Rap

„Stara szkoła straciła wspaniałego gracza”. DMX nie żyje

Michał Szyndler -
dmx nie zyje
dmx nie zyje
Rap - - Dodane przez Michał Szyndler

„Stara szkoła straciła wspaniałego gracza”. DMX nie żyje

Wczoraj (9 kwietnia) zmarł DMX. Amerykański raper Earl Simmons od tygodnia przebywał w szpitalu wskutek przedawkowania narkotyków. Jego stan był ciężki. O tym, że DMX nie żyje, poinformowała rodzina artysty.

„Stara szkoła straciła wspaniałego gracza”

Między innymi w taki sposób fani żegnali artystę. Był jednym z najpopularniejszy raperów lat 90. i pierwszej dekady XXI wieku. Simmons wychowywał się jako jedyne dziecko samotnej matki i już jako kilkunastoletni chłopak zaczął rapować. Poza muzyką, zajmował się również filmem – był aktorem i producentem.

Wydał siedem albumów studyjnych, siedem kompilacji swoich utworów i zaliczył dziesiątki gościnnych występów. Współpracował z takimi artystami, jak Jay-Z, Sean Paul, Eminem, Bustha Rymes, 50 Cent, czy nawet w międzygatunkowej kolaboracji z Ozzy Osbourne’m. Na ekranie wystąpił między innymi w „60 sekundach”, „Romeo musi umrzeć” i „Od kołyski aż po grób”. Pojawił się także w animacji „South Park”, w której podkładał głos postaci naśladującej samego siebie. Simmons zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. W przeszłości próbował walczyć z nałogiem podejmując się prób pójścia na odwyk. Tydzień temu poinformowano, że DMX przebywa w szpitalu. Pojawiały się doniesienia, że artysta jest w bardzo ciężkim stanie. Z powodu zażycia niedozwolonych substancji jego mózg miał być niedotleniony przez bardzo długi czas. Od tego momentu DMX nie odzyskał już świadomości, a jego funkcje życiowe były podtrzymywane przez aparaturę medyczną.

W oświadczeniu wydanym przez rodzinę po śmierci rapera czytamy:

„Ze smutkiem zawiadamiamy, że bliski nam Earl Simmons zmarł dziś w Szpitalu White Plains. W ciągu ostatnich dni towarzyszyła mu rodzina.. Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca”

Rodzina podkreśla także wpływ DMX’a na jego fanów na całym świecie:

„Muzyka Earla zainspirowała niezliczoną liczbę jego fanów na całym świecie, a jego kulturowe dziedzictwo będzie trwało wiecznie. Doceniamy wsparcie, które otrzymujemy w tym niezwykle trudnym czasie. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy stratę naszego brata, ojca, wuja i człowieka, którego świat znał jako DMX”

Zostaw komentarz

Udostępnij
YouTube
Zaebyście! Ekipa z kolejnym rekordem
friz ekipa zaebyście

Teledysk do kawałka 3kipa w 24 godziny osiągnął 3.7 miliona wyświetleń. To o 100 tysięcy więcej niż pies- pająk Sylwestra Wardęgi, który przecież nie był odbierany jako filmik polski, a globalny. "Zaebyście" 17 godzin po publikacji właśnie wyrównało poprzedni rekord. Jakie liczby wykręcą tym razem?

Lifestyle
„Mój stary to fanatyk OLXa” – jak copypasta zmienia świat i kto znów „umie w reklamę”?
reklama olx

Nie lubimy reklam. Zazwyczaj marnują nasz czas, są tylko po to, żeby nas oszukać i przewijamy je tak szybko, jak tylko możemy. Chyba, że nie jesteśmy świadomi tego, że właśnie oglądamy reklamę. Tak właśnie jest w przypadku nowej produkcji OLX. Ich produkcja nawiązuje do kultowej internetowej pasty, która towarzyszyła dorastaniu całego pokolenia internautów.