Rap

Sokół u Gonciarza: Najgorsze, co możesz zrobić, to się stresować

Klementyna Szczuka -
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Sokół u Gonciarza: Najgorsze, co możesz zrobić, to się stresować

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że dobrze byłoby zobaczyć kolejne projekty Krzysztofa Gonciarza z raperami. Nie musieliśmy czekać długo – tuż przed świętami w ramach współpracy z Samsungiem pojawił się jego wspólny, ponad godzinny podcast z Sokołem.

Jak na wstępie mówi prowadzący, z Wojtkiem rozmawia jak ze starszym kolegą, z którym pomimo działalności w różnych branżach trochę go łączy. Panowie m.in. wymienili swoje spostrzeżenia dotyczące YouTube’a, porozmawiali o wizerunku i różnicach pokoleniowych, rapie oraz podejściu do życia. Sokół stara nie popadać w schematy. A najwięcej energii, jak mówi, czerpie od młodych…

„Mimo, że mam firmy, biura i obowiązki, to staram się jednak cały czas korzystać z życia (…) Najbardziej zależy mi na tym, aby wymykać się powtarzalności”

…i nie uważa, aby wymyślanie alter ego czy wizerunku scenicznego w hip-hopie było czymś niewłaściwym. Gonciarz i Sokół odnieśli się przy tym do skromnego na co dzień Quebonafide, ale jak zauważył Wojtek, takich przykładów jest więcej.

„Czasy się zmieniają i dzisiaj w rapie jest bardzo dużo kreacji (…) Czy widzę w tym jakiś problem? Nie, ja oceniam ich po tym, jacy są prywatnie”

Raper opowiedział także o swoim podejściu do pieniędzy. Wyznał, że bywało tak, że przez złe gospodarowanie nie miał ich prawie w ogóle. Wtedy postanawiał wydawać je do końca, na przykład jadąc do Azji. A tam dostawał telefon, że coś jest do zrobienia za kilkaset tysięcy koła.

„Najgorsze, co możesz zrobić, to się stresować (…) Lekka ręka przyciąga pieniądze”

Całą rozmowę możecie odsłuchać poniżej, ale znajdziecie ją również na Spotify.

fot. kadr z „GONCIARZ x SOKÓŁ podcast”, YouTube.com/Krzysztof Gonciarz

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Kinol” Sobla zatrzęsie dyskotekami, gdy już wreszcie je otworzą
Wiatr ft. be vis, Sobel - Testarossa (Official Video)

Sobel przez pewien czas uznawany był za tego gościa od "Imprezy" i musiał borykać się z łatką rapera, który umie zrobić tylko taki hit, na którym nie przeszkadza bitowi robić roboty. Przy pomocy "Kontrastu" skutecznie ją od siebie odkleił, udowadniając, że potrafi znacznie więcej. To EP sprawiło, że dużo bardziej zaintrygowani czekaliśmy na jego nowe rzeczy, a te wreszcie przyszły. W formie bardzo podobnej do "Imprezy", ale jednak znacznie ciekawszej. Tak brzmi "Kinol".

TikTok
Przypominamy trendy, które królowały na TikToku w 2020! [Część 1]
trendy tiktok 2020

To właśnie trendy są na TikToku najważniejsze. Nagrywanie filmików o określonej tematyce, związanych z wybraną piosenką lub układem tanecznym może okazać się skutecznym sposobem na dotarcie do tysięcy widzów. Na pewno kojarzycie piosenkę "Yellow hearts" czy "You broke me first" . Które jeszcze zawładnęły TikTokiem w pierwszej połowie 2020 roku?