Hip Hop,News

Sokół z nowym albumem?

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Sokół z nowym albumem?

Choć Sokół dopiero w 2019 roku wydał swój debiutancki album „Wojtek Sokół”, to ciężko, a nawet bardzo ciężko powiedzieć, że jest świeżakiem. Znany ze składów WWO, ZIP Skład, czy TPWC oraz z wielu gościnnych nagrywek. Mimo, że na scenie rapowej pierwsze kroki stawiał w 1996 roku, to dopiero po 23 latach otrzymaliśmy pierwszy, solowy krążek Sokoła, który pokrył się podwójną platyną.

W ostatnim czasie Sokół, na swoim facebookowym fanpage, dodał trochę tajemniczy post wraz ze zdjęciem, które stało się również jego zdjęciem profilowym.

Czyżby „ZORRO” miało oznaczać tytuł płyty, a zdjęcie jej okłądkę? Może to nazwa singla? Tego zapewne dowiemy się już niedługo. „70220” po logicznym rozdzieleniu, tak jak robi się to w przypadku dat, miałoby oznaczać, że 7.02.2020 roku otrzymamy kolejny solowy krążek rapera? Jak wynika z opisu przekonamy się o tym, śledząc Sokoła w serwisie muzycznym Spotify. Co zatem oznacza „ŻEBY PIERWSZY”? Żebyś jako pierwszy mógł odsłuchać nowy materiał założyciela PROSTO, czy może to tytuł numeru, który wleci do sieci? Póki co, nie pozostaje nic innego jak tylko czekać!

Warto zauważyć jeszcze jedną zależność. Może to specjalna akcja marketingowa wymyślona przez rapera. Chodzi o datę i rzekomą nazwę krążka/singla. Litera „Z” miałaby być „7”, „OR” to „02”. Odwracając „OR” – tak jak w napisie ZORRO – powstaje „RO”, robiac to samo z „02” otrzymujemy „20”. W efekcie daje nam to napis „ZORRO” oraz datę 70220. Miejmy nadzieję, że to data oraz nazwa nowego krążka, a nie tylko jednego numeru, choć patrząc na twórczość Wojtka Sokoła, wybrzydzać nie będziemy.

Debiutancka płyta otrzymała status podwójnej platyny. Sprawdźmy, które z 14 numerów z albumu „Wojtek Sokół”, mają największą liczbę wyświetleń w serwisie YouTube.

  1. Pierwsze miejsce zdeklasyfikowało resztę. Mimo, że numer powstał w ramach „Projekt Tymczasem” i jest reinterpretacją utworu Sitka, to został wrzucony do playlisty „Wojtka Sokoła”. „Chcemy być wyżej” – bo o tym kawałku mowa, ma w tej chwili 46 milionów wyświetleń!
  2. Srebrny medal należy do równie kozackiego numeru, na którym połączyły się trzy różne stylówki. „Napad na bankiet”, w którym udzielił się PRO8L3M oraz Taco Hemingway zgromadził na YouTubie 16 milionów wyświetleń. Takich featów chcemy słyszeć więcej!
  3. Trzecie miejsce zajmuje szczery numer PROSTO z serduszka. „Z Tobą” ma w tej chwili niespełna 8 milionów wyświetleń. Sokół w dość romantycznym numerze, nie zapomina o dobrym flow i daje nam kozacki numer.
  4. Przed ostatnie miejsce z ilością ponad 6 milionów wyświetleń ma numer „Koniec gatunku” z Leną Osińską na feacie. Był to pierwszy udostepniony singiel, promujący płytę „Wojtek Sokół”. Jak widać dobrze się przyjął, ale album zawierał inne „perełki”, które przebiły „Koniec gatunku”.
  5. Numerem, który kończy to zestawienie, a jednocześnie otwiera playlistę, jest utwór „Hybryda”. 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Warto dodać, że mimo ostatniego miejsca to i tak dobry wynik. Tylko jeden numer z płyty „Wojtek Sokół” ma poniżej miliona wyświetleń.

Wojtkowi gratulujemy sukcesu debiutanckiej płyty i mamy nadzieję, że „ZORRO” to tytuł kolejnej, a data 70220, to data pierwszego singla i miejmy nadzieję wystartowania preorderu. A jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda praca Sokoła i biuro PROSTO, to możecie to zobaczyć w filmie na kanale „naTemat.pl”.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Jan Bednarek: „Teraz świetną płytę wydał Bedoes” – czego słuchają nasi piłkarze?

Rap stał się ostatnio niezwykle popularny, ale wcale nie słuchają go tylko uczniowie i studenci. Jeśli ktoś jest w podobnym wieku, co wyżej wymienione grupy społeczne, a trudzi się czymś innym, to jest spore prawdopodobieństwo, że też lubi ten gatunek. Nie inaczej jest z piłkarzami. O swoich konkretnych preferencjach rapowych opowiedział Jan Bednarek w wywiadzie dla Newonce.sport.

Najwięcej go słucham, czasem tak dużo, że muszę na chwilę przełączyć się na angielską muzykę. Na pewno Paluch jest u mnie wysoko. Teraz świetną płytę wydał Bedoes, zasługuje na szacunek, szczery rap. Podoba mi się „Biblioteka Trap”, Maty, o którym jest głośno z powodu innego kawałka, ale mnie wchodzi akurat ten. Staram się szukam energii w piosenkach, nie bezpośrednio przed meczem, ale kiedy jadę na stadion, czy jestem jeszcze w hotelu, lubię sobie puścić dobry polski rap. Czasem wracam do poznańskiej legendy, to oczywiście Peja, on daje dobrą energię. To są moje środki przygotowania do meczu. Motywacja, jakiej szukam w ich słowach.

Bednarek jest wychowankiem Lecha Poznań, więc nie możemy się dziwić, że na jego słuchawkach goszczą głównie tuzy poznańskiej sceny hip-hopowej. Przykłady Bedoesa i Maty zestawione z Peją pokazują jednak, że stoper naszej reprezentacji ma wyjątkowo „otwartą głowę”, jeśli chodzi o odbiór muzyki, co na pewno należy pochwalić. Obrońca Southampton nie jest jednak jedynym reprezentantem naszego kraju, który słucha głównie rapu. Mateusz Klich również otwarcie przyznaje, że czas umila sobie piosenkami Jana-Rapowanie, Szpaka czy Bedoesa.

Obaj reprezentanci na razie ograniczają się tylko do słuchania, sami nie chwytają jeszcze za mikrofon. Ten krok wprzód zrobił za to Tymoteusz Puchacz, kapitan reprezentacji młodzieżowej, który wraz ze wspomnianym już Janem-Rapowanie nagrał wspólny numer. Liczymy więc, że rap będzie pozytywnie wpływał na naszych reprezentantów, by ich dyspozycja stała na tak wysokim poziomie jak forma tego gatunku w całej branży muzycznej. Może wtedy nawet przywiozą nam z jakichś mistrzostw medale?

fot. kadr z filmu „JAK TRACISZ 9 GOLI LEPIEJ WYŁĄCZ TELEFON”, YouTube.com/FootTruck

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Offset zatrzymany w centrum handlowym! Raper miał posiadać broń

Na początku roku DaBaby został zatrzymany przez policję i przesłuchiwany w sprawie kradzieży i pobicia. Okazało się jednak, że raper z całym zamieszaniem nie miał nic wspólnego i prawdopodobnie wystąpił jedynie w roli bliskiego świadka. Podobne nieporozumienie właśnie spotkało także Offseta, na szczęście jego sprawa również zakończyła się dobrze.

Członek Migos wraz ze swoją grupą pojawił się w centrum handlowym w Los Angeles, a ubrany na czarno i wysiadający z SUV-a pasował do opisu innego poszukiwanego mężczyzny. Służby przeszukały więc auto rapera i miały znaleźć w nim dwa naładowane pistolety…

Po kilku godzinach, jeszcze przed północą, raper wyszedł uśmiechnięty z więzienia. Jak podaje TMZ, zaszło zwyczajne nieporozumienie.

Grupa Offseta nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia, ale raper skomentował sytuację na stronie DJ Akademiksa. Mimo, że w momencie zatrzymania był wkurzony, teraz przyznał, że nie jest zdenerwowany, bo pomyłki się zdarzają, a policja wykonała swoje obowiązki.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że ujawnione przez Takeoffa plotki jakoby „Culture III” miało zostać wydane na przełomie kwietnia i maja się sprawdzą!

fot. kadr z klipu „Offset – Quarter Milli ft. Gucci Mane (Official Video)”, YouTube.com/Migos ATL

Zostaw komentarz