są ode mnie lepsi technicznie

Wojtek Sokół był gościem na kanale „Imponderabilia”, którego twórcą jest Karol Paciorek. Prowadzący przeprowadził ponad godzinną rozmowę z raperem.

W ostatnich miesiącach ukazuje się mało wywiadów z postaciami z polskiej sceny hip-hopowej. Dlatego niemałym zaskoczeniem jest ta rozmowa, podczas której zostało poruszonych naprawdę wiele ciekawych tematów. Zwłaszcza, że Sokół to już żywa legenda rapu, ale nie jest to jedyna dziedzina, w której Wojtek się odnajduje. To powoduje, że naprawdę przyjemnie się słucha tego dialogu. Niedawno Klementyna pisała o wydawnictwie literackim, które założył raper. Ten temat również został poruszony w wywiadzie. Mowa była również o tym, że literatura niesłusznie stawiana jest na piedestale kosztem innych odłamów kultury.

Właściciel Prosto przyznał, że jest wielu raperów, którzy są od niego lepsi pod względem technicznym. Powiedział również, że docenia umiejętność pisania storytelling’ów. Jak wiemy, Sokół jest w tym jednym z najlepszych raperów w kraju. Przekazanie spójnej historii w ciekawy sposób, aby jeszcze to wszystko dobrze brzmiało, to niełatwy wyczyn. W wywiadzie nie zabrakło tematów przedsiębiorczych, z czego także Wojtek jest znany. Muszę pochwalić również Karola Paciorka, który świetnie się przygotował do tej rozmowy i poprowadził ją w taki sposób, że przyjemnie się tego słucha. Swoją drogą, z czystym sumieniem polecam kanał „Imponderabilia”, jeśli ktoś chce poznać z innej, często kompletnie nieznanej, strony wiele popularnych osobistości. Cały ponad godzinny wywiad możecie znaleźć poniżej.

fot. kadr z klipu” Sokół – Chcemy Być Wyżej”, YouTube.com/ProstoTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Arab wraca ze zjaranym stylem! Płyta już niebawem

Pamiętacie Araba, który w „Żywym Rapie” zaprezentował swoje umiejętności i przedstawił się jako najbardziej zjarany głos polskiego rapu? Powraca z płytą, która powinna wyjść już dawno, ale niestety nigdy nie ujrzała światła dziennego.

fot. kadr z klipu „ŻYWYRAP! – Arab – FINAŁ”

Po przygodzie w „Żywym Rapie” Arab zaczął wydawać swoje utwory, które przypadły do gustu słuchaczom, a samemu raperowi zapewniły rozpoznawalność. Później zaczął również być kojarzony z samym Hemp Gru, a kariera nabierała tempa. Arab nagrał wtedy w Hemp Studio album „The Rolling Joints”, jednak nigdy nie ujrzał on światła dziennego. Powodem najprawdopodobniej był konflikt między Bilonem a Arabem.

Ostatnio raper na swoim Instagramie poinformował, że niezgoda została zażegnana, a z racji tego, że fani na koncertach stale dopytują o album „The Rolling Joints”, to robiąc ukłon w ich stronę, album zostanie wydany.

instagram.com/gabrys_arabski

Jak widać już niebawem fani starego, zjaranego flow Araba będą mogli kupić długo wyczekiwaną płytę. Pomimo, że raper teraz zamienił dym z płuc na pot i ciężko trenuje, co potwierdziła również walka z Wujkiem SamoZło, to mimo wszystko wyda album, który został nagrany 7 lat temu; album, który zjaranym flow skradł serca słuchaczy.

Pozostaje więc poczekać na album „The Rolling Joints”, by móc go nabyć, ale wcześniej warto przypomnieć sobie dobrze znaną wszystkim „30”, która w ostatnim czasie przekroczyła 9 000 000 wyświetleń!

fot. fakt.pl

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Kanye West zostanie prezydentem? Poparł go sam… Elon Musk!
Kanye West Elon Musk

Kiedy pół roku temu pisaliśmy o tym, że Kanye West planuje startować w wyborach prezydenckich, nie traktowaliśmy tej informacji zbyt poważnie. Temat jednak powrócił, bo dziś jest to prawie pewne – Ye kandyduje. Teraz, a nie za cztery lata.

O rozpoczęciu kariery politycznej Kanye wspominał już jednak w 2015 podczas MTV Video Music Awards. 5 lipca natomiast zapowiedział to za pośrednictwem Twittera, a w jego kampanii bardzo popiera go… Elon Musk, który już od kilku lat publicznie docenia Westa i dobrze się o nim wypowiada.

Musimy realizować obietnicę daną Ameryce, ufając Bogu, jednocząc się wokół naszej wizji i budując naszą przyszłość. – napisał Ye.

Nie wiadomo jednak, czy Kanye złożył już wszystkie potrzebne dokumenty. Wybory odbędą się 3 listopada, ale czas na zgłoszenia niezależnych kandydatów jeszcze nie upłynął. Zastanawiamy się więc, czy jego plan się uda i czy ma coś wspólnego z premierą jego nadchodzącej płyty „God’s Country”. Swoją drogą pierwszy singiel już sprawdziliśmy!

fot. Twitter.com/Kanye West

Zostaw komentarz